رونمایی از خودرو جدید رنو + عکس

به گزارش باملین به نقل از دیجیاتو، از گذشته‌های دور تا به امروز، رنو برندی محبوب در ایران بوده است و خودروهای رنو همواره متقاضیان زیادی در ایران داشته‌اند. شهرت رنو از دهه ۱۳۸۰ و پس از مونتاژ رنو تندر ۹۰ و رنو ساندرو به شدت افزایش یافت. این برند به همراه دیگر شرکت‌های خارجی پس از تحریم‌ها ایران را ترک کرد، اما اکنون با رنو سامسونگ XM۳ بار دیگر به کشورمان بازگشته است.

براساس آن‌چه تاکنون می‌دانیم، سروش دیزل تصمیم به عرضه رنو سامسونگ XM۳ گرفته است. تصاویر این خودرو مدتی پیش در ایران منتشر شدند تا مهر تاییدی بر حضور محصول رنو در بازار ایران باشد. برخی رسانه‌های خودرویی از مونتاژ این کراس‌اوور در ایران خبر داده‌اند، اما هنوز مشخص نیست که این خودرو با چه روشی در بازار کشورمان عرضه خواهد شد.

رنو سامسونگ XM3 در ایران عرضه می‌شود، بازگشت برند فرانسوی محبوب

نگاهی به رنو سامسونگ XM۳

رنو سامسونگ XM۳ در واقع نسخه کره‌ای رنو آرکانا است. این دو خودرو از نظر ظاهری شباهت بسیاری به یکدیگر دارند، اما براساس پلتفرم‌های متفاوتی ساخته شده‌اند. در نتیجه مدل کره‌ای رنو آرکانا یک کراس‌اوور دیفرانسیل جلو است، در حالی که مدل‌های اروپایی از سیستم انتقال قدرت تمام چرخ محرک بهره می‌برند. عرضه مدل کره‌ای رنو آرکانا از سال ۲۰۲۰ میلادی آغاز شده است و تا به امروز ادامه دارد. این خودرو یکی از بزرگترین فضاهای بار را در کلاس خودش ارائه می‌دهد. بخش بار این خودرو ۵۱۳ لیتر حجم دارد. همچنین فضای قابل توجهی برای سرنشینان ردیف عقب در این خودرو تعبیه شده است.

رنو سامسونگ XM۳ با دو نوع پیشرانه به بازار کره جنوبی عرضه شده است که شامل موتور ۱.۳ لیتری توربوشارژر و پیشرانه ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی هستند. خوشبختانه نسخه تنفس طبیعی این خودرو برای عرضه به بازار ایران در نظر گرفته شده است. این پیشرانه ۱۲۱ اسب‌بخار قدرت و ۱۵۵ نیوتن‌متر گشتاور آزاد می‌کند.

رنو سامسونگ XM3 در ایران عرضه می‌شود، بازگشت برند فرانسوی محبوب

گیربکس CVT نیسان موسوم به جعبه دنده ایکس ترونیک نیز وظیفه انتقال قدرت را در این خودرو برعهده دارد. تیپ پایه این خودرو موسوم به SE با موتور ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی ۱۴۷۰۰ دلار قیمت دارد که با نرخ فعلی ارز، حدود ۷۶۵ میلیون تومان می‌شود. انتظار داریم تا سروش دیزل در نمایشگاه خودرو تهران ۱۴۰۳، از رنو سامسونگ XM۳ به صورت رسمی رونمایی کند.