در این منطقه ۸ هزار تن طلا وجود دارد!

به گزارش باملین، نمناک نوشت: امروزه طلا به عنوان یک ثروت و بخشی از قدرت اقتصادی هر کشور، جایگاه ویژه ای در معاملات و استانداردهای بین المللی دارد برای همین داشتن ذخایر طلا برای هر کشور از اهمیت بالایی بخوردار خواهد بود. هر ساله لیست ۱۰ کشوری که بیشترین طلای جهان را در اختیار دارند، منتشر می شود که جدیدترین لیست آن به شکلی است که در این بخش از نمناک خواهید خواند.

به گزارش testbook عنوان کشوری که بیشترین ذخایر طلا را دارد به ایالات متحده تعلق دارد که دارای ذخایر چشمگیر ۸۱۳۳ تنی است که بر اساس قیمت طلا در آغاز ژانویه ۲۰۲۳ به ارزش ۴۸۰.۸۴ میلیارد دلار ارزش دارد. ذخایر طلای ایالات متحده از مجموع ذخایر طلا پیشی گرفته است.

ذخایر طلا جهان

رتبه های بعدی این لیست به ترتیب متعلق است به کشورهای آلمان، ایتالیا و فرانسه که به ترتیب دارای ۳۳۵۵، ۲۴۵۲ و ۲۴۳۷ متریک تن طلا هستند. پس از کشور فرانسه که رتبه چهارم این لیست را از آن خود کرده، روسیه، چین، سوئیس، ژاپن ، هند و هلند قرار دارد که در مجموع ۱۰ کشور برتر لیست صاحبان بیشترین ذخایر طلای جهان را به خود اختصاص داده اند.

ایالات متحده با ذخیره حیرت انگیز ۸۱۳۳ متریک تن به ارزش ۴۸۰.۸۴ میلیارد دلار، به عنوان بزرگترین ذخایر طلای جهان در صدر جدول قرار دارد. ایالات متحده با پیشی گرفتن از مجموع ذخایر آلمان، ایتالیا و فرانسه، استاندارد طلا را تعیین می کند.