ریکاوری عکس های پاک شده در گالری

یاد گرفتن ریکاوری عکس های پاک شده در گالری میتونه شما رو به یک قهرمان تبدیل کنه تا بتونید عکس های مهم زندگی هر فردی رو که اشتباهی اونها رو پاک کرده برگردونید. بازیابی عکس هایی که از گالری پاک شدن کار سختی نیست و میتونید به راحتی این کارو یاد بگیرید، فقط کافیه چند دقیقه وقت بزارید و این مقاله از باملین رو تا آخر مطالعه کنید.

 

روش های ریکاوری عکس پاک شده از گالری

بارها پیش آمده که به دلایل گوناگونی عکس‌های گوشی خود را حذف کرده‌ و مدتی بعد پشیمان شده‌ایم که در این حالت، یافتن روشی برای برگرداندن یا ریکاوری عکس های پاک شده کاریست که لازم است انجام دهیم. در چه صورتی ریکاوری صد‌در‌صد عکس امکانپذیرست و یا اینکه با چه روشی می‌توان تمام عکس های حذف شده را برگرداند؟ در گذشته برای برگرداندن عکس‌ های گوشی موبایل نیاز بود که دستگاه را روت کرده یا اینکه پروسه‌ای طولانی طی کنیم تا ریکاوری عکس موبایل انجام شود.

خوشبختانه هر چه زمان می‌گذرد برای کاربران اندرویدی دریچه‌های بیشتری گشوده می‌شود تا بتوانند به بازیابی عکسهای حذف شده از گالری اقدام کنند.

مدتی است که به لطف برخی از اپلیکیشن‌های از پیش نصب شده، کاربران اندروید می‌توانند تنها طی چند مرحله عکس‌های پاک شده خود را برگردانند، اما سوال اصلی این است که چگونه عکسهای پاک شده موبایل را برگردانیم؟ فضای ابری، استفاده از نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌ها از جمله راه‌هاییست که از طریق آن‌ها می‌توان به بازیابی عکس های پاک شده اقدام کرد.

 

ریکاوری عکس های پاک شده گالری از طریق فضای ابری

اینکه عکس‌های گالری حذف شده‌اند، حتماً به این معنی نیست که دیگر راهی برای ریکاوری صددرصد عکس وجود ندارد. یکی از راه‌های ریکاوری عکس گوشی سامسونگ و برندهای دیگر استفاده از حساب ابریست. بد نیست در ابتدا سری به موارد حذف شده اخیر در گالری بزنید، اگر آنجا نبودند، روش‌های دیگر را امتحان کنید. به طور کلی چندین فضای ابری وجود دارد که بسته به مدل و برندی که در اختیار دارید می‌توانید از هر کدام از آنها که در ادامه نام می‌بریم، استفاده کنید.

۱- ریکاوری عکس و فیلم گوشی سامسونگ از Google Photos

در Google Photos چگونه عکسای حذف شده را برگردانیم ؟ یکی از راه‌های ریکاوری عکس و فیلم گوشی سامسونگ و دستگاه‌های اندرویدی دیگر استفاده از Google Photos است. این برنامه از آنجایی که در بیشتر مواقع به صورت خودکار از عکس‌ها نسخه بکاپ تهیه می‌کند، بسیار محبوب بوده و به صورت پیش‌فرض بر روی تمام دستگاه‌های اندرویدی نصب شده است.

این برنامه می‌تواند برای اشخاصی بسیار مفید واقع شود که فراموش می‌کنند از عکس‌های خود بکاپ بگیرند. این نکته را در نظر داشته باشید که اگر در Google Photos عکس‌ها را حذف کنید، بازگردانی آنها تا ۶۰ روز امکان‌پذیرست و در برخی از نسخه‌های دیگر اندروید این مقدار ممکنست حتی به ۳۰ روز هم برسد.

 

برای ریکاوری عکس های پاک شده گالری از طریق Google Photos می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • برنامه را باز کنید.
 • مظابق تصویر زیر، در بخش کتابخانه به قسمت سطل آشغال بروید.

 • روی هر تصویری که می‌خواهید به مدت چند ثانیه دستتان را نگه داشته و سپس گزینه Restore را انتخاب کنید.
 • یا اینکه برای برگرداندن عکسهای پاک شده، بر روی سه نقطه ضربه زده و گزینه “Save to device” را انتخاب کنید.

 

۲- ریکاوری عکس های پاک شده از طریق OneDrive

این برنامه دارای قابلیت بکاپ عکس به صورت خودکارست که کمک می‌کند با آپلود تصاویر به فضای ابری و حذف آن‌ها از گوشی، حافظه داخلی آزاد شود. عکس‌هایی که به فضای ابری OneDrive آپلود می‌شوند، می‌توانند از طریق هر دستگاهی بازگردانده شوند.

اگر این سوال شماست که از طریق این برنامه چگونه عکس های پاک شده را برگردانیم مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در ابتدا وارد برنامه OneDrive شوید.
 2. عکس مورد نظر را انتخاب کنید.
 3. با ضربه زدن بر روی سه نقطه، بر روی “ذخیره” کلیک کنید.

۳- ریکاوری عکس های پاک شده از طریق Google Drive

از سال ۲۰۱۹ به فضای ابری دستگاه‌های اندرویدی، Google Drive نیز اضافه شد؛ به عبارت دیگر کاربران اندرویدی توانستند از طریق راه دیگری هم به بازگردانی عکس های پاک شده اندروید اقدام کنند.

جهت بازیابی عکسهای پاک شده قدیمی از طریق این برنامه، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در دستگاه اندرویدی خود، وارد گوگل درایو شوید.
 2. بر روی تصاویر مورد نظرتان کلیک کنید.
 3. بعد از ضربه زدن بر روی سه نقطه عمودی، گزینه دانلود را انتخاب کنید.

اگر در گوگل درایو عکس‌هایتان را پاک کرده‌اید، تا ۳۰ روز می‌توانید آنها را برگردانید. برای این کار:

 1. وارد این برنامه شوید.
 2. در بخش منو، بر روی Trash ضربه بزتید.
 3. آن‌هایی که می‌خواهید را انتخاب کرده و روی Restore کلیک کنید.

از طریق این دو روش می‌توانید برای بازیابی عکسهای پاک شده از حافظه داخلی موبایل سامسونگ و گوشی‌های اندرویدی دیگر استفاده کنید. اگر همچنان نتوانسته‌اید از طریق حساب ابری به عکس‌های پاک شده خود دسترسی پیدا کنید، بد نیست سری به مراحل بعدی زده و آن‌ها را هم امتحان کنید.

۴- ریکاوی عکس های پاک شده از طریق Dropbox

یکی از راه‌هایی که از طریق آن می‌توانید به حساب ابری خود وارد شوید، Dropbox است. این برنامه ریکاوری عکس های پاک شده را انجام می‌دهد. برای دسترسی به عکس‌های پاک شده این بخش، در ابتدا باید گزینه بکاپ خودکار را فعال کرده باشید. اگر این سؤال شماست که در Dropbox چگونه عکس های پاک شده را برگردانیم مسیر زیر را دنبال کنید:

 1. برنامه را باز کنید.
 2. عکس مورد نظر را باز کرده و بر روی دانلود کلیک کنید.
 3. با کلیک بر روی “Save to device” آن را در گوشی خود ذخیره کنید.

اکثر فضاهای ابری به شما این امکان را می‌دهند تا به ریکاوری عکس های قدیمی پاک شده بپردازید، پس اگر در این مرحله موفق نشدید، در ادامه به معرفی چند نرم‌افزار و برنامه برای بازگردانی عکس‌های حذف شده خواهیم پرداخت.

معرفی چند برنامه ریکاوری عکس های پاک شده از گالری

چگونه عکس هایی که حذف کردیم را برگردانیم؟ اگر در گوشی از سرویس پشتیبان ابری یا یک کارت‌حافظه استفاده نمی‌کنید، بازیابی عکسهای پاک شده از حافظه داخلی موبایل و ریکاوری صددرصد عکس بسیار سخت‌تر می‌شود. با وجود ادعاهای برخی از برنامه‌های آنلاین، برنامه ریکاوری تمام عکس های حذف شده وجود ندارد و هیچ راهی برای اسکن کردن حافظه داخلی گوشی شما برای برگرداندن عکسهای پاک شده وجود ندارد، مگر اینکه گوشیتان را روت کنید. بنابراین اگر با نرم‌افزار و برنامه‌های زیر کارتان انجام نشد، روت کردن آخرین راه برایتان خواهد بود.

 

ریکاوری صددرصد عکس از طریق نرم افزار DroidKit

یکی از ساده‌ترین روش‌های ریکاوری عکس های قدیمی پاک شده گوشی استفاده از نرم‌افزار DroidKit است. فرقی ندارد که به دنبال تصاویر پاک شده خود می‌گردید، یا حتی می‌خواهید فیلم‌ها و چت‌های قدیمی خود را برگردانید؛ این نرم‌افزار بهترین برنامه ریکاوری عکس خواهد بود. کار کردن با آن بسیار ساده است و خوشبختانه این فرآیند را هم بدون نیاز به روت کردن انجام می‌دهد.

این برنامه ریکاوری عکس های پاک شده برای تمام گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی قابل استفاده است و در کل، برای بازگردانی عکس‌ها، فیلم‌ها، پیام‌ها، مخاطبین، تماس‌ها، پوشه‌ها، کتاب‌ها، فایل اپلیکیشن‌ها و فایل‌های زیپ کاربردی خواهد بود.

 

 1. اولین کاری که لارمست انجام دهید، اینست که نرم افزار را بر روی دستکتاپتان نصب کنید.
 2. بعداز نصب، آن را باز کرده و روی گزینه Quick Recovery from Device ضربه بزنید.
 3. مواردی که می‌خواهید اسکن شوند را انتخاب و روی Start کلیک کنید. به عنوان مثال، برای بازیابی عکسهای پاک شده قدیمی گزینه Photos را انتخاب کنید.
 4. گوشی اندرویدی خود را به کامپیوتر وصل کنید. صبر کنید که برنامه آن را تشخیص دهد و در ادامه روی Start بزنید.
 5. نرم‌افزار DroidKit شروع به اسکن کردن داده‌های موجود و حذف شده دستگاه اندرویدیتان خواهد کرد.
 6. می‌توانید موارد پیدا شده در این نرم‌افزار را ببینید و هر کدام که می‌خواهید را در دستگاه یا کامپیوتر ذخیره کنید.

این روش ریکاوری عکس های قدیمی پاک شده گوشی رایگان و در عین حال هم بسیار ساده است؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم حتماً از آن استفاده کنید.

برگرداندن عکسهای پاک شده با DiskDigger

برای بازیابی عکسهای پاک شده از حافظه داخلی موبایل سامسونگ، DiskDigger Photo را از فروشگاه Play نصب کنید. این برنامه برای برگرداندن عکسهای پاک شده و فیلم رایگان است، فقط در صورت بازیابی انواع دیگر فایل‌ها، باید هزینه‌ای را بپردازید.

 • برنامه ریکاوری عکس را از لینک اینجا دانلود و سپس راه اندازی کنید.
 • بعد از باز کردن برنامه، گزینه‌های Basic Scan و Full Scan را مشاهده خواهید کرد.
 •  از گزینه Full Scan استفاده کنید.
 • حافظه داخلی تلفن خود را پیدا کنید.
 • روی آن ضربه بزنید، سپس نوع پرونده مورد نظرتان را جستجو کنید (احتمالاً JPG و/یا PNG).
 • برنامه بلافاصله شروع به اسکن می‌کند و به شما دسته‌ای از تصاویر بند انگشتی را نشان می‌دهد. اینطور نیست فقط عکس‌های حذف شده را نشان دهد، بلکه هر تصویر در فضای داخلی تلفن شما به نمایش در خواهد آمد؛ بنابراین فرآیند کمی طول می‌کشد.
 • برای اعمال فیلتر و انتخاب کردن هم می‌توانید، روی نماد تنظیمات ضربه بزنید. بر اساس حجم و تاریخی که عکس‌ها گرفته شده، تنظیمات را تغییر دهید.

گاهی DiskDigger نمی‌تواند هر عکس حذف شده را پیدا کند. برای ریکاوری عکس های پاک شده گالری آنهایی را که می‌خواهید را انتخاب کرده و روی بازیابی ضربه بزنید.

 • محل ذخیره فایل را انتخاب کنید.
 • در نهایت می‌توانید آنها را در یک برنامه خاص ذخیره کنید، یا آنها را مستقیماً درون پوشه دوربین خود قرار دهید. برای این کار پوشه DCIM را انتخاب و بر روی OK ضربه بزنید.

۳- ریکاوری صددرصد عکس با کارت SD

کارت SD ترفندی برای برگرداندن تصاویر پاک شده گوشی تلفن همراه است، شما اگر از عکس‌های خود در فضای ابری نسخه پشتیبان تهیه نکنید، لازم است بدانید که چگونه عکس‌های حذف شده را از برنامه گالری خود بازیابی کنید. در این حالت شاید یکی از راه‌های ریکاوری عکسهای قدیمی این است که آنها را در کارت SD گوشی خود ذخیره کرده باشید. در غیر این صورت نمی‌توانید عکس‌ها را برگردانید.

برای بازیابی عکس های پاک شده و ریکاوری عکس های پاک شده اندروید می‌توانید کارت SD خود را به لپ‌تاپ متصل کرده و از نرم‌افزار بازیابی استفاده کنید. برای انجام اینکار می‌توانید از نرم‌افزاری که در بخش بعد معرفی کرده‌ایم، استفاده کنید. فایل‌های حذف شده فقط تا زمانی که توسط داده‌های جدید جایگزین شوند، روی کارت حافظه باقی می‌مانند. بنابراین، به محض اینکه متوجه شدید عکس‌ها را به اشتباه پاک کرده‌اید، باید کارت خود را از گوشی خارج کرده تا خطر رونویسی آنها کاهش یابد.

ریکاوری عکس های قدیمی پاک شده گوشی

بهترین روش برای ریکاوری عکس های پاک شده گوشی که قدیمی هستند، استفاده از نرم‌افزار EaseUS است که برای بهترین گوشی های بازار و مدل‌های اقتصادی هم قابل استفاده است. در ادامه مراحل کار با آن را آموزش خواهیم داد.

نرم‌افزار EaseUS

بهترین برنامه ریکاوری عکس گوشی سامسونگ و ریکاوری عکس های قدیمی پاک شده گوشی، نرم‌افزار ریکاوری عکس EaseUS Wizard Recovery است. می‌توانید آن را هم برای ویندوز و هم برای مک دانلود کنید. برای ریکاوری عکس های پاک شده اندرویدی ابتدا کارت حافظه خود را از طریق کارت‌خوان یا از طریق شکاف کارت SD به رایانه متصل کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا آموزش دهیم چگونه عکسهای پاک شده گوشی را با این برنامه برگردانید.

 • برای بازیابی عکس های پاک شده ابتدا یک نرم‌افزار ریکاوری عکس از گوشی نصب کنید. می‌توانید این جادوگر بازیابی اطلاعات را نصب و اجرا کنید.
 • پس از راه‌اندازی، تمام درایوهای موجود را نشان می‌دهد که می‌توانید داده‌هایی را بازیابی کنید که شامل هارد دیسک و کارت حافظه است.
 • کارت‌حافظه را انتخاب کرده و بر روی Scan ضربه بزنید. این برنامه اکنون شروع به اسکن پرونده‌‌هایی می‌کند که می‌خواهید بازیابی کنید.
 • با نسخه رایگان می‌توانید حداکثر ۲ گیگابایت داده را بازیابی کنید.
 • بسته به اندازه کارت و میزان اطلاعات آن، اسکن می‌تواند تا ۲۰ دقیقه یا بیشتر طول بکشد. اما لازم نیست منتظر بمانید که زمان تمام شود.
 • روی پیکان کشویی کنار Graphics کلیک کرده و jpg را انتخاب کنید (یا هر نوع فرمتی که تصاویر در گوشی ذخیره می‌شود). تمام تصاویری که می‌توانید بازیابی کنید، در پنجره اصلی نشان داده می‌شوند.
 • آنهایی که می‌خواهید را انتخاب کنید.
 • روی Recover Now کلیک کرده و مکانی را برای ذخیره عکس‌ها انتخاب کنید.
 • اکنون می‌توانید آنها را در گوشی خود کپی کنید.

اگر برای برگرداندن عکس و فیلم پاک شده با کمبود حافظه مواجه شدید، بد نیست که به کم کردن حجم عکس هایی بپردازید که در حال حاضر فضای زیادی از دستگاه شما را اشغال کرده‌اند. به عنوان مثال، عکس‌هایی که با دوربین اصلی گرفته می‌شوند، حجم بیشتری دارند.

۴- بازیابی عکسهای پاک شده از حافظه داخلی موبایل بدون روت

برای اینکه در ریکاوری عکس و فیلم گوشی سامسونگ و برندهای دیگر، نتیجه بهتری کسب کنید، در بیشتر مواقع نیازست که دستگاه خود را روت کنید، اما در اینجا ما برای شما روشی آورده‌ایم که نیازی به روت دستگاه اندرویدی خود نداشته باشید…

اگر تابه‌حال از دستگاه اندرویدی خود نسخه بکاپ دریافت کرده‌اید، بازیابی عکس های پاک شده اندروید از طریق این مرحله یک شانس خوب برای شماست. البته این نکنه را در نظر داشته باشید که موفقیت ریکاوری صددرصد عکس در این روش به نسخه اندروید و مدل دستگاهتان بستگی دارد.

 1. وارد تنظیمات گوشی اندرویدی خود شوید.
 2. به بخش اکانت رفته و اگر نیاز بود، پسوورد خود را وارد کنید.
 3. به دنبال گزینه “Backup and Restore” گشته و “Restore” را انتخاب کنید.

۵- ریکاوری عکس های پاک شده در پوشه امن

اگر بی‌دلیل در پوشه‌امن گوشی ساموسنگتان تصاویر حذف می‌شوند و نمی‌دانید چکونه آنها را برگردانید، در این بخش به شما خواهیم گفت که برای ریکاوری عکس چه‌کاری باید انجام دهید. در حقیقت پوشه امن برای این ظراحی شده تا به صورت مطمئن‌تری فایل‌های مهم کاربران را نگهداری کند. با این حال، حتی گاهی اوقات در این برنامه هم ممکنست برخی از داده‌ها از دست بروند.

اولین و بهترین راه برای ریکاوری عکس های قدیمی پاک شده گوشی در پوشه امن، چک کردن گوگل درایو، گوگل فوتو یا حتی اپلیکیشن مدیریت فایل‌ها در اندروید است. اگر گوشی اندرویدی شما از بکاپ گیری در فضای ابری پشتیبانی می‌کند، به احتمال زیاد عکس‌ها در همان‌جا یافت می‌شوند، اما با این حال، راه دیگری هم برای ریکاوری عکس های پاک شده در پوشه امن وجود دارد که از طریق مراحل زیر انجام می‌شود:

 1. اپلیکیشن Secure Folder یا پوشه امن را باز کنید.
 2. روی سه نقطه‌ای که در بالای صفحه و گوشه سمت راست قرار گرفته کلیک کنید.
 3. به بخش Settings یا تنظیمات بروید.
 4. روی گزینه Backup and restore بزنید.
 5. گزینه Restore را انتخاب کرده و هر آنچه می‌خواهید را انتخاب و در آخر روی Restore now کلیک کنید.

اگر گوشی خود را به تنظیمات کارخانه برگردانده‌اید، متاسفانه نمی‌توانید کاری انجام دهید، چراکه در این حالت تمام داده‌های ذخیره شده در پوشه امن حذف می‌شوند. اگر هم این پوشه در گلکسیتان کار نمی‌کند، آن را  در تنظیمات بروزرسانی کرده و اگر باز هم کار نکرد، cache آن را پاک کنید.

چگونه از حذف عکس‌ها در آینده جلوگیری کنیم؟

درست است که راه‌های زیادی برای برگرداندن عکس های پاک شده وجود دارد، اما همیشه هم نمی‌توان به آن‌ها اعتماد کرد؛ بنابراین حتی با داشتن بهترین برنامه ریکاوری عکس و انجام راه‌هایی که در این مقاله عنوان کرده‌ایم، بد نیست که شانس ریکاوری عکس‌ها را تاحدی افزایش دهیم تا بعدها با مشکلات دیگری مواجه نشویم.

 • پیش از اقدام به ریکاوری عکس و فیلم های پاک شده اندروید یک نسخه بکاپ کامل تهیه کنید.

اگر این کار را انجام دهید، در آینده هر زمان که بخواهید به ریکاوری عکس های قدیمی پاک شده گوشی سامسونگ یا دستگاه‌های دیگر اقدام کنید، با مشکلی مواجه نخواهید شد. اگر شما یک نسخه بکاپ کامل از دستگاه خود تهیه کنید، نه تنها عکس و فیلم‌ها، بلکه فایل‌های دیگر و اپلیکیشن‌ها را هم می‌توانید برگردانید.

 • پیش از برگرداندن عکس های پاک شده گوشی آن‌ها را در فضای ابری آپلود کنید.

در گوشی‌های اندرویدی فضای ابری متنوعی وجود دارد که می‌توانید یکی از آن‌ها را برای آپلود عکس‌هایتان انتخاب کنید. حتی برخی از آن‌ها پروسه بکاپ‌گیری را به صورت خودکار انجام می‌دهند.

 • از برخی اپلیکیشن‌های پیام‌رسان استفاده کنید.

حتماً شنیده‌اید که برخی از افراد عکس‌های خود را در تلگرام ذخیره می‌کنند. در این برنامه شما هر زمان که وارد حساب خود شوید، می‌توانید به فایل‌های خود دسترسی داشته باشید، مگر اینکه فایل‌ها را در این برنامه پاک کرده یا اینکه اکانت خود را به صورت دائم حذف کرده باشید؛ بنابراین بد نیست از همین الآن به این کار اقدام کرده و داده‌های مهم خود را در آنجا ذخیره کنید تا در آینده بتوانید برای ریکاوری عکسهای پاک شده از این راه هم استفاده کنید.

به‌طور کل، هر زمان که خواستید عکس‌های خود را در گالری حذف کنید، حتماً مطمئن شوید که این کارها را انجام داده‌اید، چراکه ممکنست بعداً از پاک کردن پشیمان شوید و هنگام ریکاوری عکسهای قدیمی نتوانید تمام آنچه را می‌خواستید به دستگاه خود بازگردانید. همچنین گاهی اوقات ممکنست در دستگاه شما به صورت ناخواسته مشکلی ایجاد شود که مجبور شوید آن را دوباره راه‌اندازی کنید که در این حالت حساب ابری شما می‌تواند کمک به‌سزایی کند.