دکوراسیون داخلی ترند سال ۲۰۲۴ را بشناسید! | با این سبک دکوراسیون خونه رویاییتو بساز

دکوراسیون داخلی اهمیت زیادی در زیبایی منزل شما دارد. احتمالا شما هم درباره انرژی مثبت در چیدمان خانه شنیده اید. مطمئن باشید که سبک چیدمان خانه تاثیر زیادی در آرامش شما خواهد داشت. اگر بتوانید به خوبی هر چیزی را سر جای خودش بگذارید و بدون اینکه خانه خود را شلوغ کنید، وسایل را بچینید، مطمئنا آرامش بیشتری در خانه دارید. البته به جز این موارد شما می توانید با استفاده از ترندترین دکوراسیون داخلی سال ۲۰۲۴، در سال جدید خاص تر و جذاب تر باشید. در این مطلب از باملین به معرفی دکوراسیون داخلی ترند سال ۲۰۲۴ می پردازیم.

 

 

رنگ‌های ترند سال ۲۰۲۴ برای دکوراسیون داخلی منزل

جهان بدون رنگ را تصور کنید. چقدر همه چیز خاموش و سرد می‌شد اگر همه چیز در سیاهی و سفیدی فرو می‌رفت. می‌بینید قدرت رنگ چقدر زیاد است؟ پس باید فکری به حال رنگ‌هایی کنیم که در سال جدید به خانه‌مان دعوت و از آن در دکوراسیون داخلی منزل استفاده می‌کنیم. شاید باور نکنید ولی امسال قرار است که طراحان منازل پیوند عمیق‌تری بین ما و طبیعت به‌وجود آورند.

 

به همین خاطر، پیشنهاد اکثریت آن‌ها در سال ۲۰۲۴ استفاده از رنگ‌هایی مثل خاکی، رسی، الهام از رنگ‌های شاخ و برگ درختان، سبز‌های جنگلی و سفالی در دکوراسیون داخلی منزل است. رنگ طلوع یا غروب خورشید را فرض کنید که بر بخشی از دیوار خانه سایه انداخته و جلوی آن از گلدان‌هایی بلند با گلهایی سبز رنگ استفاده شده است!

 

 

توصیه ما به شما این است که از رنگ شاداب زرد غافل نشوید. اما، اگر می‌خواهید دکوراسیون داخلی منزل شما کمی دراماتیک‌تر شود می‌توانید از رنگ‌های تیر ماکسیمالیسم استفاده کنید. ترکیب رنگ‌هایی مثل بورگوندی، زغالی، قرمزهای یاقوتی و کبود و غیره کنار یکدیگر غوغا می‌کنند.

 

مبلمان و لوازم ترند سال ۲۰۲۴ در دکوراسیون داخلی منازل

در سال ۲۰۲۴، ترندترین لوازم و مبلمان در دکوراسیون داخلی منزل، هرچه بیشتر به سمت طبیعت و رترو می‌روند. منظور از رترو در دکوراسیون داخلی منزل، استفاده از لوازمی است که مربوط به سالیان قدیم می‌شوند، اما حالا تا حدودی تغییر شکل پیدا کرده‌اند، اما هنوز احساسی نوستالژیک در ما به‌وجود می‌آورند.

 

 

در کنار حس نوستالژی، تلقین حس بی‌نهایت و نرم نیز در دکوراسیون داخلی منازل مطرح است. به همین دلیل طراحی مبلمان، بوفه، تی وی وال و غیره، بیش از پیش به شکل منحنی و سیلوئت درمی‌آیند. بعلاوه، اضافه کردن مبلمان حصیری یا اکسسوری‌هایی که از حصیر بافته شده‌اند نیز می‌توانند به خانه ما در سال ۲۰۲۴ دعوت شوند.

 

 

حصیر، به‌عنواتن یکی از جذاب‌ترین متریال در سبک بوهمین بود که پیوند با طبیعت را برقرار می‌کرد. از این رو بعید نیست که چنین لوازمی در سال ۲۰۲۴ ترند شوند.

 

متریال ترند سال ۲۰۲۴ در دکوراسیون داخلی منازل

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، ترند امسال در دکوراسیون داخلی منازل، پیوند با طبیعت است. بنابراین هر وسیله‌ای که برای منزل انتخاب می‌کنیم، پیش از هرچیز باید از طبیعی بودن بافت و جنس آن مطمئن باشیم. استفاده از چنین وسایلی روح منازل ما را رنگارنگ و آرام می‌کنند.

 

 

از این رو استفاده از متریال طبیعی مثل چوب با رنگ‌های روشن، سنگ و غیره پیشنهاد می‌شود. بعلاوه، استفاده از فرش‌های پشمی، پارچه‌های دست‌بافت، استفاده از صنایع دستی، پارچه‌های طبیعی مثل کتان و غیره نیز توصیه می‌شود. اگر بخواهیم کمی به فلزات نزدیک شویم نیز بهتر است از طلا و آلومینیوم غافل نشویم.

 

ظروف طلایی که به سبک باستانی ساخته شده‌اند در میان اکسسوری‌های ترند سال ۲۰۲۴ به‌شدت به‌چشم می‌خورند. اگر هم به فکر تهیه لوستری در سال ۲۰۲۴ هستید، لوسترهایی با حباب‌های آلومینیومی انتخاب کنید که بسیار خاص و چشم‌گیر هستند.