راه از بین بردن لکه شکلات و آب نبات از فرش و مبل

کاکائو، شکلات و آبنبات با طعم های متنوع بعنوان خوراکی خوشمزه برای تمامی نسل ها ، علاوه بر انرژی زا بودن، اگر روی فرش بریزد، لکه سرسخت و مقاومی ایجاد میکند.

در این مقاله از باملین چند نکته مفید در مورد نحوه خارج کردن شکلات و آب نبات از فرش و موکت و مبل عنوان می شود.

بهترین روش‌های پاک کردن لکه شکلات از روی فرش و موکت

از جمله بهترین روش های از بین بردن لکه شکلات می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • پاک کردن شکلات از روی فرش با شامپو فرش
  • تمیز کردن لکه شکلات از روی فرش با سرکه سفید
  • از بین بردن لکه شکلات از روی فرش با مایع ظرفشویی
  • هیدروژن پر اکسید برای پاک کردن لکه شکلات از روی فرش
  • استفاده از محلول آب و سرکه

 

آموزش پاک کردن لکه کاکائو یا شکلات از روی قالی

در پاک کردن لکه شکلات از روی فرش نکته ای که باید به آن توجه شود، آن است که لکه به هیچ عنوان نباید در معرض حرارت قرار بگیرد. چون زمانی که این لکه‌ها در معرض حرارت قرار بگیرند، وارد بافت آن شده و به سختی قابل پاک شدن و از بین رفتن می‌شوند.

روش های پاک کردن شکلات از فرش

کاکائو و شکلات جزو لکه هایی هستند که سریع جذب فرش می شوند .برای تمیز کردن لکه شکلات ابتدا باقی‌ مانده شکلات را به کمک نوک چاقو از روی فرش بردارید. بعد از برداشتن شکلات باید ۱/۴ قاشق چای‌خوری مایع ظرفشویی را با یک فنجان آب گرم ترکیب کنید و محلول را روی محل لکه بزنید و بعد از ۵ دقیقه محل را پاک کنید.

همواره به یاد داشته باشید که اگر فرش تان ابریشمی یا دستبافت است، بهترین راهکار برای جلوگیری از آسیب زدن به فرش گران بهایتان، قطعا بهره گیری از خدمات قالیشویی تبریز می باشد.

مناسب ترین شوینده برای پاک کردن لکه شکلات از روی قالی و مبلمان

برای تمیز کردن لکه شکلات از روی فرش و مبل شوینده‌ای مناسب می باشد که حاوی مواد سفیدکننده نبوده و با استفاده از آن، الیاف فرش دچار تغییر رنگ نشود.

درصورتی‌که می‌خواهید لکه شکلات به خوبی از روی فرش پاک شود، به محض کثیف شدن فرش برای پاک کردن آن اقدام کنید. هر چقدر زمان بیشتری از کثیف شدن فرش بگذرد، امکان تمیز شدن لکه کمتر می‌شود.

کلیدی ترین نکته تمیزکردن لکه شکلات از روی فرش

مهم ترین عامل برای حفظ کیفیت فرش علی الخصوص در مورد فرش‌های ابریشمی و گران قیمت، که قبل از تمیزکردن لکه شکلات از روی فرش باید به آن توجه شود، این است که اگر می‌خواهید مطمئن شوید که شوینده یا حلال، آسیبی به فرش وارد نمی‌کند، پیش از شروع تمیز کردن کلی،یک گوشه‌ی کوچک و پنهان از فرش را با آن امتحان کنید، در صورتی‌که فرش دچار آسیب نشد، لکه شکلات را پاک کنید.

اگر با انجام روش هایی که در ادامه عنوان می گردد، لکه فرش همچنان باقی ماند، برای بهره مندی از خدمات و مشاوره با نزدیک ترین شعبه قالیشویی شیراز تماس بگیرید.

 

از بین بردن لکه قدیمی شکلات از روی فرش و گلیم

اگر لکه شکلات روی فرش قدیمی و به سختی پاک می‌شود، با درست کردن یک محلول با آب، مایع ظرفشویی و سرکه سفید واسپری نمودن آن روی فرش، لکه را با دستمال پاک کنید. با تکرار چندین مرتبه این کار ، علاوه بر تمیز شدن لکه شکلات ، فرش هم درخشان و تمیز خواهد شد.

استفاده از یخ :

یک یخ داخل کیسه پلاستیکی بیندازید و آن را روی محل لکه قرار دهید. بعد از سفت شدن آب نبات و شکلات آب شده ،آن را با چاقو از روی فرش جدا کنید.

اگر با به‌کارگیری روش‌های گفته‌شده در این مقاله باز هم موفق به پاک کردن لکه شکلات از فرش نشدید، از خدمات قالیشویی زنجان که با داشتن متخصصان خبره کار پاک کردن لکه کاکائو و شکلات و آبنبات از فرش را برای شما ساده می‌کنند، بهره بگیرید.

جمع بندی نهایی

بعضی از لکه واقعا از روی فرش پاک نمی شوند و با تمیز کردن آن توسط خودمان ممکن است لکه را بیشتر پخش کنیم ، لطفا در صورتی که فرش و یا مبل شما رنگ آن روشن است با احتیاط و ترجیحا با مواد شویند و پر کف و حتما از آب سرد استفاده کنید و سپس بگذارید که آرام آرام خشک شود ، امیدواریم توانسته باشیم در این مقاله به شما کمک کنیم.

منبع: سامانه تبلیغات سجاب