روسیه به محدودیت خدمات پرداخت اپل اعتراض کرد

طی دو سال گذشته، سرویس فدرال ضد انحصار روسیه (FAS) اپل را به دلیل سوء استفاده از موقعیت مسلط خود در بازار اپلیکیشن های موبایل و پرداخت های درون برنامه ای، حدود ۲۶ میلیون دلار جریمه کرده است. اپل قبلا مخالفت محترمانه خود را با حکم تنظیم کننده روسیه مبنی بر اینکه توزیع برنامه های اپل از طریق سیستم عامل iOS به محصولات این شرکت مزیت رقابتی می دهد، ابراز کرده بود.

اکنون سرویس فدرال ضد انحصار روسیه اعلام کرده است که اکثر بانک‌های روسیه از اپ استور حذف شده‌اند و اپل از نصب اپلیکیشن‌ها از هر جایی غیر از اپ استور توسط کاربران جلوگیری می‌کند و این امر بانک‌های روسیه و خدمات بدون تماس را غیرممکن می‌کند.

این آژانس روسی در بیانیه ای اعلام کرد: اقدامات این شرکت حاوی نشانه هایی از نقض قوانین ضد انحصار است. رگولاتور نامه ای به اپل ارسال کرد و از آن خواست تا موضع دقیقی در مورد این موضوع ارائه کند.

طبق گزارش رویترز، اپل در نبرد خود برای محافظت از تسلط اپ استور بر روی آیفون‌ها و سایر دستگاه‌ها در اروپا، ماه گذشته با اعلام اینکه توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها می‌توانند برنامه‌های خود را مستقیماً بین مصرف‌کنندگان توزیع کنند، امتیاز بزرگی به دست آورد. این تغییرات برای انطباق با قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا انجام شده است.