سفر به اردبیل چقدر پول می‌خواهد؟ / قیمت تور هوایی اردبیل + جدول

به گزارش باملین، اگر قصد سفر به اردبیل را دارید و می خواهید تا قبل از نوروز ۱۴۰۳ به اردبیل بروید، این گزارش را از دست ندهید.

اردبیل یکی از شهرهای دیدنی و تاریخی پر از اماکن باستانی و مکان های تفریحی است. از زمانی که شیخ صفی الدین اردبیلی سلسله صفویه را تأسیس کرد، اردبیل به شهر مهمی تبدیل شد و از آن زمان تاکنون در مرکز توجه پادشاهان و مردم صفوی بوده است. سفر به اردبیل جذاب است; زیرا در گذشته این شهر محل استراحت و گذرگاه کاروان های تجاری و نظامی بوده است که همین امر سبب احداث کاروانسراهای بسیاری در اردبیل شده است. وقتی کاروان‌های تجاری دائماً از شهری عبور می‌کنند، منطقی است که آن شهر رونق اقتصادی خوبی خواهد داشت. این موضوع در مورد اردبیل نیز صدق می کند.

اردبیل نام های دیگری دارد. ممکن است در سفر به اردبیل به جای اردبیل نام «اردویل»، «اردویل» یا «اردویل» را بشنوید، همه این نام ها صحیح است و به معنای شهر ارته است.

اگر اهل سردسیری هستید یا هوای سرد را دوست ندارید در این فصل اصلا به اردبیل سفر نکنید زیرا اردبیل آب و هوای سرد و کوهستانی دارد و این روزها برف سنگینی باریده و دمای هوا زیر صفر است. !

اما اگر با این هوای زمستانی در اردبیل مشکلی ندارید، با ما همراه باشید تا برخی از مکان های دیدنی اردبیل را برایتان آورده ایم.

آرامگاه شیخ صفی الدین اردبیلی

شیخ صفی الدین اردبیلی مؤسس سلسله صفویه بود که در اردبیل به خاک سپرده شد و مقبره ای برای وی ساخته شد. نکته جالب در مورد مقبره شیخ صفی الدین این است که شاه اسماعیل صفوی و مادر شاه طهماسب نیز در این مکان مدفون هستند.

هزینه سفر به اردبیل چقدر است؟  / قیمت تور هوایی اردبیل + جدول

کلیسای باکره مقدس

این کلیسا قطعا یکی از جذاب ترین مکان ها برای بازدید است. از سال ۱۳۲۳ کلیسای مریم مقدس به عنوان یکی از دیدنی های اردبیل شناخته شد. پس از آن سال دیگر مراسم مذهبی در این کلیسا برگزار نشد.

هزینه سفر به اردبیل چقدر است؟  / قیمت تور هوایی اردبیل + جدول

دریاچه شورابیل

قدمت دریاچه شورابیل از دریاچه ارومیه بیشتر است. این دریاچه دارای آب بسیار شور بود. به همین دلیل او را شورابیل نامیدند; اما اکنون با اضافه شدن مقداری آب شیرین، شوری دریاچه کاهش یافته است.

هزینه سفر به اردبیل چقدر است؟  / قیمت تور هوایی اردبیل + جدول

برج شکسته

شاید بشنوید که مردم محلی در سفر به اردبیل این برج را به نام گنبد شاطر صدا می زنند، هر دو نام بسیار پرکاربرد است. برج شاطر یکی از هندسی ترین جاذبه های گردشگری اردبیل است. نمای داخلی این برج استوانه ای شکل است. اما وقتی از بیرون به آن نگاه کنید، می بینید که برج ۱۰ ضلعی است.

هزینه سفر به اردبیل چقدر است؟  / قیمت تور هوایی اردبیل + جدول

پیست اسکی آلوارز

پیست اسکی آلوارز علاوه بر اینکه بزرگترین پیست اسکی ایران محسوب می شود، بسیار منحصر به فرد و خاص است. البته این ویژگی به دلیل امکانات اسکی آن نیست. اما دلیل این است که این آهنگ کجاست. پیست اسکی آلوارس در دامنه های مرتفع سبلان و نزدیک روستای آلوارس واقع شده است. روستای آلوارز یکی از قدیمی ترین روستاهای این منطقه است که ییلاق شاهسون بوده است.

هزینه سفر به اردبیل چقدر است؟  / قیمت تور هوایی اردبیل + جدول

مکان های زیادی در اردبیل وجود دارد، آنقدر زیاد که شاید فرصت دیدن همه آنها را در یک سفر دو یا سه روزه نداشته باشید. از دیگر جاذبه های اردبیل می توان به تفرجگاه بولاگلار، آبشار سردابه، جنگل فندقلو، دریاچه نئور، تالاب پاتهور، حمام تاریخی پیر زرگر و … اشاره کرد.

اما هزینه سفر به اردبیل با هواپیما چقدر است؟

در این قسمت قیمت تور هوایی اردبیل را بررسی کرده ایم.

سفر هوایی به اردبیل با اقامت دو شب در مهمانسرای حیات ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است. این در حالی است که قیمت دو شب اقامت در هتل نگین ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

قیمت سایر هتل ها را با جزئیات در جدول زیر می توانید مطالعه کنید.

*لازم به ذکر است قیمت های درج شده در جدول مربوط به سایت های فروش آنلاین می باشد و ممکن است به دلیل نوسانات قیمت و سایر عوامل با قیمت های امروزی متفاوت باشد.*

هزینه تور هوایی اردبیل (بهمن ۱۴۰۲)
هتل زمان از کار افتادن رتبه بندی ستاره ای قیمت / تومان

خانه مسافر حیات

۲ شب ستاره ۲,۶۰۰,۰۰۰
جواهر ۲ شب سه ستاره ۳,۱۰۰,۰۰۰
سبلان ۳ شب سه ستاره ۳,۶۵۰,۰۰۰
مجتمع توریستی کوثر ۳ شب ستاره ۳,۸۵۰,۰۰۰
یکاموز ۲ شب پنج ستاره ۴,۶۵۰,۰۰۰
یکاموز ۳ شب پنج ستاره ۵,۶۵۰,۰۰۰