طر تهیه دیپ سبز خوشمزه که خیلی سریع آماده میشه!

در این مطلب از باملین می توانید یک دیپ خوشمزه که شاید در رستوران ها با قیمت بالایی به شما فروخته می شود را یاد بگیرید و خودتان در خانه درست کنید.

دیپ یک غذای اصلی نیست. مانند سس‌های دیگر هم به حساب نمی‌آید اما در کنار فینگرفودها و یا نان، تردیلا، چیپس و میوه‌ها می‌تواند یک میان وعده‌ی خوشمزه و فوق‌العاده باشد، به شرطی که دیپ شما هم درجه یک تهیه شود!

دستورهای مختلفی برای انواع دیپ وجود دارد. ولی دیپ سبز که دستور آن مقابل شما قرار دارد طعم و عطر فوق‌العاده‌ای دارد و از مواد عجیب و غریبی هم در آن استفاده نشده است.

مواد لازم:

ماده غذایی مقدار
شوید خشک یک قاشق غذاخوری
ریحان خشک یک قاشق غذاخوری
گشنیز خشک یک قاشق غذاخوری
لیموترش نصف یک عدد
سرکه سیب ½ قاشق چایخوری
روغن زیتون یک قاشق غذاخوری
نمک به میزان دلخواه
پنیر ماسکار پونه ۵۰ گرم
پنیر فتای سفید ۵۰ گرم
گردو ½ پیمانه
ارده ۲ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاه به میزان دلخواه
یخ ۲ عدد
آب سرد ۱/۳ پیمانه
دانه انار به دلخواه برای تزیین
گردو برای تزیین به میزان دلخواه

طرز تهیه:

شوید خشک، گشنیز خشک و ریحان خشک را با روغن زیتون مخلوط کنید. آب لیموترش را در آن بچکانید و سرکه سیب را هم اضافه کنید و خوب هم بزنید و اجازه بدهید چند دقیقه بماند.

پنیر ماسکارپونه، پنیر فتای سفید، گردو، ارده و ۲ عدد یخ و آب سرد را با هم داخل مخلوط کن بریزید و میکس کنید. حالا ا مواد سبز را که با روغن مخلوط کردید و مزه‌دار شد داخل مخلوط کن بریزید و یک ترکیب دیگر هم انجام بدهید. دیپ سبز شما حاضر است و عطر آن حتما دلتان را برده است!

دیپ را در ظرف مخصوص سرو بریزید و آن را به هر شکلی که دوست دارید تزیین کنید. حتی می‌توانید روی آن کمی روغن زیتون بریزید و با دانه‌های انار و گردو به زیبایی بیشترش کمک کنید.