سود سامسونگ ۱۰ برابر شد

به گزارش باملین به نقل از ایسنا، این گزارش سرمایه گذاران را راضی نکرد و باعث افت ۱٫۳ درصدی ارزش سهام سامسونگ در معاملات روز جمعه شد که با کاهش ۱٫۱ درصدی بازار کره جنوبی مطابقت داشت. سرمایه گذاران منتظر اخبار پیشرفت تجارت تراشه های حافظه پیشرفته سامسونگ هستند که از رقبای خود عقب مانده است.

این شرکت که بزرگترین سازنده تراشه های حافظه و تلویزیون است، سود عملیاتی ۶٫۶ تریلیون وون (۴٫۸۴ میلیارد دلار) را در سه ماهه منتهی به ۳۱ مارس تخمین زد که بسیار بالاتر از ۵٫۷ تریلیون وون تخمین زده شده توسط شرکت های مالی است. این رقم نشان دهنده افزایش ۹۳۱ درصدی از سود عملیاتی ۶۴۰ میلیارد وون در مدت مشابه در سال ۲۰۲۳ است و بالاترین سود عملیاتی سامسونگ از سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ است.

اما درآمد این شرکت ضعیف‌تر از حد انتظار بود و احتمالاً ۱۱ درصد از سه ماهه اول ۲۰۲۳ به ۷۱ تریلیون وون افزایش یافت. شرکت مالی LSEG درآمد سامسونگ را ۷۲٫۳ تریلیون وون تخمین زده است.

گزارش مالی دقیق سامسونگ در ۳۰ آوریل منتشر خواهد شد.

عملکرد مطلوب در حالی است که بخش تراشه‌های سامسونگ، بزرگترین واحد درآمد زا این شرکت، انتظار می‌رود اولین سود سه ماهه خود را در پنج فصل اخیر گزارش دهد زیرا قیمت تراشه‌های حافظه از کاهش شدید در اواسط سال ۲۰۲۲ بهبود یافته است. به دلیل کاهش تقاضا برای بهبود گجت‌ها. .

بر اساس گزارش رویترز، زمین لرزه ۷٫۲ ریشتری که چهارشنبه گذشته تایوان را لرزاند احتمالاً عرضه نیمه هادی ها را محدود می کند و تحلیلگران می گویند سامسونگ و SK Hynix احتمالاً قیمت تراشه های حافظه را بیش از آنچه که برای تقویت در سه ماهه دوم سال جاری برنامه ریزی کرده اند افزایش خواهند داد. ۲۰۲۴٫