زائران حج بخوانند

به گزارش باملین به نقل از ایسنا، سازمان حج و زیارت چندی پیش اعلام کرد که از مجموع ۸۲ هزار و ۵۰۰ سهمیه تعیین شده برای حج ۱۴۰۳، ۵۶ هزار نفر ثبت نام کرده اند و با آذرماه ۱۳۸۶ برای ثبت نام حج تمتع ۱۴۰۳ تماس گرفت.

دارندگان اسناد حج تا پایان آذرماه ۹۵ و زائرانی که در سال ۱۳۹۸ ثبت نام کرده اند اما به دلیل شرط سنی نمی توانند به حج ۱۴۰۱ اعزام شوند، در این مرحله با پرداخت ۱۴۰ میلیون تومان علی الحساب پیش ثبت نام می کنند. مرحله بعد پس از تعیین هزینه کل حج، می توانند کاروان مورد نظر را انتخاب کنند.

سازمان حج و زیارت با توجه به نرخ ارز و بلیط هواپیما قیمت نهایی را تعیین کرد. این سازمان اخیرا اعلام کرده است که مسئولیت پروازهای حج به ایرلاین های ایرانی واگذار شده اما هنوز قیمت بلیت آن مشخص نشده است.

دارندگان اسناد حج که در اولویت هستند می توانند با واریز مبلغ به حساب از طریق سامانه کد رهگیری دریافت کنند. این سامانه از روز چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه برای دارندگان اسناد حج مربوط به دی ماه ۹۶ باز است.

بر اساس اعلام سازمان حج و زیارت، عملیات اعزام کاروان های حج از ابتدای ماه ذی القعده (دهه سوم اردیبهشت ۱۴۰۳) آغاز و در پایان ماه ذی الذی به پایان می رسد. -حجه و آغاز ماه محرم ۱۴۴۶ (نیمه دوم تیر ۱۴۰۳).