رسیدگی به پوست قبل از عروسی شامل چه کارهایی میشود؟ | قبل از عروسی این کارها را انجام دهید!

زیبایی عروس در مراسم عروسی به عوامل مختلفی بستگی دارد و فقط نمی توانید به آرایشی که در روز عروسی انجام می دهید اکتفا کنید. شما باید یک سری مراقبت و درمان پوستی انجام دهید تا زیبایی پوست خود را تقویت کنید. ممکن است از قبل برخی نگرانی‌های پوستی داشته‌باشید که می‌خواهید به آنها رسیدگی کنید یا شاید مطمئن نیستید چه کاری برای شما بهتر است. در این مطلب از باملین به شما میگوییم که رسیدگی به پوست قبل از عروسی شامل چه کارهایی میشود و قبل از عروسی باید چه کارهایی انجام دهید.

 

 

 

درمان‌های پوستی قبل از عروسی

۱. لیفت با نخ

لیفت با نخ یک جایگزین غیر جراحی برای لیفت صورت است که لیفت ظریف و قابل مشاهده‌ای را در نواحی صورت مانند گردن، خط فک، گونه‌ها یا ناحیه زیر چشم ایجاد می‌کند و تاثیر خوبی روی پوست شما می‌گذارد. این درمان نتایج تدریجی دارد و تا سه سال طول می‌کشد.

 

 

۲. تزریقات ضد چروک

یکی از راه‌های محبوب برای عروس‌ها، تزریقات محوکننده چین و چروک پوستی هستند. این تزریقات به عضلات نواحی آسیب‌دیده و دچار چین و چروک -معمولا پیشانی و اطراف چشم- تزریق می‌شوند.باعث شل شدن ماهیچه های این نواحی می‌شوند و در نتیجه پوست صاف‌تر دیده خواهدشد.

فیلرهای پوستی هم مشابه این روش هستند که به کاهش خطوط ریز، چین و چروک و کاهش حجم کلی صورت ناشی از افزایش سن کمک می‌کنند. همچنین این روش‌ها باعث درمان اسکار آکنه و فرورفتگی‌های پوستی می‌شود و به ایجاد فرم یکنواخت‌تر صورت کمک می‌کنند.

 

 

 

هر دو این درمان‌ها غیرتهاجمی هستند و حداقل زمان استراحت را نیاز دارند اما برای گرفتن نتایج بهینه ممکن است نیاز به چندین تزریق داشته‌باشید. پس از چند ماه قبل برای این درمان‌ها برنامه‌ریزی کنید.

 

 

۳. رفع غبغب

حتی سخت‌ترین رژیم‌ها و برنامه‌های تمرینی نیز به کاهش چربی‌های اطراف چانه کمک خاصی نمی‌کنند. برداشتن غبغب یک درمان تزریقی غیر جراحی است که نسبتا بدون درد است اما می‌تواند منجر به تورم شود که قابل انتظار است.  در دو تا شش جلسه می‌توانید به خط فک خوش‌حالت صورت برسید اما زمان استراحت بین جلسات بین ۵ تا ۶ هفته است، پس از قبل باید برنامه‌ریزی داشته‌باشید.

 

 

 

۴. درمان‌های پوستی با لیزر فرکشنال (فرکسل)

اگر لکه‌های پوستی، اسکارهای آکنه یا حتی منافذ باز پوستی باعث نگرانی شما هستند، این روش می‌تواند درمان مناسبی برای پوست شما باشد. این روش شامل هزاران لیزر کوچک است که به عمق پوست نفوذ کرده و نواحی آسیب‌دیده را از بین می‌برند و باعث تقویت پوست می‌شوند. این درمان برای رنگ ناهماهنگ مناطق پوست صورت، آسیب‌های ناشی از نور خورشید و چین و چروک‌های ریز عالی است.

 

 

۵. درمان وریدی

یکی دیگر از مشکلات رایج پوستی که بسیاری افراد با افزایش سن تجربه می‌کنند، ظاهر شدن رگ‌های نزدیک به سطح پوست است که صورت را هم شامل می‌شوند. رگ‌های عنکبوتی، مویرگ‌های برجسته و قرمزی پوست می‌توانند ناخوشایند باشند و بر اعتماد به نفس شما تأثیر بگذارند.

درمان این مشکلات در دو روش ممکن است؛ اسکلروتراپی صورت و درمان با لیزر (برای افرادی که پوست روشنی دارند و اسکلروتراپی برای آن‌ها موثر نبوده). هر دو این روش‌ها غیر تهاجمی هستند و نیاز به زمان بسیار کمی دارند.

 

 

۶. حذف خال و لک‌های پوستی

برداشتن خال و لک‌های پوستی بسته به نوع، اندازه و محل آن‌ها به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. مشاوره برای تعیین اینکه کدام درمان برای شما بهترین است، راهی عالی به شمار می‌رود. معمولا برداشتن این خال و لک‌ها به طور قابل توجهی اعتماد به نفس شما را افزایش خواهدداد.