سفر به گرجستان چقدر خرج دارد؟ / قیمت تور ۵ روزه تفلیس + جدول

باملین معصوم حیدریان; یکی از کشورهای محبوبی که ایرانی ها برای سفر به خارج از کشور انتخاب می کنند گرجستان است. شهروندان ایرانی برای سفر به گرجستان نیازی به ویزا ندارند و همین امر باعث می شود گردشگران زیادی از این کشور به گرجستان سفر کنند.

صنعت گردشگری گرجستان از اوایل دهه ۲۰۰۰ در حال رشد بوده و روز به روز بر تعداد گردشگران افزوده می شود. وجود شهرهای کوچک و تاریخی، کلیساهای دیدنی، کوه های دیدنی، غذاهای لذیذ و مردمی مهربان و مهمان نواز از جمله عواملی است که این کشور را به مقصدی عالی برای گردشگران تبدیل کرده است.

گرجستان در واقع در مرز دو منطقه مذهبی مهم اسلام و مسیحیت قرار دارد. همچنین در قرون ۱۲ و ۱۳ یکی از مهم ترین مراکز فرهنگی در میان کشورهای همسایه به شمار می رفت.

اگر در این روزها و اوایل سال ۱۴۰۳ قصد سفر به گرجستان را دارید بهترین زمان را انتخاب کرده اید زیرا در فصل بهار و پاییز زیباترین و دلپذیرترین هوای گرجستان را خواهید دید.

بعد از سفر به گرجستان به کدام شهرها برویم؟

توریستی ترین شهرهای گرجستان به شرح زیر است:

تفلیس

تفلیس پایتخت گرجستان و شهری باستانی و بسیار سرزنده است. این شهر در دو سوی رودخانه کر واقع شده و یکی از محبوب ترین مقاصد مسافران ایرانی است. تفلیس دارای جاذبه های گردشگری بسیار متنوعی از جمله کلیساهای تاریخی، چشمه های آب گرم، خیابان های پر جنب و جوش و بازارهای رنگارنگ است.

باتومی

باتومی شهری ساحلی در جنوب غربی گرجستان است. بهترین زمان برای سفر و سفر به باتومی تابستان است. باتومی دارای سواحل شنی زیبا، پارک های سرسبز و جاذبه های گردشگری مدرن مانند برج تلویزیون و پل تاب است و یکی از شهرهایی است که در سفر به گرجستان نباید بازدید از آن را از دست بدهید.

کوتایسی

کوتایسی دومین شهر بزرگ گرجستان است و یکی از شهرهای باستانی و تاریخی این کشور به شمار می رود. این شهر دارای مناظر باستانی و تاریخی بسیاری است که برخی از آنها در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

به ندرت

متساختا نیز یک شهر تاریخی بزرگ در شمال غربی گرجستان است. این شهر در گذشته پایتخت گرجستان بوده و به همین دلیل دارای جاذبه های گردشگری بسیار جذابی است. متسختا تنها ۲۰ کیلومتر با تفلیس فاصله دارد و به همین دلیل می توانید در طول اقامت خود در پایتخت گرجستان از این شهر دیدن کنید.

هزینه سفر به گرجستان چقدر است؟

گرجستان یکی از کشورهای ارزان برای سفر به خارج از کشور است. پس از نظر اقتصادی گزینه خوبی را انتخاب کرده اید. قیمت تور تفلیس را در زیر بررسی کرده ایم.

۴ شب هتل میکا در اتاق دو تخته ۱۰٫۴۰۰٫۰۰۰ تومان. ضمناً برای رزرو اتاق یک تخته در این هتل باید ۱۲۷۰۰۰۰۰ تومان پرداخت کنید.

قیمت اقامت در هتل آستوریا تفلیس (چهار ستاره) در اتاق دو تخته ۱۵۷۰۰۰۰۰ تومان و اتاق یک تخته ۲۳۵۴۰۰۰۰ تومان می باشد.

اگر قصد اقامت در یک هتل ۵ ستاره را دارید، می توانید هتل رادیسون بلو ایوریا را انتخاب کنید. ۴ شب اقامت در این هتل در اتاق دو تخته ۲۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان هزینه دارد. اگر اتاقی با تخت یک نفره انتخاب کنید باید ۴۹ میلیون تومان برای آن بپردازید.

جزئیات هزینه اقامت در هتل های دیگر را در جدول زیر بخوانید.

* لازم به ذکر است قیمت های درج شده در جدول مربوط به سایت های فروش اینترنتی می باشد و ممکن است به دلیل نوسانات قیمت و سایر عوامل با قیمت های امروزی متفاوت باشد. باملین هیچ تاثیری بر قیمت های اعلام شده ندارد*

قیمت تور ۵ روزه تفلیس
هتل رتبه بندی ستاره ای دو تخت هیئت مدیره کودکی بدون تخت
مثل هتل تفلیس ۳ ستاره ۱۱,۲۰۰,۰۰۰ ۱۳,۱۰۰,۰۰۰ ۱۱,۲۰۰,۰۰۰
آتو ۴ ستاره ۱۱,۸۵۰,۰۰۰ ۱۴,۴۰۰,۰۰۰ ۱۱,۸۵۰,۰۰۰
پارما ۴ ستاره ۱۵,۰۰۰,۰۰۰ ۲۰,۸۰۰,۰۰۰ ۱۳,۱۰۰,۰۰۰
هتل آستوریا تفلیس ۴ ستاره ۱۵,۷۰۰,۰۰۰ ۲۳,۵۴۰,۰۰۰ ۱۴,۴۰۰,۰۰۰
ورزشگاه ایبیس ۴ ستاره ۱۵,۷۰۰,۰۰۰ ۲۲,۱۰۰,۰۰۰ ۱۸,۳۵۰,۰۰۰
مسافرخانه هالیدی ۵ ستاره ۲۰,۲۰۰,۰۰۰ ۳۱,۰۰۰,۰۰۰ ۱۹,۵۰۰,۰۰۰
رادیسون بلو ایوریا ۵ ستاره ۲۹,۱۰۰,۰۰۰ ۴۹,۰۰۰,۰۰۰ ۲۴,۷۰۰,۰۰۰