عکس نوشته برای تبریک ولادت امام زمان سال ۱۴۰۲ | ۲۰ عکس پروفایل نیمه شعبان

در این روزها که در ماه شعبان قرار گرفته ایم اعیاد مختلفی را پشت سر گذاشته ایم و به عید شعبان نزدیک می شویم. عید شعبان یا همان نیمه شعبان در واقع روز ولادت آخرین امام ما شیعیان، امام زمان (عج) است. ۱۵ ماه شعبان از تقویم قمری که در سال ۱۴۰۳ در تاریخ ۶ اسفند قرار گرفته است. اگر شما هم دوست دارید این روز خجسته را به هر نحوی تبریک و شادباش بگویید می توانید از این مطلب جدیدترین عکس نوشته برای تبریک ولادت امام زمان را پیدا کنید.

 

نیمه شعبان چه روزی است؟

تاریخ تولد امام زمان «امام دوازدهم شیعیان» را سال ۲۵۵ یا ۲۵۶ هجری نقل کرده‌اند. علت اختلاف شاید این بوده‌اسـت که در سابق، تاریخ رابا حروف ابجد می نوشتند و درباره ی سال تولد حجت بن حسن بین واژه‌های‌ «نور» و «نهر» اختلاف اسـت که این اختلاف ناشی از رسم‌الخط ناقلین می باشد.

همان طور که اشاره کردیم نیمه شعبان، روز ۱۵ شعبان و سال روز تولد امام دوازدهم شیعیان می باشد. در برخی روایات، شب نیمه شعبان پس از شب قدر برترین شب‎ها دانسته شده اسـت.

گروهی از شیعیان دراین شب بـه شب زنده‌داری و اعمال مذهبی مشغول می‎شوند. عده اي از اهل سنت و طریقت‎های‌ تصوف نیز بـه فضیلت این شب معتقدند. جشن نیمه شعبان از بزرگ ترین جشن‌های‌ شیعیان اسـت که بـه مناسبت میلاد امام مهدی «عج» در مناطق شیعه‌نشین جهان برگزار می‎شود.

در ایران، مسجد جمکران ودر عراق، کربلا محل تجمع شیعیان دراین روز اسـت. این روز در تقویم رسمی ایران تعطیل رسمی اسـت و روز جهانی مستضعفان نام گرفته اسـت.

 

«عکس های تبریک نیمه شعبان مخصوص کارت پستال و پروفایل»

تبریک نیمه شعبان با عکس

تبریک ولادت حضرت مهدی «ع»

تبریک ولادت حضرت مهدی «ع»

عکس نوشته با کیفیت برای تبریک نیمه شعبان

جدیدترین تبریک های نیمه شعبان

تبریک ولادت حضرت مهدی «ع»

جدیدترین تبریک های نیمه شعبان

تبریک نیمه شعبان با عکس

و در پایان انتظار برای ظهور روشنایی :

می دانیم که خود، حجاب لقای مولاییم و دل از غیر برنتابیده و بـه یگانگی نمی اندیشیم؛ ولی سوگند بـه حقیقت انتظار، که در کنار خُم عشقت بـه صبوری ایستاده ایم.

ملامت اغیار و بیگانه پرستان، توان و تاب ما نخواهد ربود گرچه دل از طعن بد اندیش، می سوزد.

در هنگامه ی غیبت که از دیده های‌ بی سویمان پنهانی، دردهای ناگفته، توان گفتن؛ چه آن گاه که آیی و رخ بـه جلوه آرایی، ظهور تو درمان درد دیرین و مرهم زخم زمان فراق خواهد شد.