ساختمان مسی؛ یکی از معروف‌ترین سازه‌های ژاپن در توکیو

برخلاف رویه رایج تخریب و تبدیل سازه‌های قدیمی به آپارتمان یا ساختمان‌های اداری، تیم طراحی به وضوح به ارزش Izutsuya پی بردند و پروژه‌ای را برای بازسازی و حفظ آن آغاز کردند و اکنون این گالری یکی از معروف‌ترین ساختمان‌های توکیو محسوب می‌شود.

 

به گزارش باملین، آزمایشگاه طراحی به رهبری طراح سرشناس ساتوشی ایتاساکا، بازسازی گالری منحصر به فردی را در یک خانه سنتی ژاپنی در توکیو به عهده می‌گیرد. این سازه که پیش‌تر شیرینی فروشی «Izutsuya» را در خود جای داده بود، چالش‌های تاریخی مختلفی مانند زلزله کانتو و جنگ جهانی دوم را پشت سر گذاشته است.

 

ساختمان مورد نظر با نمای مسی که به مدت حدود سه سال خالی مانده بود، نمادی از پیری در دل توسعه شهری را به تصویر می‌کشد. ایتاساکا با حفظ ترکیب خارق العاده سبک‌های معماری ژاپنی و غربی و بافت تاریخی غنی منطقه، پروژه احیا را آغاز کرد.

این ساختمان دارای سقفی طاق مانند است، طرحی که منشا آن از انگلستان است و به طور معمول در ژاپن یافت نمی‌شود. این طرح با آبکاری مس پوشانده شده است.

فضای داخلی نیز شامل زیرانداز‌های سنتی تاتامی و تماشاگه‌های مختلف است که ترکیبی نادر از سبک‌های معماری متنوع را ایجاد می‌کند. برخلاف رویه رایج تخریب و تبدیل سازه‌های قدیمی به آپارتمان یا ساختمان‌های اداری، تیم طراحی به وضوح به ارزش Izutsuya پی بردند و پروژه‌ای را برای بازسازی و حفظ آن آغاز کردند و اکنون این گالری یکی از معروف‌ترین ساختمان‌های توکیو محسوب می‌شود.