سفر به تایلند چقدر هزینه دارد؟ / قیمت تور ۱۰ روزه پاتایا برای نوروز + جدول

باملین معصوم حیدریان; تایلند یا پادشاهی تایلند با پایتختی بانکوک، کشوری عمدتا بودایی است که بر فرهنگ مردم تأثیر زیادی گذاشته است. معابد بودایی بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ مردم این کشور هستند که البته نقش بسیار مهمی در صنعت گردشگری دارند. علاوه بر این، تایلند به خاطر جزایر متعددش با سواحل شنی و غذاهای خیابانی شهرت جهانی دارد.

نام تایلند از دو کلمه تای و لند گرفته شده است که به معنای سرزمین لبخندها می باشد. پوکت، پاتایا، بانکوک و استان کرابی از مهم ترین مقاصد تایلند هستند که در بین گردشگران بسیار محبوب هستند.

در این مقاله شما را با شهر پاتایا در تایلند و هزینه سفر به آنجا آشنا می کنیم.

پاتایا یک شهر ساحلی کوچک در تایلند است که در ساحل شرقی خلیج تایلند واقع شده است. این شهر ساحلی یک مقصد گردشگری محبوب در آسیا است. این شهر یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در تایلند است که در دهه ۱۹۸۰ به شهرت رسید و از آن زمان محبوبیت بیشتری نسبت به قبل پیدا کرده است.

پاتایا یک شهر چند فرهنگی با گزینه های عالی برای اقامت، غذاخوری و سرگرمی است. بسیاری از سواحل و فعالیت های این شهر برای خانواده ها کاملا مناسب است و این شهر به خودی خود یک بهشت ​​گرمسیری است. بازارهای رنگارنگ و شلوغ و غذاهای خیابانی خوشمزه و متنوع از دیگر جاذبه های پاتایا برای گردشگران است.

پاتایا دارای آب و هوای گرمسیری است که به دلیل مجاورت با بانکوک بسیار شبیه آب و هوای این شهر است، اما به دلیل موقعیت ساحلی آن، هوای نسبتا خنک تری دارد. زمستان های این شهر خشک و آب و هوای بسیار مطلوبی دارد اما در ماه آوریل هوا بسیار گرم می شود. فصول بارانی معمولاً از ماه می تا نوامبر طول می کشد، اما ماه های سپتامبر و اکتبر شاهد بارش های شدیدتری خواهیم بود. در این شهر به جای بارندگی ملایم ممتد، بیشتر به صورت رگباری کوتاه می بارد.

بهترین زمان برای سفر به پاتایا از دسامبر تا آوریل است که به معنای فصل خشک پاتایا است و البته دسامبر تا اواسط فوریه بهترین زمان برای سفر است. از اواسط فوریه تا آوریل، دما کمی افزایش می یابد.

هزینه سفر به پاتایا چقدر است؟

اگر در نوروز ۱۴۰۳ قصد سفر به پاتایا را دارید; در زیر قیمت تور ۱۰ روزه پاتایا را بررسی کرده ایم.

قیمت اقامت در هتل گرند دی نایت (سه ستاره) در اتاق دو تخته ۶۵ میلیون تومان می باشد. در ضمن اگر در این هتل یک اتاق تک نفره می خواهید باید ۷۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هزینه کنید.

اقامت در هتل چهار ستاره از فصل پنجم برای اتاق دو تخته ۷۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و برای اتاق یک تخته ۸۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

اگر می خواهید در یک هتل پنج ستاره اقامت کنید، می توانید هتل آوانی پاتایا ریزورت را انتخاب کنید. اقامت ۹ شب در این هتل در اتاق دو تخته ۹۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و در اتاق یک تخته ۱۳۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

قیمت تور ۱۰ روزه پاتایا
هتل رتبه بندی ستاره ای دو تخت هیئت مدیره کودکی بدون تخت
پلازا خوش آمدید ۳ ستاره ۶۶,۷۰۰,۰۰۰ ۷۴,۸۰۰,۰۰۰ ۶۳,۸۰۰,۰۰۰
ایبیس پاتایا ۳ ستاره ۶۹,۴۰۰,۰۰۰ ۸۰,۲۰۰,۰۰۰ ۶۴,۹۰۰,۰۰۰
ویستا پاتایا ۴ ستاره ۷۲,۶۰۰,۰۰۰ ۸۶,۶۰۰,۰۰۰ ۶۶,۲۰۰,۰۰۰
نمای خلیج ۴ ستاره ۷۵,۸۰۰,۰۰۰ ۹۳,۱۰۰,۰۰۰ ۶۷,۵۰۰,۰۰۰
رویال کروز A-one ۴ ستاره ۷۶,۸۰۰,۰۰۰ ۹۴,۱۰۰,۰۰۰ ۶۸,۵۰۰,۰۰۰
سیام بای شور ۴ ستاره ۸۱,۲۰۰,۰۰۰ ۱۰۳,۹۰۰,۰۰۰ ۶۹,۶۰۰,۰۰۰
ساحل رویال کلیف ۵ ستاره ۹۶,۴۰۰,۰۰۰ ۱۳۴,۲۰۰,۰۰۰ ۷۵,۷۰۰,۰۰۰
ریزورت آوانی پاتایا ۵ ستاره ۹۸,۴۰۰,۰۰۰ ۱۳۶,۷۰۰,۰۰۰ ۷۷,۴۰۰,۰۰۰