سفر هوایی و زمینی به عتبات عالیات چقدر خرج دارد؟

به گزارش باملین به نقل از تسنیم، حمیدرضا محمدی درباره اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه حدود ۴۰۴ هزار نفر به عتبات عالیات اعزام شدند که این میزان در مقایسه با سال گذشته ۵۳ درصد است. مدت مشابه سال گذشته

وی ادامه داد: بیشترین تعداد زائران در آبان ماه اعزام شدند و در آن ماه حدود ۷۰ هزار نفر به عتبات مشرف شدند. در دی ماه به دلیل برودت هوا و برگزاری امتحانات برای دانش آموزان، تعداد ثبت نام ها اندکی کاهش یافت، اما در بهمن ماه به دلیل مصادف شدن با ماه های رجب و شعبان شاهد یک افزایش ثبت نام و اعزام زائران

معاون امور عتبات سازمان حج و زیارت گفت: در دهه اول بهمن ۴۰ هزار نفر برای زیارت عتبات عالیات ثبت نام کردند که نسبت به ماه گذشته ۱۸ درصد افزایش داشته است.

وی درباره هزینه سفر به عتبات عالیات نیز گفت: هزینه سفر زمینی به عتبات از تهران از ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا ۸ میلیون هزار تومان متغیر است و دلیل تفاوت قیمت به کیفیت اتوبوس و هتل های عراق برمی گردد. قیمت پرواز عتبات از ۱۴۲۰۰۰۰۰ تومان تا ۱۶۲۰۰۰۰۰ تومان می باشد.

به گفته معاون امور عتبات سازمان حج و زیارت، هزینه های مذکور برای سفر یک هفته ای به عتبات می باشد.

وی افزود: در ماه شعبان و یک هفته منتهی به آن ماه به دلیل زیارت های خاصی که وجود دارد استقبال زیادی از سفر به عتبات می شود و نه تنها از ایران بلکه مردم عراق و عراق نیز استقبال زیادی می کنند. کشورهای همسایه به عتبات می روند، بنابراین معمولا هزینه ها کم است.