سبک کاتیج کور در طراحی داخلی چیست؟ | نکات مهم برای چیدمان کلبه‌ای اتاق خواب

سبک کاتیج کور در طراحی داخلی یکی از طرح های ساده است که این روزها ترند شده و افراد زیادی دوست دارند از این سبک در دکوراسیون اتاق خواب و منزل خود استفاده کنند. این سبک با نام اتاق خواب کلبه ای هم شناخته می شود. در این مطلب از باملین قصد داریم نکات مهم برای چیدمان کلبه ای اتاق خواب را نام ببریم تا با رعایت این نکات بتوانید یک دکوراسیون ایده آل برای منزل خود داشته باشید.

 

 

سبک کاتیج کور در طراحی داخلی چیست؟

این سبک بیشتر به سادگی گرایش دارد و آرامش و راحتی افراد را در اولویت قرار می دهد. سبک کلبه ای مردم را به لذت بردن از راحتی و آسایش فضای خانه تشویق می کند و سعی می کند آنها را از تجملات دور کند. بنابراین می توان گفت در این سبک مقداری مینیمالیسم نیز وجود دارد.

 

 

۱- استفاده از رنگ صورتی کم رنگ

در یک اتاق خواب به سبک کلبه ای استفاده از رنگ صورتی کم رنگ در دکوراسیون جذابیت و حس آرامش خاصی را به فضا القا می کند. در واقع می توان گفت صورتی کم رنگ، بخوبی با این نوع طراحی عجین شده است و گرما را تداعی می کند. این رنگ مکمل عناصر طبیعی است که اغلب در فضاهای داخلی دیزاین شده به سبک کاتیج کور دیده می شود.

۲- استفاده از رنگ های ملایم و خنثی

اگر به رنگ صورتی علاقه ندارید، می توانی از یک پالت رنگی ملایم و خنثی در چیدمان اتاق خواب استفاده کنید. پالت های رنگی خنثی به عنوان پایه ای برای رنگ های پررنگ تر و برجسته تر عمل می کنند. در این چیدمان از رنگ هایی که در طبیعت یافت می شوند، الهام بگیرید. رنگ هایی همچون کرم، سبز، آبی ملایم، زرد و قهوه ای شکلاتی برای استفاده در این چیدمان عالی هستند. یک اتاق خواب به سبک کاتیج کور باید گرم، دنج و مرتب باشد. هدف از در کنار هم قرار دادن این رنگ ها خلق یک فضای آرامش بخش است.

۳- بهره بردن از مواد طبیعی

سبک کلبه ای بر استفاده از مواد طبیعی تاکید دارد. اگر قصد خرید مبلمان را دارید، پیشنهاد می کنیم از مبلمان های قدیمی ساخته شده از چوب، حصیر و فرفورژه برای خلق یک فضای کلبه ای استفاده کنید. خرید مبلمان قدیمی و دست دوم علاوه بر افزودن قطعات منحصر به فرد به فضای اتاق خواب، موجب صرفه جویی در هزینه های شما نیز خواهد شد. استفاده از مواد طبیعی در اتاق خواب، به فضای شما اصالت می بخشد.

۴- تزئین دکور پشت تختخواب

تخته بالای تختخواب را با طرح های الهام گرفته از طبیعت مانند طرح‌های گلدار و راه‌راه تزئین کنید. یک تابلو با طرح طبیعت نیز در بالای تختخواب آویزان کنید. این کار به فضای اتاق خواب شما حس و حال چیدمان کلبه ای می بخشد.

۵- استفاده از منسوجات مختلف

ترکیبی از پارچه های طبیعی، از پنبه ای گرفته تا پرده های پشمی و حریر حس و حال یک کلبه آرامش بخش را به فضای اتاق خواب شما می آورند. اگر به صنایع دستی علاقه دارید، می توانید از روتختی های قلاب بافی، کوسن های بافتنی و سوزن دوزی برای خلق یک فضای آرامش بخش استفاده کنید.

۶- نورپردازی ملایم

شمع، فانوس، لامپ های قدیمی و حتی چراغ های پری برای ایجاد یک محیط دنج و آرامش بخش عالی هستند. استفاده از مجموعه‌ای از گزینه‌های نورپردازی ملایم‌ در کنار لایه بندی و استفاده از مواد طبیعی و بافت فضای گرمی را در اتاق خواب شما خلق می کند.

۷- کاغذ دیواری مناسب

در چیدمان فضای داخلی کلبه ای کاغذ دیواری مناسب نقش مهمی را ایفا می کند. بسته به ترجیح شخصی شما ایده های کاغذ دیواری متنوعی وجود دارتد که می توانید از آنها استفاده کنید. الگوهای تکراری ساده و کاغذ دیواری های طرح گل ایده ای عالی برای کاغذ دیواری های کلبه ای هستند.