علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال ال جی و نحوه رفع ایراد

در صورتی که صفحه نمایش روی یخچال فریزر ال جی خاموش باشد اغلب به دلیل صرفه جویی در مصرف انرژی است و هیچ مشکلی وجود ندارد. با این حال ممکن است مشکل از پانل باشد لذا توصیه می شود به راه کارهایی که در رابطه با خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر و ساید بای ساید ال جی در این مقاله اشاره شده است، توجه شود. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

موارد خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر و ساید بای ساید ال جی

یخچال های مدرن بسیار کاربردی هستند، به زیبایی طراحی شده و مجهز به صفحه نمایش هستند. صفحه نمایش به سرعت کنترل عملکرد یخچال و فریزر کمک می کند و در نتیجه فرایندهای انجام شده در تجهیزات را کنترل می کند. صفحه نمایش وضعیت یخچال وخرابی ها را در صورت به صورت چراغ چشمک زن نشان می دهد اما گاهی ممکن است ایراد از خود آن باشدمواردی که صفحه نمایش نمی تواند اجرا شود به صورت زیر است:

هنگامی که صفحه نمایش قفل شده است.

در صورتی که قفل کودک فعال شده باشد قفل کودک را ۳ ثانیه فشار دهید تا به حالت قفل نشده تغییر کند. در این صورت اگر صفحه نمایش قفل شده باشد، قفل آن باز می شود.

هنگامی که یخچال در حالت سبت یا استراحت است.

یکی از دلایل سبت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر و ساید بای ساید ال جی است.در حالت سبت یا استراحت، دکمه ها، صفحه نمایش و چراغ های داخلی کار نمی کنند. با این حال، یخچال و فریزر همچنان خنک می شوند.

فعال بودن قفل خودکار یخچال فریزر

در صورتی که یخچال شما دارای قفل خودکار است، ابتدا آن را باز کنید و در مرحله بعد دکمه های زیر را بررسی کنید:

  • زنگ خطر درب، آب یا یخ
  • زنگ خطر فریزر و درب
  • قدرت یخ و قدرت سرد کردن

هنگامی که یک دکمه خاص به طور متناوب کار نمی کند

در صورتی که فقط یک دکمه خاص در دسترس نباشد، ممکن است ناشی از شکاف بین دکمه ها باشد. آن را فشار دهید و نگه دارید و آن را کنترل کنید.

ممکن است صفحه نمایش یخچال کم نور شده باشد.

روشنایی و الگوی رنگ صفحه نمایش یخچال ممکن است با توجه به مدل متفاوت باشد. به خصوص اگر رنگ کلی درب سفید باشد، صفحه نمایش ممکن است تار شود. این یک نقص نیست.

به دلیل نوسانات شدید برق

نوسانات ولتاژ می تواند تمام لوازم الکترونیکی از جمله یخچال را غیرفعال کند. بنابراین ممکن است صفحه نمایش یخچال شما به دلیل نوسانات شدید برق به درستی کار نکند. البته نوسانات شدید برق در یخچال فریزر و ساید بای ساید ال جی با چراغ چشمک زن نشان داده می شود. در اغلب موارد وقتی این اتفاق می افتد، صفحه یخچال ۸۸ ۸۸ را نشان می دهد.

اگر صفحه نمایش یخچال ۸۸ ۸۸ (همه هشت ها) را نشان می دهد و همچنان به درستی خنک می شود، یخچال را به مدت ۶۰ ثانیه از برق بکشید و دوباره آن را وصل کنید.در صورتی که صفحه نمایش پس از ۲ دقیقه به حالت عادی برنگردد، از طریق کلیک بر روی لینک زیر با ال جی پشتیبان بعنوان نمایندگی مجاز خدمات تعمیر یخچال ال جی تماس بگیرید:

https://www.lgposhtiban.com/repairing-refrigerator/

خرابی برد دستگاه

گاهی خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر و ساید بای ساید ال جی از خرابی برد دستگاه می باشد. در صورتی که صفحه کنترل شکسته شده باشد می توان با تعمیر یا جایگزینی این ماژول، نقص در عملکرد آن را از بین برد.

دکمه پاور غیرفعال است.

خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فریزر ساید بای ساید ال جی ممکن است به دلیل غیر فعال شدن دکمه پاور دستگاه باشد. در طول عملیات، می توانید به طور تصادفی دکمه پاور را قطع کنید و یخچال را خاموش کنید. در این مورد، نور موجود در یخچال نیز خاموش می شود. پس از شروع یخچال، به طور معمول کار می کند.

اسیب مکانیکی به صفحه نمایش

آسیب مکانیکی به صفحه نمایش ممکن است بر اثر ضربه زدن یا فشار دادن صفحه نمایش ایجاد شده باشد و باعث این نقص شود.پس از جایگزینی صفحه نمایش، خطا اصلاح خواهد شد.

آیا درب پس از جابجایی محصول جدا و دوباره مونتاژ شده است؟

بررسی کنید که آیا اتصال دهنده ای که درب را به بدنه اصلی متصل می کند به درستی متصل شده است. در صورتی که به خوبی متصل نشده باشد صفحه نمایش روشن نخواهد شد. اگر درب در هنگام حرکت یا جابه جایی محصول جدا شده و دوباره مونتاژ شده است، اتصال بین درب و بدنه اصلی به درستی متصل شده است. شما به کمک یک پیچ گوشتی می توانید پوشش واقع در بالای درب را بردارید و بررسی کنید که آیا اتصال درب به بدنه اصلی متصل شده است یا خیر؟

آیا صفحه نمایش هنگام بازکردن درب یا فشار دادن یک دکمه روشن و سپس خاموش می شود؟

این یک ویژگی صرفه جویی در مصرف انرژی است که برای صرفه جویی در مصرف برق طراحی شده است. اگر درب بسته باشد یا هیچ دکمه ای انجام نشود، چراغ صفحه نمایش به طور خودکار پس از حدود ۲۰ ثانیه خاموش می شود.

مراقبت از صفحه نمایش یخچال فریزر و ساید بای ساید ال جی

مراقبت از صفحه نمایش یخچال فریزر و ساید بای ساید ال جی سبب می شود که طول عمر دستگاه را افزایش دهید. لازم است یخچال و فریزر را به یک سوکت جداگانه با زمین متصل کنید. تنظیمات دستگاه را زیاد تغییر ندهید.در هنگام جابه جایی مواظب باشید که به صفحه نمایش ضربه وارد نشود. در صورتی که فردی مجرب در تعمیر و تعویض قطعات الکترونیکی نیستید دست به آچار نشوید. همچنین صفحه نمایش یخچال را بدون رطوبت بیش از حد تمیز کنید و از وارد کردن ضربات شدید و یا کوبیدن درب جلوگیری کنید.

جمع بندی

اگر صفحه نمایش یخچال شما خاموش شد، راه اندازی مجدد و راه حل هایی که بیان شد، منجر به نتیجه نشد، شما باید با یک مهندس خدمات تماس بگیرید تا نقص را از بین ببرید. اگر در تهران هستید می توانید این کار را ال جی پشتیبان lgposhtiban.com بعنوان مرکز تعمیرات لوازم خانگی ال جی در تهران بسپارید. این مجموعه در ۲۴ ساعت شبانه روز در کلیه مناطق تهران سرویس دهی دارد و مشکل را به بهترین شکل و با قیمت مناسب حل می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۴۷۲۷۸ ارتباط برقرار کنید.