سهام غگل در محدوده مناسب قیمتی

برای سال مالی منتهی به شهریور ۱۴۰۳ استفاده از ظرفیت های به وجود آمده در راه اندازی کارخانه های روغن کشی و تصفیه روغن و شورتینگ سرمایه گزاری است.

معرفی شرکت

گلوکوزان با نماد غگل در گروهمحصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر، در قیمت ۳۶۰۰ ریال و با ارزش بازار  ۳۶۰۰۰ میلیارد ریال در بازار بورس داد و ستد میشود.

https://www.glucosan.ir/images/uploaded/AbountUs_Head.jpg

شرکت گلوکوزان (سهامی عام) ، به عنوان اولین تولید کننده محصولات متنوع از ذرت در ایران از سال ۱۳۴۹ در شهر صنعتی البرز قزوین آغاز به کار نمود. در طول این دوران گلوکوزان همواره یکی از موفق ترین شرکتهای فعال در این رشته فعالیت با سابقه ای درخشان در سازمان بورس اوراق بهادار بوده است. محصولات این شرکت بعنوان ماده اولیه‌ای برای مصرف در کارخانجات صنایع غذایی کاربردی می باشد. نشاسته تولید شده این شرکت جهت مصرف چسب در کارتن و کاغذ سازیها ، آهار نساجی‌ها ، نشاسته خوراکی در صنایع بیسکویت سازی ، صنایع لبنی و…فروکتوز و گلوکوز تولیدی نیز جهت تولید انواع آب میوه، شیرینی ، شکلات ، گز ، مرباجات و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین پروژه های انواع مشتقات نشاسته ذرت ازجمله نشاسته پریژل حفاری- نشاسته پریژل خوراکی- نشاسته اکسید ، نشاسته کاتیونیک و استبلایزر های دوغ و شیرکاکائو به بهره برداری کامل رسیده و در حال تولید می باشد. روند تولید گلوکزان همواره از نظر کیفی و هم از نظر کمی رو به رشد بوده و با گسترش تنوع محصولات، تولید کنندگان داخلی را از واردات نمونه مشابه خارجی بی نیاز کرده است. حجم بالای صادرات محصولات که سبب دریافت جایزه های متعدد از ارگانهای مختلف شده است، نشانگر قابلیت رقابت جهانی و پشت سر گذاردن رقبای خارجی در منطقه است.

روغن ذرت خالص ، یکی از محصولات مهم گلوکزان است که با اطمینان می توان گفت سالم ترین روغن مایع خوراکی در ایران می باشد . شایان ذکر است که استخراج روغن در شرکت گلوکزان بر خلاف سایر تولید کنندگان از طریق پرس مکانیکی انجام شده و لذا هیچ گونه حلال شیمیایی به آن اضافه نمی شود از این باب کیفیت آن در میان محصولات خارجی نیز منحصر به فرد است.

به علاوه افزایش ظرفیت توسعه اسیاب ذرت از ۳۰۰ تن به ۶۰۰ تن به بهره برداری رسیده است.

موضوع اصلی فعالیت شرکت به شرح زیر است:

تاسیس و خرید کارخانه‌های تولیدی نشاسته، گلوکوز و محصولات فرعی

تولید، فروش و توزیع محصولاتی از قبیل گلوکوز، فروکتوز، نشاسته، روغن خوراکی و خوراک دام از ذرت

تهیه مواد اولیه جهت تولید محصولات شرکت از داخل و خارج کشور

«غگل» در محدوده مناسب قیمتی

ظرفیت اسمی شرکت

 تولید ۵۴,۰۰۰ تن گلوکوز، ۱۰۵,۰۰۰ تن فروکتوز، ۳,۶۰۰ تن روغن تصفیه شده، ۲۲,۵۰۰ تن انواع نشاسته و ۱۲,۰۰۰ تن گلوتن در سال است.

سهامداران شرکت

شرکت صنعتی اردزر بیش ا ۲۸٫۶ درصد شرکت را دارد و مالک اصلی است. سپس توسعه صنعتی غذایی زر با ۱۵٫۵ درصد دومین سهامدار عمده محسوب میشود.

«غگل» در محدوده مناسب قیمتی

عملکرد شرکت:

غگل سال مالی منتهی به شهریور را دارد و در ۱۲ ماهه تلفیقی نیز ۲۵ تومان سود شناسایی کرده است .

غگل در سه ماهه منتهی به اذر ۱۴۰۳ حدود ۶۸۱ میلیارد تومان در آمد داشته که در مدت مشابه سال پیش ۳۵۱ میلیارد تومان بوده است.

آذر ماه سهم ۲۳۰ میلیارد تومان در آمد فروش محصولات را گزارش کرده است. ماه پیشین هم همین حدود ۲۲۹ میلیارد تومان بوده است.

شرکت کت گلوکوزان (غگل) با درج اطلاعیه ای در کدال از کلیه سهامداران ، وکیل یا قائم مقام قانونی صاحب سهم و همچنین نماینده یا نمایندگان اشخاص حقوقی دعوت کرد تا در جلسه مجمع عمومی این شرکت که در ساعت ۱۱:۰۰ روز چهار شنبه مورخ ۱۴۰۳/۱۰/۲۷ در استان قزوین ،شهر الوند به آدرس شهرک صنعتی البرز، خیابان حکمت ، نبش حکمت سوم ، کارخانجات گلوکوزان برگزار می گردد حضور به هم رسانند.

و بالاخره وضعیت نموداری سهم و سناریوی پیش رو:

«غگل» در محدوده مناسب قیمتی

غگل نمودار تعدیلی جالبی دارد . یک مثلث از پیک ۹۹ تا ۱۴۰۱ تکمیل شده و سپس وارد الگوی صعودی شدیم که یک دیامتریک مد نظر است. ABC و حال D در حال اتمام است و به صورت یک ترکیبی شکل گرفته است.

پس از تکمیل D با رعایت محدوده حمایتی ۳۱۵-۳۵۰ تومان می توان یک رشد میان مدت خوب برای سهم انتظار داشت تا E شکل گیرد.

هدف های مقاومتی مسیر:

۳۹۵-۴۰۰ و سپس ۶۰۰-۶۲۰ و نهایتا ۹۰۰ تومان می باشد.