سفر به ارمنستان در اسفند ۱۴۰۲ چقدر هزینه دارد؟ + قیمت تورهای زمینی ارمنستان

به گزارش باملین، بررسی قیمت تور گردشگری ارمنستان برای سفر در آخرین ماه سال ۱۴۰۳ به شرح زیر است؛

 

کشور ارمنستان یکی از پرطرفدارترین مقاصد دنیا برای ایرانیان است، چرا که هم سفر به آن راحت است و دردسرهای اخذ ویزا را ندارد و هم اینکه پر است از جاذبه‌های گردشگری و تفریحی. ارمنستان یکی از ارزان‌قیمت‌ترین کشورهای جهان است و مردمانی مهمان‌نواز، قدمتی بی‌نظیر، غذاهایی فوق‌العاده و آب‌وهوایی معتدل دارد.

 

ارمنستان قدمتی ۳۰۰۰ ساله دارد. تاریخ این کشور همواره در طی سال‌های متمادی مورد تصرف و اشغال نیروها و قدرت‌های بزرگ منطقه بوده و همیشه در دوره‌های مختلف مورد ظلم قرار گرفته است. این منطقه در گذشته بخشی از ایران بود و در مسیر جاده ابریشم قرار داشت؛ به همین دلیل تشابهات بسیاری با فرهنگ و هنر ایرانی در آن مشاهده می‌شود.

ارمنستان را کشوری چهارفصله می‌نامند. این منطقه دارای آب و هوای قاره‌ایی است و تابستان‌های گرم‌وخشک و زمستان‌های سرد و برفی دارد.

در این کشور تقریبا فصل بهار، متعادل‌ترین فصل سال است و معمولا با بارش باران همراه است. دمای هوا در اواسط تابستان و در ماه‌های تیر و مرداد به  ۴۰ درجه می‌رسد. از طرفی با شروع فصل پاییز هوا به سمت سردی رفته و بارش باران و برف شروع می‌شود. با رسیدن زمستان، سرما به شدت افزایش یافته به طوریکه میانگین دمای هوا بین ۲ تا -۱۰ متغیر است.

از جمله جاهای دیدنی در ارمنستان می‌توان به میدان آزادی، خیابان شمالی ایروان، خیابان آبوویان، میدان جمهوری ایروان (سمبل استقلال ارمنستان) معماری میدان جمهوری ایروان، دژ اربونی، خانه اپرا و … اشاره کرد.

سفر زمینی به ارمنستان

خوشبختانه به دلیل هم‌مرز بودن ایران و ارمنستان راه‌های راحتی برای سفر به این کشور توریستی برای ایرانیان وجود دارد.

یکی از جذاب‌ترین روش‌های سفر، طی مسیر با اتوبوس است. اگر با یک گروه پرانرژی و شاد سفر می‌کنید، به هیچ‌وجه لذت‌بردن از مسیر را از دست ندهید. این سفر می‌تواند به یکی از زیباترین و خاطره‌انگیزترین سفرهای زندگیتان بدل شود.

هزینه بلیط بر اساس کیفیت و امکانات اتوبوس، زمان سفر و… متفاوت است. سعی کنید در زمان خرید، حتما بلیط رفت‌وبرگشت تهیه کنید تا مشکلی از بابت برگشت نداشته باشید.

قطار مستقیم از ایران به مقصد ارمنستان وجود ندارد اما به راحتی می‌توانید از مبدا تهران با قطار به ایستگاه جلفا برسید. بعد از آن باید خود را به مرز نوردوز برسانید و با ارائه مدارک به خاک ارمنستان وارد شوید. از آن‌جا به وسیله ماشین‌های ایروان به پایتخت ارمنستان می‌رسید.

 

هزینه تور زمینی ارمنستان

در این بخش قیمت تورهای ارمنستان با اتوبوس از مبدا تهران را در هتل‌های مختلف بررسی کرده‌ایم.

هزینه اقامت ۲ شب در هتل Baxos، پنج میلیون و ۸۵۰ هزار تومان اعلام شده است؛ این در حالی است که برای سه شب اقامت در این هتل باید ۶ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان بپردازید.

۲ شب اقامت در هتل سه ستاره Rejineh، شش میلیون و ۷۵۰ هزار تومان خرج دارد و اگر قصد دارید که یک شب بیشتر اقامت داشته باشید باید ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان هزینه دهید.

قیمت اقامت در هتل‌های دیگر را در جدول زیر ببینید؛

 

قیمت تور زمینی ارمنستان (اسفند ۱۴۰۳)

هتل درجه ستاره قیمت ۲ شب اقامت قیمت ۳ شب اقامت
Baxos ۲ ستاره ۵.۸۵۰.۰۰۰ ۶.۹۵۰.۰۰۰
Bella ۳ ستاره ۵.۸۵۰.۰۰۰ ۶.۹۵۰.۰۰۰
Nice ۳ ستاره ۵.۹۰۰.۰۰۰ ۷.۰۰۰.۰۰۰
Rejineh ۳ ستاره ۶.۷۵۰.۰۰۰ ۸.۴۰۰.۰۰۰
Comfort ۳ ستاره ۶.۹۵۰.۰۰۰ ۸.۶۰۰.۰۰۰
Imperial ۴ ستاره ۷.۴۰۰.۰۰۰ ۹.۳۰۰.۰۰۰
Metropol ۴ ستاره ۷.۶۰۰.۰۰۰ ۹.۶۰۰.۰۰۰
Ani Plaza ۴ ستاره ۹.۰۰۰.۰۰۰ ۱۱.۵۰۰.۰۰۰
Hilton ۴ ستاره ۱۱.۵۰۰.۰۰۰ ۱۵.۴۵۰.۰۰۰
National ۵ ستاره ۱۳.۴۰۰.۰۰۰ ۱۸.۰۰۰.۰۰۰
Radison Blue ۵ ستاره ۱۳.۷۰۰.۰۰۰ ۱۸.۷۵۰.۰۰۰