روش های خانگی برای تمیز کردن انگشتر و گردنبند نقره | با این راهکار زیورآلات خود را درخشان کنید!

شاید شما هم متوجه کهنگی جواهرات خود به خصوص انگشتر و گردنبند نقره پس از مدتی شده باشید. روش های مختلفی برای تمیز کردن و درخشان کردن نقره وجود دارد که کار سختی هم نیست و شما می توانید با استفاده از روش های خانگی، زیورآلات خود را مانند روز اول درخشان کنید. اگر به دنبال روش های تست شده برای تمیز کردن جواهرات نقره هستید، این مطلب از باملین را تا انتها مطالعه کنید.

 

روش های تست شده برای تمیز کردن جواهرات نقره

تقریبا همه ما کم و بیش از این زیورآلات در منزل داریم و از آن استفاده می کنیم. اگر بخواهید که نقره جات را در زیباترین حالت خود نگهدارید، باید به طور منظم آن را تمیز کرده و از آن مراقبت کنید. محصولات زیادی بدین منظور در بازار هستند که می توانید خریداری کنید اما معمولا گران قیمت می باشند اما روش های راحت تر و ارزان تری نیز وجود دارد که می توانید در منزل نیز آن ها را انجام دهید.

روش اول:فویل آلومینیوم و جوش شیرین:

مقداری آب جوش و جوش شیرین را در یک کاسه بریزید و فویل آلومینیومی درون آن قرار دهید و نقره ها باید درون فویل آلومینیومی باشند و بعد از ۱ تا ۳ دقیقه آن ها را بردارید، زیر آب سرد بگیرید و با پارچه نخی نرم خشک کنید که این پروسه باعث ایجاد واکنش شیمیایی می شود و می تواند کدری نقره را از بین ببرد و در نتیجه بعد از این عمل خواهید دید که قسمت های بی رنگ و یا تیره به حالت اولیه نقره بر می گردند که بسیار اعجاب انگیز خواهد بود.

روش دوم:لیمو و نمک برای تمیز کردن جواهرات نقره:

یک لیمو را درون کاسه فشار دهید تا آب آن دربیاید و سه قاشق غذاخوری از نمک و آب داغ درونش بریزید و نقره تیره شده را به مدت ۵ دقیقه درون این محلول قرار دهید و سپس آن را خارج کنید و با پارچه نخی خشک کنید. بهتر است بعد از اتمام برای خشک کردن از پارچه نخی به رنگ سفید استفاده کنید و اگر با یک بار انجام این روش، به حالت دلخواه خود نرسیدید، چند بار این کار را به طور منظم انجام دهید تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید.

روش سوم :خمیردندان برای تمیز کردن نقره:

مقدار کمی خمیر دندان را به اندازه یک بند انگشت درون یک ظرف بریزید و با استفاده از یک اسفنج، آن را درون کاسه پخش کنید و نقره را نیز درون این محیط قرار داده و کاملا آن را به خمیر دندان داخل کاسه آغشته کنید و سپس نقره را با آب گرم شستشو دهید.

خمیردندان قادر است که تیرگی ها را از بین ببرد اما شاید نتیجه آن آنقدر هم رضایت بخش نباشد و علتش این است که خمیر دندان به تمام قسمت ها نفوذ نداشته است و برای نفوذ کامل می توانید از یک مسواک آغشته به خمیر دندان استفاده کنید و آن را به تمامی قسمت ها بزنید.

 

 

روش چهارم : کوکاکولا برای تمیز کردن جواهرات نقره:

مقداری کوکاکولا را درون یک کاسه بریزید و اجازه دهید که نقره هم به مدت ۱۰ دقیقه درون آن بماند و سپس آن را در بیاورید و با پارچه نخی خشک کنید، البته این روش برای بعضی نقره ها کاملا عالی کار نمی کند اما امتحان آن ضرر ندارد.

روش پنجم : شیشه شوی برای تمیز کردن جواهرات نقره:

مقداری شیشه شوی را به یک پارچه نخی اسپری کنید و روی نقره بکشید که با این کار نقره شما درخشنده تر می شود اما رنگ پریدگی ها و تیرگی ها تغییر نمی کند و بعد از این روش می توانید به راحتی از نقره تان استفاده کنید.

روش ششم : سس گوجه فرنگی برای تمیز کردن جواهرات نقره:

مقداری از سس گوجه فرنگی را به مسواک بزنید و آن را روی نقره بکشید که تفاوت رنگ ایجاد شده بعد از این روش نسبتا محسوس است اما بعد از گذشت مدت زمان خاصی کم کم بیشتر می شود و برخورد نقره با سس گوجه، بوی نامطلوبی را ایجاد می کند و علت آن هم مبارزه با این تیرگی هاست.

روش هفتم :سرکه برای تمیز کردن نقره:

نقره مد نظر را درون کاسه ای از سرکه بریزید و سپس پارچه ای به دست بگیرید و دور نقره را درون همان کاسه تمیز کنید و البته نمی توان انتظار داشت که این روش تا حد زیادی تاثیرگزار باشد اما در هر حال بهتر از روز اول خواهد شد.

 

 

روش هشتم:پودر لباسشویی برای تمیز کردن جواهرات نقره:

یک فنجان پودر لباسشویی را درون یک کاسه بریزید و مقداری آب داغ را همراه با نقره در آن بریزید و اجازه دهید که پنج دقیفه سپری شود و سپس آن را بیرون آورده و با پارچه نخی خشک کنید.

این ماده با آب واکنش نشان می داد و ماده ای نرم و کفی را ایجاد می کند و البته که این روش تمام تیرگی های موجود را از بین نمی برد اما می توان از طریق آن نقره را درخشنده تر کرد و همچنین بوی آن نیز بسیار مطلوب خواهد بود.