سفر به یزد در بهمن ماه چقدر خرج دارد؟ + جدول

به گزارش باملین، یزد یکی از مقاصد محبوب و پرطرفدار هم برای ایرانیان و هم برای گردشگران خارجی است. این شهر که در مرکز ایران قرار دارد به قدری محبوب است که گردشگران خارجی آن را در فهرست برنامه های خود قرار می دهند.

شهر یزد به خاطر معماری شگفت انگیز، مکان های تاریخی، فرهنگ مردم و مهمتر از همه به خاطر آسیاب های بادی و قنات هایش مشهور است. شهر یزد در سال ۲۰۱۶ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید و اهمیت روزافزونی در بین مردم سراسر جهان پیدا می کند. بافت سنتی و دلپذیر یزد همچنان دست نخورده باقی مانده است، پس واقعا جای تاسف است که ما ایرانیان این گنج دیدنی را در نزدیکی خود داریم و برنامه ای برای سفر به یزد نداریم.

اگر از سردی هوا ایرادی ندارید، فصل زمستان نیز گزینه خوبی برای سفر به یزد است. زمستان سرد و سوزان تا اواسط فصل ادامه دارد و به تدریج هوا برای سفر بهتر می شود.

دیدنی های تاریخی یزد

آبشار دره گاهان تفت

آبشار دره گاهان یا آبشار درگهان یکی از جاذبه های طبیعی یزد است. بازدید از این مکان دیدنی طبیعی حال و هوای متفاوتی را در سفر به یزد ایجاد می کند. این آبشار در ارتفاع ۲۰ متری در دامنه‌های شیرکوه قرار دارد و به دلیل پوشش گیاهی سرسبز و هوای خنکش مکانی دیدنی به شمار می‌رود.

هزینه سفر به یزد در بهمن ماه چقدر است؟  + جدول

قنات زارچ

قنات زارچ به طول ۹۰ کیلومتر طولانی ترین قنات جهان است که به عنوان یکی از جاذبه های تاریخی یزد شناخته شده و در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این قنات در حدود ۳۰۰۰ سال پیش توسط ساسانیان برای تامین آب منطقه ساخته شد. حفاری چنین سازه عظیمی در دل زمین با امکانات محدود آن زمان یکی از شگفتی های تاریخی یزد است که در سفر به یزد حتما باید از آن دیدن کنید.

هزینه سفر به یزد در بهمن ماه چقدر است؟  + جدول

شنبه های یزد

سابت ها در واقع راهروهای سرپوشیده راهرویی هستند که در شهر یزد دیده می شوند. این سازه با توجه به اقلیم گرم و خشک منطقه طراحی شده است تا فضای خنک تری را برای رهگذران فراهم کند.

هزینه سفر به یزد در بهمن ماه چقدر است؟  + جدول

همام خان (هات هاوس نور)

همام خان یکی از حمام های قدیمی ایران است که در سفر به یزد می توانید از آن دیدن کنید. این حمام از نظر معماری یکی از زیباترین بناهای تاریخی یزد است که در گذشته برای حمام کردن، گفتگو، تبادل نظر، گردهمایی دوستان و … از آن استفاده می شده است. در حال حاضر با نام سفره خانه همام خان پذیرای گردشگران است.

هزینه سفر به یزد در بهمن ماه چقدر است؟  + جدول

شش تانک باد

آب انبار شش بادگیر یکی از آثار تاریخی شهر یزد است که قدمت آن به دوره قاجار می رسد و به عنوان یکی از آثار ملی کشور به ثبت رسیده است. این آب انبار به دلیل معماری خاص خود از باله های هشت ضلعی طولانی به سمت باد و گنبد بزرگ تخم مرغی شناخته شده است.

مکان های جالب دیگری نیز در یزد وجود دارد که از آن جمله می توان به خانه لاریها، زندان اسکندر، سردابه زرتشتیان، موزه آیینه و روشنایی و… اشاره کرد که دیدن آنها خالی از لطف نیست. جاذبه های گردشگری یزد آنقدر زیاد است که قطعا حوصله این شهر را نخواهید داشت.

هزینه سفر به یزد در بهمن ماه چقدر است؟  + جدول

قیمت تور یزد

قیمت تور یزد بسته به نوع وسیله نقلیه متفاوت است.

*لازم به ذکر است قیمت های درج شده در جدول مربوط به سایت های فروش آنلاین می باشد و ممکن است به دلیل نوسانات قیمت و سایر عوامل با قیمت های امروزی متفاوت باشد.*

هتل امتیاز ستاره / مدت اقامت سه روز قیمت / تومان (هر نفر)

هتل فیروزه (تور ترکیبی، سفر با هواپیما و بازگشت با قطار)

۳ ستاره / ۳ شب ۳,۲۵۰,۰۰۰
هتل فضلی (تور ترکیبی؛ سفر با هواپیما و بازگشت با قطار) ۳ ستاره / ۳ شب ۳,۴۰۰,۰۰۰
هتل مشیرالممالک (تور ترکیبی؛ سفر با هواپیما و بازگشت با قطار) ۴ ستاره / ۴ شب ۸,۱۰۰,۰۰۰
هتل پارسیان صفیه (تور ترکیبی، سفر با هواپیما و بازگشت با قطار) ۵ ستاره / ۴ شب ۸,۳۰۰,۰۰۰