طرز تهیه کیک لیمویی خوشمزه! | بهترین کیک فرانسوی که میتونی درست کنی

کیک لیمویی از آن دست کیک هایی است که همه آن را دوست دارند. این کیک خوشمزه و زیبا و خوش رنگ می تواند گزینه ای عالی برای جشن های شما و یا حتی یک گزینه عالی برای عصرانه باشد. برای درست کردن این کیک خوشمزه‌ به مواد اولیه ابتدایی  نیاز دارید و کمی هم همت و تلاش و وقت! بقیه‌اش به راحتی حل می‌شود و عطر کیک خانه‌تان را برمی‌دارد! در این مطلب از باملین به توضیح طرز تهیه کیک لیمویی فرانسوی میپردازیم.

 

 

مواد لازم:

ماده غذایی مقدار
تخم مرغ ۳ عدد
شیر یک لیوان
روغن مایع یک لیوان
شکر یک لیوان
آرد ۲ لیوان
بیکینگ پودر یک قاشق مرباخوری پر
وانیل ¼ قاشق چایخوری
رنده پوست لیمو و آب لیمو ترش یک عدد

 

طرز تهیه:

آیا مواد اولیه‌ی عجیب و غریبی داشت؟! آیا باید آنها را از پشت کوه قاف تهیه می‌کردید؟ حالا که تمام مواد لازمش را در دسترس دارید همه را روی میز مقابل خودتان بچینید تا ادامه آماده‌سازی‌اش را یاد بگیریم. تخم مرغ‌ها را زودتر از یخچال دربیاورید تا هم دمای محیط شود.

شکر و تخم مرغ را به همراه وانیل خوب هم بزنید تا کرم رنگ و کشدار بشود. با همزن برقی این کار را انجام بدهید که سرعت کارتان بالاتر برود. به ترتیب شیر، روغن و آب لیموترش و رنده پوست لیموترش را هم اضافه کنید و هر بار مقدار کمی هم بزنید. این مرحله را می‌توانید با همزن دستی یا لیسک هم انجام بدهید.

آرد و بیکینگ پودر را حدود ۲ تا ۳ بار الک کنید و بعد آنها را به مواد کیک اضافه کنید. کم کم این کار را انجام بدهید و هم بزنید تا گلوله گلوله نشود. مایه کیک شما باید صاف و کاملا یکدست و منسجم باشد.

قالب مدنظرتان را کمی چرب کنید و آردپاشی کرده و هم زمان فر را هم روشن کنید تا گرم بشود. دمای فر را روی ۱۶۰ درجه قرار بدهید. مواد کیک را داخل قالب بریزید و آن را در فر بگذارید. ۴۵ دقیقه زمان بدهید تا کیک بپزد. با سیخ چوبی کیک را امتحان کنید اگر سیخ را به وسط کیک فرو کردید و از مواد کیک به آن نچسبید یعنی کیک شما کاملا پخته و حاضر است اما اگر از بافت کیک به سیخ چسبید باید مدت دیگری هم آن را در فر قرار بدهید تا پختش کامل بشود.

بعد از اینکه کیک آماده شد حتما اجازه بدهید که خنک بشود و عجله نکنید. درست است که دلتان می‌خواهد هرچه سریعتر آن را میل کنید ولی اگر شتاب‌زده عمل کنید کیک تکه تکه می‌شود. وقتی خنک شد لبه‌های آن را با چاقو از قالب جدا کنید و کمی به آن ضربه بزنید تا کیک کاملا از قالب جدا شده و سپس آن را برگردانید.

برای تزیین آن هم از هر وسیله‌ای که دوست دارید استفاده کنید، پودر قند، خلال پسته گزینه‌های مناسبی هستند. نوش جان

– منظور از لیوان، لیوان فرانسوی دسته دار است!