ساده‌ترین تمرین ورزشی برای کاهش درد گردن

برای جلوگیری از گردن درد، می توانید با ساده ترین ورزش کنار بیایید.

به گزارش ایسنا، گردن درد یکی از شایع ترین دردهایی است که ممکن است برای شما پیش بیاید. علت آن عدم تحرک، وضعیت نامناسب، استرس و تنش عضلات گردن است. می توانید با برداشتن گام های کوچک آن را برطرف کنید.

ورزش ناحیه گردن می تواند فشار روی عضلات گردن را کاهش دهد. پزشکان توصیه می کنند سعی کنید در حین کار یا نشستن طولانی مدت یک ورزش ساده اما موثر انجام دهید که به تقویت و کشش عضلات گردن و بهبود جریان خون کمک می کند.

بنابراین: بایستید، عضلات خود را شل کنید، بازوهای خود را پایین بیاورید. به آرامی سر خود را به سمت راست بچرخانید و شانه ها و بازوهای خود را شل نگه دارید. بعد از ۱۵ ثانیه همین کار را با تمایل به سمت چپ تکرار کنید.

هیچ چیز پیچیده ای نیست و اگر این تمرین را چندین بار در روز در حالی که کار می کنید یا به مدت طولانی در یک وضعیت نشسته اید تکرار کنید، گردن شما احساس بهتری پیدا می کند و این یعنی خلق و خوی شما بهتر می شود.

کشش گردن: کشش عضلات گردن باعث کاهش خشکی و درد گردن می شود. کشش گردن باعث افزایش دامنه حرکتی گردن و افزایش انعطاف پذیری در آن ناحیه می شود.

حرکات قدرتی گردن: حرکات تقویتی گردن، گردن را در وضعیت بهتری قرار می دهد و فشار را کاهش می دهد. این حرکات باید یک روز در میان انجام شود.

ورزش هوازی: انجام ورزش های هوازی باعث افزایش جریان خون در عضلات گردن و کاهش سفتی بافت های عضلانی می شود. حرکات هوازی باعث ترشح اندورفین می شود که باعث کاهش درد می شود. بهتر است هر روز ورزش هوازی انجام دهید