سربازان با این طرح ۱۵۰ میلیون وام بگیرند!

به گزارش باملین، از سال ۹۶ مقرر شد که طرح مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح به طور جدی پیگیری شود.  نیروهای مسلح، دستگاه ها و نهادهای کشوری و خصوصی با شعار هر سرباز، یک مهارت، یک شغل سعی کردند که کمک های زیادی به سربازان کنند تا بتوانند پس از اتمام خدمت مقدس سربازی برای راه اندازی یک کسب و کار موفق عمل کنند.

سربازان دارای مدرک مهارتی می‌توانند پس از خدمت سربازی از وام ۱۵۰ میلیون تومانی با بازپرداخت ۴ درصدی بهره‌مند شوند.

هرسربازی هم که این دوره ها را طی کند می تواند از وام اشتغالزایی ۱۵۰ میلیون تومانی استفاده کند و برای بهره مندی از این وام و تسهیلات هم تا  ۵ سال بعد از اتمام دوره سربازی وقت دارد.

به گفته فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان ستاد کل نیروهای مسلح از اوایل نیمه دوم سالجاری پرداخت وام به افراد دارای شرایط آغاز می شود : «امسال هم از سوی دولت ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار در این خصوص داریم. البته تلاش ما این است که از ظرفیت استان‌ها هم مانند سال گذشته استفاده کنیم تا این مبلغ افزایش پیدا کند. »

محمدجواد زاده‌کمند تاکید کرد: «برای سال ۱۴۰۳ نیز اعتبار ۲۰۰۰ میلیارد تومانی در نظر گرفته شده که به زودی روند ثبت درخواست و اعطای وام‌های آغاز خواهد شد.»

البته سربازان  ماهر بعد از خدمت هم به حال خود رها نمی شوند و تا ۳ سال رصد و هداست می شوند و با حمایت از سربازان ماهر کار آفرین تلاش می شود تا زمینه جذب و بکارگیری انها در واحدهای تولیدی و صنعتی و معدنی فراهم شود. همچنین این افراد در الوویت دریافت تسهیلات اشتغالزا قرار می گیرند و می توانند با بهره وری از این وام یک فرصت شغلی خوب برای خود دست و پا کنند.