دریاچه سد طالقان؛ مقصدی دل‌انگیز برای تعطیلات نوروز

به گزارش باملین به نقل از الی گشت، دریاچه سد طالقان واقع در منطقه طالقان استان البرز همچون نگینی درخشان بر سطح این منطقه خوش آب و هوا می درخشد و هر گردشگری را با بکر خود مجذوب خود می کند. طبیعت و مناظر خیره کننده

این دریاچه که پشت سد طالقان بر روی رودخانه شاهرود تشکیل شده است، انعکاس آسمان و ابرها را با آبی شفاف و شفاف خود به نمایش می گذارد و تصویری بی نظیر از خلقت را به نمایش می گذارد.

طالقان با دره ای به طول ۴۲ کیلومتر و عرض ۲۰ کیلومتر طبیعتی بکر و بکر را به ارمغان آورده است. عبور رودخانه شاهرود از این دره و انعکاس نور خورشید در آبهای زلال آن منظره ای جادویی و روح انگیز را خلق می کند.

علاوه بر زیبایی های طبیعی، امکانات رفاهی و تفریحی مختلفی در اطراف سد طالقان فراهم شده است تا گردشگران از سفر خود به این منطقه نهایت لذت را ببرند.

علاقه مندان به ماهیگیری می توانند طعم شیرین صید ماهی را در آب های آرام دریاچه احساس کنند و شنا در دریاچه تجربه ای هیجان انگیز و به یاد ماندنی خواهد بود.

در فصل بهار رنگ های رنگارنگ درختان زیبایی این منطقه را دو چندان می کند و در فصل پاییز برگ های رنگارنگ منظره ای منحصر به فرد و چشم نواز ایجاد می کند.

طلوع و غروب خورشید در سد طالقان تصویری بی‌نظیر از طبیعت را به نمایش می‌گذارد و انعکاس نور خورشید بر روی آب رنگ‌هایی شگفت‌انگیز خلق می‌کند که هرگز فراموش نخواهید کرد.

شب های پرستاره آب انبار طالقان فرصتی برای رصد ستارگان و سیارات در آسمانی صاف و بدون آلودگی نوری است.

سفر به دریاچه آبگیر طالقان در ایام نوروز فرصتی برای تجدید قوا و دور شدن از هیاهوی زندگی روزمره است.

در این سفر می توانید از مناظر بکر و شگفت انگیز لذت ببرید، در آب های آرام دریاچه قایق سواری کنید، طعم شیرین ماهیگیری را بچشید و عکس های زیبایی برای خاطره بگیرید.

دریاچه سد طالقان با آغوش باز منتظر است تا در ایام نوروز پذیرای شما و خانواده تان باشد و خاطره خوبی از سفرتان به این منطقه به یادگار بگذارد.