«ریگ»؛ اولین پارک سرگرمی شناور جهان در عربستان

اولین پارک سرگرمی شناور جهان با سه هتل لوکس، ۱۱ رستوران بزرگ و چند ترن هوایی بزرگ در عربستان ساخته می‌شود. پارک شناور ریگ (The Rig) که برای استقبال از میلیون‌ها بازدیدکننده در سال طراحی شده است، تازه‌ترین ایده عجیب و غیرمعمول عربستان است.

 

به گزارش باملین، آنچه این مجموعه بزرگ را واقعاً منحصر به فرد می‌کند این است که ۴۰ کیلومتر با نزدیکترین خشکی فاصله دارد. بازدیدکنندگان برای قدم گذاشتن در این پارک سرگرمی شناور باید سوار قایق، کشتی تفریحی، هواپیما یا بالگرد شوند تا به این پارک برسند.

 

طبق توضیحات سایت رسمی پارک سرگرمی ریگ «اولین مقصد گردشگری در یک سکوی دریایی الهام گرفته از طراحی سکو‌های نفتی دریایی‌ای است.»

 

ریگ قرار است در منطقه‌ای به وسعت بیش از ۳۰۰،۰۰۰ متر مربع ساخته شود.

تفریحات آبی، ورزش‌های هیجان انگیز و یک مجموعه غواصی، همه بخشی از سرگرمی‌های ماجراجویانه این پارک شناور است.

یکی از رستوران‌ها به مهمانان خود در ارتفاع بالا سرویس می‌دهد و چندین رستوران متنوع دیگر برای پذیرایی از بازدیدکنندگان ساخته خواهد شد.

هتل‌های ۵ ستاره و اتاق‌هایی با چشم انداز آب‌های بی کران در این مجموعه قرار دارند و یک مجموعه تفریحی در ارتفاع، محل برگزاری اجرا‌های موسیقی و مهمانان سلبریتی خواهد بود.

این پارک سرگرمی شناور که بر روی یک سکوی نفتی در قلب خلیج فارس قرار خواهد گرفت، برای گردشگرانی که میل به ماجراجویی دارند، طراحی شده است.

دو پایانه ساحلی متصل به سکوی نفتی بزرگ در شهر دمام و شهر صنعتی جبیل وجود دارد تا بازدیدکنندگان بتوانند از طرق مختلف به جزیره برسند.

پیش بینی‌های فعلی نشان می‌دهد این مرکز تفریحی شناور تا سال ۲۰۳۲ میلادی ۹۰۰،۰۰۰ گردشگر را جذب کند.

پروژه عربستان سعودی

پروژه ریگ، یکی از پروژه‌های متعدد عربستان سعودی است. پادشاهی عربستان در حال هزینه ۱ تریلیون دلار در راستای کنار گذاشتن وابستگی خود به درآمد‌های نفتی است.

از طریق سرمایه گذاری‌های عظیم به عنوان بخشی از چشم انداز ۲۰۳۰ عربستان سعودی، این کشور به سرعت پروژه‌های عجیبی که هزینه‌های آن توسط میلیارد‌ها دلار پول نفت تأمین می‌شود را رونمایی کرده است.

ولیعهد عربستان، محمد بن سلمان، رویای این را دارد که عربستان، مرکز جهان شود.

هزینه این پروژه‌ها به تفکیک مشخص نیست، اما عربستان سعودی قرار است بین سال‌های ۲۰۲۵ تا ۲۰۲۸، سالانه ۱۷۵ میلیارد دلار صرف پروژه‌های بلندپروازانه خود کند.