دنیای رنگارنگ سبزه میدان زنجان

به گزارش باملین، همانطور که الی گشت این رشته را به عنوان کانون فرهنگی اجتماعی زنجان معروف است، با پیاده رو زیبا و آسفالته، فضای دلنشینی را برای گشت و گذار و استراحت فراهم کرده است.

یک پیاده روی خاطره انگیز

قدم زدن در کنار پیاده رو سبز میدان، تجربه ای دلپذیر و فراموش نشدنی است. در این فضای آرام و دلنشین می توانید معماری باشکوه ساختمان ها نورپردازی چشم نواز و فضای سبز زیبا لذت ببرید.

خرید سوغاتی خاطرات سفر

در دو طرف پیاده رو بسیاری از مغازه ها چه صنایع دستی و سوغات زنجان نمایش داده می شوند. چاقوهای معروف زنجان، ملیله های ظریف و ظروف مسی از جمله سوغاتی هایی است که می توانید از این بازار پر رونق تهیه کنید.

مجسمه حاج حسن نماد اعتماد

یکی از جاذبه های سبزه میدان مجسمه حاج حسن نلقگر و- این مرد مؤمن سال ها از دوچرخه ای که به او سپرده شده بود مراقبت کرد و نماد صداقت و راستی شد.

دیدنی های منطقه سبزه میدان

علاوه بر زیبایی خود سبزه میدان، جاذبه های زیادی در اطراف آن وجود دارد. گنبد سلطانیه با معماری بی نظیر موزه مردان نکی با مجسمه های باورنکردنی و مسجد جامع زنجان از نظر تاریخی جزو این جاذبه ها هستند.

اقامت در هتل های اطراف سبزه میدان

اگر قصد اقامت چند روزه در زنجان را دارید، هتل های متعددی در اطراف سبزه میدان وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. هتل پارک، هتل ددمان و هتل آپارتمان سپهر از جمله هتل ها هستند.

راه های دسترسی به سبزه میدان

برای رسیدن به سبزه میدان می توانید از اتوبوس، تاکسی یا وسایل نقلیه شخصی استفاده کنید. همچنین اگر به پیاده روی یا دوچرخه سواری علاقه دارید، می توانید از این طریق به این میدان زیبا برسید.

سبزه میدان، مقصدی برای هر سلیقه

سبزه میدان با جاذبه های متنوعش مکانی مناسب برای هر سلیقه ای است. اگر به دنبال خرید، سرگرمی، گشت و گذار یا آشنایی با تاریخ و فرهنگ زنجان اگر هستید سبزه میدان بهترین انتخاب برای شماست.