سربازان میتوانند از بانک ملت ۱۰۰ میلیون تومان وام بگیرند؟! + شرایط

به گزارش باملین بانک ملت اعلام کرد که به سربازانی که کارت پایان خدمت دارند وام ۱۰۰ میلیونی پرداخت می کند. این وام با سود ۱۸ درصد به سربازان تعلق می گیرد. در ادامه شرایط دریافت وام سربازی بانک ملت را بررسی می کنیم.

 

وام ۱۰۰ میلیونی سربازی بانک ملت

بانک ملت به سربازان دارای کارت پایان خدمت وام ۱۰۰ میلیون تومانی اشتغال با سود ۱۸ درصد و بازپرداخت ۵ ساله پرداخت می‌کند.

بانک ملت اعلام کرده پرداخت تسهیلات مرابحه برای اشتغال سربازانی که خدمت وظیفه خود را سپری کرده‌اند با معرفی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیرو‌های مسلح امکان‌پذیر است. سقف مبلغ وام حداکثر ۱۰۰ میلیون تومان تعیین شده و مدت بازپرداخت آن هم حداکثر ۵ سال (۶۰ ماه) اعلام شده است.

این وام با عقد مرابحه و نرخ سود ۱۸ درصد پرداخت می‌شود. پرداخت این وام با انعقاد قرارداد و سفته با ضمانت کاملا معتبر (کارمند دارای کسر اقساط و حساب جاری دارای معدل) یا وثیقه ملکی غیرمنقول داخل شهری (سند ملکی) امکان‌پذیر است.

شرایط وام سربازی بانک ملت

پرداخت وام صرفا به سربازان ترخیص‌شده دارای مهارت تعلق می‌گیرد که درخواست آن‌ها از سوی گروه کاری مهارت و اشتغال کارکنان وظیفه که ذیل معاونت استانداری‌ها ایجاد شده است مورد تایید قرار گرفته و به بانک معرفی می‌شوند. متقاضیان و ضامنان باید فاقد هرگونه چک برگشتی و تسهیلات معوق در سیستم بانکی کشور باشند.

این تسهیلات فاقد مسدودی حساب است و برای دریافت آن نیاز به میانگین حساب در بانک ملت نیست. بنا بر این گزارش پیش از این در خبر‌ها آمده بود: این تسهیلات به سربازان وظیفه‌ای که در ایام خدمت موفق به دریافت گواهینامه مهارتی از ادارات و سازمان‌های مربوطه (فنی و حرفه‌ای، جهاد کشاورزی و …) شده‌اند و طی سال‌های ۹۷، ۹۸، ۹۹ و سه ماه اول ۱۴۰۰ از خدمت مقدس سربازی ترخیص شده‌اند تعلق می‌گیرد.

  • سقف مبلغ وام : حداکثر ۱۰۰ میلیون تومان
  • مدت تسهیلات : حداکثر ۵ سال (۶۰ ماه) با بازپرداخت ماهیانه
  • نوع وام / تسهیلات : کارت / عقد مرابحه
  • نرخ سود : ۱۸ درصد
  • نوع وثایق و ضامنین: قرارداد و سفته با ضمانت کاملا معتبر (کارمند دارای کسر اقساط و حساب جاری دارای معدل) ٬ و یا وثیقه ملکی غیر منقول داخل شهری ( سند ملکی)
  • نحوه معرفی مشمولین : اعطاء وام صرفا به سربازان ترخیص شده دارای مهارت تعلق می گیرد که درخواست آنها از سوی گروه کاری مهارت و اشتغال کارکنان وظیفه که ذیل معاونت استانداری ها ایجاد شده است ٬ مورد تایید قرار کرفته و به بانک معرفی می شوند.
  • متقاضیان و ضامنین باید فاقد هرگونه چک برگشتی و تسهیلات معوق در سیستم بانکی کشور باشند.
  • این تسهیلات فاقد مسدودی حساب هست و برای دریافت آن نیاز به میانگین حساب در بانک ملت نیست.