سفر ۷۷ میلیون گردشگر به گیلان طی ۱۱ ماه گذشته

به گزارش باملین به نقل از ایرنا، ولی جهانی صبح جمعه افزود: همچنین تعداد گردشگران اقامتی استان در مدت مذکور ۸۷ میلیون و ۲۸۱ هزار و ۱۹۰ نفر شب برآورد شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۴ درصد افزایش داشته است. سال گذشته
وی ادامه داد: بیشترین خودروهای ورودی به استان در این مدت به ترتیب به مسیرهای آزاد قزوین – رشت، رامسر به چابکسر، گیلوان به منجیل و اردبیل به آستارا متصل بوده اند.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از شهرداران ۵۲ شهر گیلان خواست در آستانه فصل جدید گردشگری به نظافت و زیباسازی منظر شهرها توجه کنند.
جهانی وضعیت ساماندهی رستوران ها و مجتمع های حاشیه جاده ای را خوب اما ناکافی دانست و افزود: ۱۰۰۰ غرفه صنایع دستی و هنرهای سنتی استان در مجتمع های حاشیه جاده، آثار تاریخی و راه های استان و سازمان معرفی خواهد شد. تابلوهای آثار تاریخی برجسته شده است.
وی افزود: ۵۰ جشنواره فرهنگی، کشاورزی و میراث ناملموس برای ماه مبارک رمضان و نوروز در نظر گرفته شده که اولین آن برنامه استقبال از ماه رمضان با نام «پیشاشو» است.
گیلان دارای ۳۵۵۴ واحد تاسیسات گردشگری است که ۳۸۲ واحد آن آفرود است و بیش از ۱۲ هزار نفر در حوزه گردشگری گیلان فعال هستند.