شاسی‌ بلند جدید سایپا چیزی از هیوندای کم ندارد! + قیمت و تصاویر اختصاصی

به گزارش باملین شاسی‌ بلند سایپا با نام چانگان یونی کی یکی از خودروهای جدید این شرکت است که به زودی وارد بازار ایران می شود. سایپا با این شاسی بلند جدید قصد دارد یک قدم جلوتر از رقبای چینی چون پای بگذارد. این شاسی بلند جدید سایپا امکانات فوق العاده ای دارد که در ادامه بهش می پردازیم. همینطور قیمت بازار آزاد و نمایندگی شاسی بلند جدید سایپا را نیز به شما اعلام می کنیم.

 

چانگان یونی کی؛ شاسی بلند جدید سایپا

یونی کی، یکی از وارداتی‌های سایپا که به‌ آن اشاره شد، کراس اووری سایز متوسط و یکی از محصولات جدیدتر چانگان بر شمرده می‌شود. در نتیجه، طراحی تازه‌ای با المان‌های به‌روز بقیه چینی‌ها دارد که جلب رضایت خودروسواران ایرانی را تضمین می‌کند. به‌طور دقیق‌تر، یونی کی دومین خودرو از سری یونی چانگان پس از یونی تی است و اولین بار در قالب کانسپتی با نام Vision-V طی نمایشگاه خودرو پکن ۲۰۲۰ به نمایش گذشته شد. در آخر نسخه تولیدی این کراس اوور با نام چانگان یونی کی در نمایشگاه خودرو گوانگژو ۲۰۲۰ حضور پیدا کرد.

چانگان یونی کی

چانگان یونی کی در پیروی از بقیه محصولات سری یونی چانگان، طراحی هماهنگ با المان‌های روز دارد. همین یکی از ویژگی‌هایی است که آن را نسبت به برخی دیگر از شاسی بلندهای چینی بازار ایران متمایز می‌کند. در مقطع کنونی به‌شکل ویژه‌ای جای خالی خودروهایی حس می‌شود که شکل و شمایل جدیدترین مدل‌ها را داشته باشند.

در نگاه به جزئیات طراحی نمای بیرونی UNI-K جلوپنجره آن با چراغ‌های جلو باریک توجه را به خود جلب می‌کنند. جلوپنجره این کراس اوور که الگویی کندومانند دارد، بیشتر شبیه به ناحیه جلو خودروهای الکتریکی است. اگر هم بخواهیم آن را با نمونه‌های موجود در بازار ایران مقایسه کنیم، از لحاظ شکل و شمایل و نحوه ادغام با چراغ‌های جلو شباهت زیادی به جلوپنجره چری امودا ۵ یا همان فونیکس FX مدیران خودرو دارد. به‌نظر می‌رسد این سبک طراحی جلوپنجره برجسته به مذاق خودروسواران ایرانی لوکس‌پسند خوش بیاید.

چانگان یونی کی شاسی بلند سایپا

گذشته از جلوپنجره، در دو گوشه پایینی سپر دو المان به شکل حرف T برای مه‌شکن‌ها به چشم می‌خورند؛ المانی که محصولات دیگر چانگان از جمله همین چانگان CS۳۵ پلاس وارداتی سایپا از آن برخوردارند. چراغ‌های جلو هم به‌جز اینکه طبق ترند این روزها باریک طراحی شده‌اند، با برشی جزئی در وسط به ظرافتشان اضافه شده است. ضمن اینکه خطوط و دو تورفتگی محسوس کاپوت، ناحیه جلو این کراس اوور چینی وارداتی را پر و پیمان‌تر نشان می‌دهد.

 

مشخصات فنی چانگان یونی کی شاسی بلند جدید سایپا

تامین قوای محرکه کراس اوور چانگان یونی کی را یک پیشرانه بنزین‌سوز ۲ لیتری ۴ سیلندر توربوشارژ با حداکثر سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت بر عهده دارد. این پیشرانه می‌تواند ۲۳۳ اسب بخار قدرت و ۳۹۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند و یونی کی با اتکا به آن باید بتواند ظرف ۸.۸ ثانیه از ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت شتاب بگیرد. این پیشرانه با یک گیربکس اتوماتیک ۸ سرعته جفت می‌شود و چانگان برای این کراس اوور سیستم دو دیفرانسیل یا چهار چرخ محرک را هم ارائه می‌کند. با این حال، باید دید که سایپا این نسخه را وارد بازار ایران خواهد کرد یا خیر.

شاسی بلند جدید سایپا / چانگان یونی کی

مصرف سوخت، خصوصاً برای یک کراس اوور توربوشارژ چینی در بازار ایران، اهمیت زیادی پیدا می‌کند. در این راستا باید ذکر کرد که بنا به اطلاعات منتشر شده، UNI-K در یک سیکل ترکیبی ۸.۴ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر مصرف می‌کند. علاوه بر این‌ها اشاره به این نکته هم لازم است که این شاسی بلند چینی در ناحیه جلو از سیستم تعلیق مک فرسون و در ناحیه عقب از سیستم تعلیق چنداتصالی مستقل بهره می‌برد.