دکوراسیون راهرو ورودی خانه ایرانی ۱۴۰۲ | تزیین راهرو منزل، ۱۲ ایده شیک و ساده

راهرو ورودی خانه و یا راهرو اتاق خواب معمولا از بخش هایی محسوب می شود که دکوراسیون آن کار مشکلی است. در هر خانه ای مطمئنا حداقل یک راهرو وجود دارد و شما باید با توجه به وسعت آن، دکوراسیون مناسبی را انتخاب کنید. اگر در دکوراسیون راهروهای تنگ خانه مشکل دارید، می توانید از ۱۲ ایده شیک و ساده که در این مطلب از باملین بیان میکنیم استفاده کنید. با این ایده ها می توانید به راحتی تزیین راهرو منزل را انجام دهید و دکوراسیون فوق العاده ای داشته باشید.

 

 

۱- چیدمان خلوت و زیبا

ورودی های کوچک را می توان به کمک ایده های دکوراسیون و نورپردازی تزئین کرد. با این حال، نباید در این کار زیاده روی کرد و سعی کنید این مکان را با تعداد کمی لوازم تزئینی ساده، زیبا کنید. استفاده از مواد طبیعی مانند حصیر و جوت در کنار رنگ های گرم و خنثی موجب بازتر شدن فضا خواهد شد. یک ترفند دیگر برای بزرگ‌تر نشان دادن فضا، استفاده از آثار هنری بزرگ و ساده بر روی یکی از دیوارها است.

 

 

۲- جزئیات رنگارنگ

یک فرش رنگارنگ در کنار یک میز یا کنسول کم عرض با پایه های کوتاه که در یک طرف راهرو قرار گرفته است، می تواند توهم فضای بزرگتر ایجاد کند و راهرو را بلندتر جلوه دهد.

۳- استفاده از آینه

قرار دادن آینه در یک ورودی کوچک به شما این امکان را می دهد تا پیش از خروج از منزل، ظاهر و لباس خود را بررسی کنید. علاوه بر این، به بزرگتر به نظر رسیدن فضا از نظر بصری نیز کمک می کند. با گنجاندن یک آینه زیبا و منحصربه فرد در راهرو ورودی منزل که با قاب زیبا و رنگارنگ تزئین شده است، بدون اشغال کردن فضا راهرو را بزرگتر جلوه دهید. می توانید برای تاثیرگذاری بیشتر از یک آینه قدی نیز استفاده کنید.

۴- استفاده از کنسول باریک

با چسباندن یک کنسول در یک طرف دیوار می توانید توهم فضای بزرگتر ایجاد کنید. از استفاده از لوازم بزرگ اجتناب کنید و از آینه نیز برای بزرگتر به نظر رسیدن فضا استفاده کنید.

۵- رنگ آمیزی دیوارها

با رنگ آمیزی مناسب دیوار کاری کنید که فضای راهرو باریک شما وسیع تر و بازتر به نظر برسد. سبز یکی از بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی دیوار راهروهای باریک است. این رنگ روشن و جذاب فضای ورودی منزل شما را تقویت می کند و بین گرما و سرزندگی تعاد ایجاد می کند.

۶- ایجاد یک نقطه کانونی

خواه یک فرش بزرگ یا کوچک یا یک لوستر زیبا می تواند یک نقطه کانونی جذاب در فضای ورودی منزل شما ایجاد کند. یک ترفند ارزشمند برای عریض تر جلوه دادن فضای راهروی کوچک ایجاد یک نقطه کانونی در انتهای راهرو است. این کار با جلب توجه بیشتر فضای انتهای راهرو به عریض تر به نظر رسیدن آن کمک می کند. با تزئین اتاق مجاور راهرو با کاغذ دیواری یا رنگ های جذاب، می توان جلوه بصری فوق العاده ای خلق کرد.