دیگه لازم نیست پول عمل بینی بدی! فقط با آرایش کردن دماغتو کوچیک کن!

بینی های بزرگ و قوز دار و یا پهن و گوشتی همیشه مایه دردسر بوده اند و افرادی که از این نوع بینی ها بهره میبرند، از بینی خود راضی نیستند. البته که هر کسی سلیقه خودش را دارد و نمیتوان گفت فقط بینی های قوس دار و کوچک زیبا هستند، اما باید گفت که در حال حاضر این نوع بینی مد است. با توجه به هزینه های بالای عمل جراحی بینی، افراد زیادی به دنبال راهکارهای ساده تری هستند تا بتوانند بینی خود را کوچک کنند. یکی از راه های ساده برای کوچک کردن بینی، آرایش است. در این مطلب از باملین به شما می آموزیم که چطور با آرایش کردن بینی خود را کوچک کنید.

 

 

آموزش کوچک کردن بینی با کرم پودر

امروزه معیارهای زیبایی تغییر کرده و بسیاری از افراد در پی رفع نواقص چهره با عمل های جراحی زیبایی و سایر روش ها هستند. به کمک ترفندهای آرایشی نیز می توانید ایرادات و نواقص چهره خود را بپوشانید و زیباتر از همیشه دیده شوید. اگر بینی بزرگی دارید و میخواهید بینی شما کوچک و متناسب به نظر برسد، از ترفندهای آرایشی کمک بگیرید و همچون آرایشگران حرفه ای با کرم پودر، سایه و… بینی تان را کوچک کنید.

 

با کرم‌پودر بینی‌ را کوچک کنید

 • ابتدا دو کرم پور تیره و روشن انتخاب نمایید.
 • اگر بینی بلندی دارید، کمی از کرم پودر تیره‌تر را به نوک بینی بزنید.
 • اگر بینی‌تان دارای انحنا و کج است، کنار بینی را کرم پودر رنگ تیره و وسط بینی را کرم پودر رنگ روشن‌تر بزنید.
 • اگر دارای بینی کوتاه، چشمان گود رفته کوچک، صورت باریک و بلند، چانه‌ای که عقب قرار گرفته، گردن باریک و بلند هستید، از کرم پودر روشن استفاده کنید.
 • اگر می خواهید گونه ها را برجسته تر نشان دهید، یک خط فرضی از گوشه دهان به وسط گوش و یک خط دیگر به صورت عمودی، از گوشه خارجی چشم به طرف چانه بکشید، سپس پوشاننده‌ یا فوندیشن تیره را بعد از خط عمودی روی این خط فرضی به طور افقی بزنید.

 

 

ترفندهای زیبایی دیگر با کرم پودر

 • برای پوشاندن قرمزی پوست صورت به دنبال پوشاننده ای با ته مایه سبز باشید.
 • برای از بین بردن لک های بزرگ و فراوان کرم پودر و پوشاننده مناسب انتخاب کنید، یک اصلاح کننده رنگ بخرید و از آن در زیر آرایش خود استفاده کنید تا لک ها را بپوشاند.
 • برای پنهان کردن جوش ها پوشاننده های مخصوص جوش را بخرید و پوشاننده و کرم پودری را انتخاب کنید که دارای اسیدسالیسیلیک باشد چون وجود این ماده مانع مسدود شدن منافذپوستی می شود.
 • برای طبیعی به نظر رسیدن رنگ پوست، کرم پودر را با اسفنج یا انگشت روی پوست به آرامی بزنید، تا پوست شما روشن شود و در عین حال طبیعی به نظر برسد. زمان استفاده از کرم پودر دهانتان را باز نگه دارید، تا خط مشخص فک تان از بین برود. روی صورت خیلی آرام یک دستمال کاغذی بکشید تا صورت شما طبیعی تر به نظر برسد.

 

کوچک کردن بینی با سایه

پس از زیر سازی و آرایش پوست برای کوچک نشان دادن بینی با سایه از دستور زیر استفاده نمایید:

 1. یک براش تمیز و زاویه دار استفاده کنید.
 2. سایه را با براش از گوشه های داخلی چشم به سمت بیرونی آن بکشید.
 3. برای کوچک نشان دادن سوراخ های بینی سایه را به کناره های بینی خود بزنید.
 4. اگر میخواهید بینی کوچک نشان داده شود، زیر نوک بینی نیز سایه بزنید،سایه را زیر نوک بینی خود درست بالای سوراخ های بینی بزنید.
 5. اگر دارای بینی پهن و دارای سوراخ های بزرگ هستید، سایه را از گوشه های داخلی چشم خود به سمت نوک بینی بکشید و هر دو خط را در زیر نوک بینی به صورت منحنی به هم وصل کنید،انتهای خط را خیلی نوک تیز نکنید.

 

کوچک کردن بینی با کانسیلر

اگر بینی پهنی دارید، برای کوچک نشان دادن آن طبق مراحل زیر پیش بروید:

 1. دو رنگ کانسیلر انتخاب کنید.
 2. بخش کناری بینی خود را کانسیلر تیره بزنید، خط کانتور، باید از ناحیه بالایی استخوان ابرو تا سوراخ‌های بینی ادامه یابد.
 3. پل بینی را با کمک کانسیلر رنگ روشن برجسته کنید، خط هایلایت باید ظریف و نازک باشد.
 4. پایین یا نوک بینی‌ پهن را تنها تا نیمه پل بینی هایلایتر زده و از امتداد آن به سوی نوک بینی اجتناب نمایید.
 5. با استفاده از براش خطوط کانتورینگ را در محل خود محو نمایید.
 6. بلندر مرطوب را با ضربات ملایم و ممتد بزنید تا مرز میان کانسیلرها را از بین ببرید.