رنگ موی دائم بهتره یا موقت؟ | سال جدید موهامو چه رنگی کنم؟

با نزدیک شدن به سال جدید میلادی یعنی ۲۰۲۴، ترندهای سال جدید از الان مشخص شده اند و احتمالا می دانید که رنگ هلویی به عنوان رنگ ترند سال برگزیده شده است. این رنگ در تمام زمینه های صنعت مد حتی در رنگ مو هم تاثیر خود را دارد. اگر برای سال جدید قصد رنگ کردن موهایتان را دارید اما نمی دانید رنگ موی دائم بهتر است یا موقت، این مطلب از باملین را بخوانید تا بدانید برای سال جدید چه رنگی برای موهایتان انتخاب کنید.

زور رنگ موی دائم بیشتره؟

بسیاری از ما رنگ موی دائم را انتخاب می‌کنیم تا لازم نباشد پس از هر بار حمام رفتن دوباره مجبور شویم کاسه رنگ به دست بگیریم. اما، رشد موی انسان در هر یک ماه تا چهل روز، حدود یک سانتی متر است. این یعنی پس از این بازه زمانی باید ریشه موهایمان را دوباره رنگ کنیم. اما، از چند سال پیش تا کنون، مدل‌های رنگ مو مثل آمبره خیال ما را راحت‌تر کردند. در این حالت دیگر لازم نیست هر ماه ریشه مو را رنگ کنیم. اما، اگر موهایمان را دکلره کرده باشیم ممکن است نیاز باشد پس از هربار حمام رفتن موهایمان را رنگساژ کنیم. نکته بسیار جالب در رنگ موی دائم این است که توان پوشاندن تارهای سفید مو را دارد. اما، فراموش نکنیم این تارهای سفید به قدری زیبا هستند که ترند شدند؛ این یعنی ما با تار موهای سفید بسیار زیباییم!

 

رنگ موی موقتی مال بچه‌هاست؟

رنگ موهای موقت را جدی نمی‌گیریم چون هربار که می‌خواهیم رنگ مویی عجیب و غریب برای جشنی خاص داشته باشیم از آن استفاده می‌کنیم. این در حالی است که رنگ موی موقت این امکان را به ما می‌دهد که هرروز ظاهری جدید داشته باشیم. این نوع از رنگ موها آسیب کمتری به مو می‌رسانند و اکثرا باعث ایجاد آلرژی نمی‌شوند. بعلاوه، برخی از آن‌ها را می‌توان بر روی دکلره به عنوان رنگساژ استفاده کرد. به لطف رنگ‌های موقتی، بر روی موهایمان تجربه رنگ‌هایی را داریم که تا کنون تصورش را هم نمی‌کردیم. به عنوان مثال رنگ آبی اقیانوسی! اما، برخی از معایب آن همچون ریزشش بر روی لباس یا رنگ ندادن روی پایه موهای تیره سبب می‌شود که دوباره به سراغ رنگ موهای دائمی برویم. با این حال در میان ترندهای جدید رنگ موهای موقتی به چشم می‌خورد که این معایب را برطرف کرده است و شاید به یکبار امتحان کردنش بیارزد چراکه هیچ نیاز به ماندن در صف‌های طولانی آرایشگاه و هزینه‌های بالا آن نیست، خودمان می‌توانیم طبق دستور عمل هر برند آن را بر موهایمان گذاشته و از ظاهر جدیدمان لذت ببریم.

سال جدید رنگ موی موقتی مده یا دائم؟

جالب این است که نزدیک به سال نوی میلادی شامپو رنگ‌های موقتی به بازار ارائه شدند و هوادارهای بسیار زیادی پیدا کردند. اما، رنگ موی سال که هلویی مخملی است به آن دقیقی بر روی مو به صورت موقتی اجرا نخواهد شد. اگر چنین رنگی مد نظر داریم بهتر است رنگ موی دائم را انتخاب کنیم مگر اینکه چنین رنگی در طیف رنگ موهای موقتی قرار گیرد.