سهام پرسپولیس و استقلال در راه بورس | تاریخ فروش سهام باشگاه های پایتخت مشخص شد

به گزارش باملین و به نقل از ایسنا چند سالی است که بحث های زیادی برای فروش سهام استقلال و پرسپولیس در بورس مطرح می شود که یکبار هم این اتفاق رخ داد تا این دو باشگاه تا حدی خصوصی سازی شوند. سازمان خصوصی‌سازی به منظور حل مشکل مجوز حرفه‌ای سرخابی‌ها برای حضور در آسیا واگذاری ۵۰ درصد سهام این دو باشگاه را در دستور کار قرار داده است.

 

برنامه این است تا امسال حداقل ۵۰ درصد سهام به اضافه یک سهم هر دو باشگاه پرسپولیس و استقلال واگذار شود. در آن صورت ایرادی که AFC برای مالکیت مشترک وارد کرده به طور کامل حل می‌شود. بنابراین تفکیک مالکیت این باشگاه‌ها در دولت منتفی شد.

به تازگی اطلاعیه‌ای در سایت فرابورس درخصوص عرضه عمده سهام کنترلی شرکت‌های فرهنگی ورزشی پرسپولی با نماد «پرسپولیس۴» و استقلال با نماد «استقلال۴» صادر شده است.

در اطلاعیه مربوط به باشگاه پرسپولیس آمده است: سازمان خصوصی سازی در نظر دارد تعداد ۵۳۶۲۶۵۷۶۵۰ سهم معادل ۵۱ درصد از سهام شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس (سهامی عام) متعلق به وزارت ورزش و جوانان را به طور عمده، نقد و شرایطی از طریق بازار پایه فرابورس ایران به فروش برساند؛ تاریخ عرضه روز سه شنبه مورخ ۱۲/۱۰/۱۴۰۳ تعیین شده است.

در اطلاعیه مربوط به باشگاه استقلال نیز آمده است: سازمان خصوصی‌سازی در نظر دارد تعداد ۵۵۰۳۴۸۶۵۰۰ سهم معادل ۵۱ درصد از سهام شرکت فرهنگی ورزشی استقلال ایران (سهامی عام) متعلق به وزارت ورزش و جوانان را به طور عمده، نقد و شرایطی از طریق بازار پایه فرابورس ایران به فروش برساند؛ تاریخ عرضه روز سه شنبه مورخ ۱۲/۱۰/۱۴۰۳ تعیین شده است.