سفر به ترکیه در ماه رمضان

به گزارش باملین به قلم الی گشت ماه رمضان در ترکیه فرصتی برای تجربه ترکیبی از معنویت، فرهنگ و سنت های اصیل این کشور است. اگر در این ماه پر برکت قصد سفر به ترکیه را دارید، منتظر چه چیزی هستید؟

روزه گرفتن در کشوری با اکثریت مسلمان:

اگرچه اکثریت جمعیت ترکیه مسلمان هستند، اما این کشور محدودیت های کمتری در ماه رمضان برای رفاه گردشگران اعمال می کند. رستوران ها و کافه ها در تمام طول روز باز هستند و به راحتی می توانید غذا و نوشیدنی تهیه کنید.

تجربه افطار، ضیافتی باشکوه:

هنگام غروب آفتاب صدای اذان در شهر می پیچد و وقت افطار است. سفره های افطار در خانه ها و مساجد پراکنده است و مردم با هم افطار می کنند. شرکت در مراسم افطار فرصتی عالی برای احساس میهمان نوازی گرم مردم ترکیه و چشیدن طعم های اصیل این کشور است.

رستوران ها در ماه رمضان:

در حالی که برخی از رستوران ها در طول روز پرده های خود را می بندند، برخی دیگر کاملاً باز هستند و انواع غذاهای افطاری را ارائه می دهند. بوفه های افطاری با قیمت مناسب انتخابی ایده آل برای تجربه طعم های مختلف در این ماه پربرکت است.

تغییر ساعت کاری:

ساعات کاری برخی از موزه ها، مراکز دیدنی و مغازه ها در ماه رمضان تغییر می کند. برای برنامه ریزی دقیق، بهتر است قبل از بازدید، ساعات کاری هر مکان را بررسی کنید.

آداب و رسوم مردم ترکیه در ماه رمضان:

آذین بندی خیابان ها و مساجد، پخت غذاها و شیرینی های خاص و برگزاری مراسم افطار در میادین از آداب و رسوم مردم ترکیه در ماه رمضان است.

نکاتی برای سفر به ترکیه در ماه مبارک رمضان:

  • قوانین و مقررات مربوط به خوردن و آشامیدن در اماکن عمومی را رعایت کنید.
  • برای افطار رستوران ها و چادرهای سنتی را امتحان کنید.
  • لباس مناسب و محترمانه بپوشید.
  • از فرصت های معنوی این ماه برای خودشناسی و آرامش استفاده کنید.

سفر به ترکیه در ماه رمضان تجربه ای متفاوت از این کشور زیبا و پر رمز و راز خواهد بود. با دانستن شرایط و قوانین این ماه می توانید سفری فراموش نشدنی و معنوی را برای خود رقم بزنید.