زنان فرانسوی با این عادت های زیبایی همیشه زیبا می مانند! | الگوهای آرایشی و زیبایی زنان فرانسه

اگر کمی به چهره زنان فرانسوی در فیلم ها و عکس ها و سریال ها دقت کرده باشید، متوجه می شوید که اکثر زنان فرانسوی چهره طبیعی و جذابی دارند و همیشه مورد تحسین مردم دنیا بوده اند. عوامل مختلفی باعث این زیبایی می شود که اگر شما هم با آنها آشنا شوید می توانید از الگوهای آرایشی و زیبایی زنان فرانسه بهره مند شوید و به زیبایی خود بیافزایید. در این مطلب از باملین عادت های زیبایی زنان فرانسوی را مورد بررسی قرار میدهیم.

 

۱- خود را با رژیم های لاغری شکنجه نمی دهند

برخلاف تصور رایج، همه ی زنان فرانسوی اندام باریک و متناسبی ندارند. آن ها هم مثل زنان دیگر نقاط دنیا ممکن است اندام پُری داشته باشند، بلند یا کوتاه باشند. اما تقریباً هیچ کدام شان چند کیلو اضافه وزن را مشکل بزرگی نمی دانند و اعتقاد ندارند که باید با شکنجه دادن خودشان از شر این وزن اضافه خلاص شوند.

اگر زن فرانسوی ای بخواهد وزن خود را کم کند، تعداد دفعات غذا خوردن خود را بیشتر اما حجم غذایش را کمتر می کند و مصرف نان و قند را کاهش می دهد. زنان فرانسوی رژیم غذایی خود را تغییر نمی دهند، بلکه صرفاً کمتر غذا می خورند.

 

۲- پیروی کورکورانه از مُد ندارند

درست است که انداختن نگاه به پوشش سلبریتی ها و نشریات مُد گاهی می تواند کمک کننده باشد، نباید پوشش کسی را عیناً تقلید کرد یا هر چیزی را که در فروشگاه ها می فروشند را خرید، تا بتوان استایل منحصر به خود را داشت. زنان فرانسوی معتقدند تنها یک قربانی مُد است که این کار را انجام می دهد. به جای این کار باید رویکرد خلاقانه ای نسبت به پوشش خود داشت و از ترکیب های منحصر به فردی استفاده کرد که کمک می کنند فردیت خود را ابراز کنید.

 

۳- زیورآلات قدیمی را بهتر از زیورآلات جدید می دانند

در زنان فرانسوی احتمال اینکه زیورآلات قدیمی خانوادگی خود را به زیورآلات پرزرق و برق جدید ترجیح دهند، زیاد است. در فرانسه معمولاً زیورآلان از مادر به دختر به ارث می رسد، امری که معنای احساسی ویژه ای به آن زیورآلات می بخشد.

 

۴- روش نامتعارفی برای استفاده از رژلب قرمز دارند

 

پرهیز از زیاده روی در استفاده از رژلب قرمز ضروری است. زنان فرانسوی معتقدند کانتور کردن واضح دور لب باعث می شود لب ها بیش از حد بزرگ و مشخص به نظر برسد و زیاد زدن رژلب هم لب ها را چرب جلوه می دهد، گویی که یک لایه ی اضافی روی آن ها قرار دارد.

۵- از سشوار و اسپری مو استفاده نمی کنند

زنان فرانسوی در رابطه با مو همیشه به دنبال نهایت طبیعی بودن هستند و هر روز صبح زمان زیادی را صرف آرایش موهای خود و مدل دادن به آن با اسپری مو نمی کنند. آن ها مدل موهایی را دوست دارند که ناتمام به نظر می رسند، به همین دلیل به ندرت از سشوار استفاده می کنند.

۶- ابروهای خود را تیره نمی کنند

شکل ابروها تمام چهره را تحت تأثیر قرار می دهد و به همین دلیل، حتماً نیاز به مرتب شدن دارند. با این حال، زنان فرانسوی علاقه ای به تغییر دادن انحنا و ضخامت طبیعی ابروهای خود ندارند. آن ها به جای این کار، صرفاً تارهای اضافه ی ابروهای خود را برمی دارند تا زیبایی طبیعی آن ها را بیشتر کنند.

۷- طیف های مختلفی از مشکی را در پوشش خود ترکیب می کنند

یکی از چیزهایی که گردشگران را در پاریس شگفت زده یا حتی ناامید می کند دیدن مردمی است که همگی طیف های مختلفی از رنگ مشکی کرده اند، گویی که در یک مراسم سوگواری بی پایان گیر افتاده باشید.

فرانسوی ها گاهی بر حسب فصل یا ترندهای مُد، رنگ مشکی را با رنگ های دیگر ترکیب می کنند. اما رنگ مشکی در نهایت همه جا به چشم می خورد؛ در محل کار، در مهمانی ها، در باشگاه های ورزشی و در ساحل. از این رنگ در انواع مختلفی از لباس، از لباس کار گرفته تا لباس روزمره استفاده می شود.