طبق چهره و استایل شخصیت مدل یقه لباستو انتخاب کن!

تا به حال فکر کرده اید که یقه لباس چقدر میتواند در تیپ و استایل و حتی چهره شما تاثیر داشته باشد؟ تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که کدام نوع یقه لباس بیشتر مناسب چهره شماست؟ هنگامی که قصد خرید لباس را دارید شاید کمتر به یقه لباس توجه کنید، در حالی که یقه ها می توانند نقش تعیین کننده ای در زیبایی استایل شما داشته باشند. شما باید با توجه به فرم صورت و سر خود و حتی گردنتان بهترین یقه را انتخاب کنید. به عنوان مثال افرادی که گردن باریک و لاغری دارند نباید لباس های یقه گرد بپوشند. در ادامه به شما کمک می کنیم تا طبق چهره و استایل بهترین یقه لباس را انتخاب کنید.

 

 

۱٫ یقه لباس مناسب با صورت‌های بیضی‌شکل

زمانی فرم صورت شما بیضی‌شکل است که ارتفاع صورتتان از فاصله‌ای که بین دو گونه وجود دارد، بزرگتر باشد. افرادی که صورتی بیضی‌شکل دارند، زاویه فک تیزی نخواهند داشت و ما بیشتر گوشه‌هایی گرد می‌بینیم. از این رو مناسب‌ترین یقه‌ برای صورت‌های بیضی‌شکل یقه‌های اسکوپ هستند.

 

اما، اگر می‌خواهد زاویه فک شما تیزتر به نظر بیاید، برگزیدن لباس‌هایی با یقه اسکی یا turtleneck گزینه مناسبی خواهد بود. با پوشیدن لباس‌هایی با یقه اسکوپ موفق خواهید شد که زاویه‌های صورت خود را تیزتر نشان دهید.

 

 

۲٫ یقه لباس مناسب با صورت‌های مربعی‌شکل

اگر یک خط‌کش یا متر بردارید و عرض پیشانیتان، عرض استخوان دو گونه‌تان و فاصله بین گوش تا فکتان را اندازه بگیرید و اعدادی تقریبا یکسان به دست بیاوری، شما صورتی مربعی‌شکل دارید. از این رو خطوط فک و زاویه صورت در افرادی که صورتشان مربعی است، عموما تیز است. اگر صورت مربعی دارید، بهترین یقه لباس برای شما، یقه‌های باز، پهن و عمودی است. استفاده از چنین یقه‌های برای صورت مربعی باعث می‌شود که زوایای تند صورت کمی نرم‌تر به‌نظر برسد. فراموش نکنید که منظور از یقه باز با خطوط عمودی این نیست که قرار است یقه شما همیشه از فرم‌های هندسی خشکی پیروی کند. به یقه‌هایی مثل یقه دلبری فکر کنید که علاوه‌بر باز بودن، متفاوت و خاص هستند.

 

۳٫ یقه لباس مناسب با صورت‌های گرد

برای این که متوجه شوید فرم صورتتان گرد است یا نه بهتر است قطر صورتتان را حساب کنید، به این صورت که فاصله بین دوگونه و ارتفاع صورت را به دست آورده و اعداد را به یکدیگر مقایسه کنید. اگر هر دو عدد تقریبا نزدیک به یکدیگر بودند شما صورت گردی دارید.

 

افرادی که صورتی گرد دارند بهتر است اصلا از لباسی که یقه‌های اسکوپ و گرد دارند، استفاده نکنند چراکه توهمی از حس بینهایت دایره ایجاد کرده و صورت شما را پهن نشان می‌دهد. درعوض، کسانی که صورت گرد دارند می‌توانند به انواع یقه‌هایی که هفت شکل هستند فکر کنند. همانطور که می‌دانید انتخاب یک لباس با یقه هفت کاری آسان است چرا که بسیاری از مدل یقه‌های شیک، مثل یقه انگلیسی فرم هفت شکل دارند.

 

۴٫ یقه مناسب با صورت‌های الماسی ، لوزی یا ذوزنقه‌ای شکل

برای اینکه متوجه شویم صورتمان الماسی، لوزی یا ذوزنقه‌ای شکل است می‌توانیم عرض پیشانی، استخوان دو گونه و چانه را اندازه بگیریم. اگر اعداد از پیشانه به چانه، رفته رفته کم می‌شدند، یعنی شما صورتی الماسی‌شکل دارید. افرادی که صورتشان الماسی شکل است، عموما چانه‌هایی بسیار تیز دارند. از این رو کسانی که صورت الماسی شکل دارند بهتر است از لباس‌هایی استفاده کنند که یقه‌های قایقی دارند.

 

فراموش نکنید که فرم صورت قلبی‌شکل نیز تقریبا شبیه به فرم صورت‌های الماسی است با این تفاوت که چانه در فرم صورت قلبی کمی تیزتر است. از این رو پوشیدن لباس‌های یقه قایقی، شانه‌ها را در مرکز توجه قرار می‌دهند و نتیجه این است که فرم صورت و زاویه‌های صورت شما نرم‌تر خواهد شد.