فضای خالی بالای کابینت رو با این ترفندها پر کن!

احتمالا مهمترین بخش از دکوراسیون خانه که همیشه دغدغه تمام افراد بوده، بالای کابینت آشپزخانه بوده است. همیشه پس از اتمام چیدمان وسایل خانه و آشپزخانه با مشکلی به نام دکوراسیون بالای کابینت آشپزخانه ها مواجه می شویم. حتی در این سال ها عده زیادی تصمیم گرفتند که این قسمت را به کمک طرح های کابینتی به طور کلی بپوشانند، اما این موضوع فضای خیلی خوبی را از شما میگیرد. در این مطلب از باملین قصد داریم ایده های جالبی را برای بالای کابینت آشپزخانه ارائه دهیم.

 

 

۱- سبد

سبدهای تزئینی راه حلی عالی برای افزودن بافت و گرما به فضای آشپزخانه هستند. این سبدها در اندازه ها و مدل های مختلفی از جمله حصیری، مفتولی و فلزی وجود دارند و فضای کناسبی را برای ذخیره سازی لوازم مختلف در اختیار شما قرار می دهند. این سبدها می توانند به عنوان لوازم دکوری نیز مورد استفاده قرار گیرند. شما می توانید با قرار دادن چند نوع سبد مختلف در کنار یکدیگر نمایی منحصربه فرد در بالای کابینت خود ایجاد کنید.

 

 

 

۲- گلدان

قرار دادن گلدان بر روی کابینت ها یکی دیگر از ترفندهای جالب برای استفاده از فضای خالی بالای کابینت است. گلدان ها نیز در اندازه ها و اشکال مختلفی از جمله سرامیک، شیشه و فلز وجود دارند. می توانید از مجموعه ای از گلدان های زیبا برای ایجاد یک جلوه زیبای بصری در بالای فضای کابینت خود استفاده کنید.

 

 

۳- کتاب

با قرار دادن کتاب های مورد علاقه تان در بالای کابینت حس و حال شخصی در فضای آشپزخانه خود ایجاد کنید. اگر عاشق آشپزی هستید، چرا کتاب های آشپزی مورد علاقه خود را در بالای کابینت های آشپزخانه به نمایش نگذارید؟ می‌توانید از کتاب های مختلف با جلدهای زیبا و رنگارنگ برای ایجاد ظاهری جذاب در فضای آشپزخانه خود استفاده کنید.

 

 

۴- جعبه

می توانید برای تزئین و استفاده از فضای خالی بالای کابینت از جعبه های مختلف استفاده کنید. چند جعبه با بافت و الگوهای منحصربه فرد یک لایه بصری جذاب به فضای آشپزخانه منزل شما می آورند.

 

 

۵- گل و گیاه

فضای خالی بالای کابینت مکانی عالی برای افزودن طبیعت و سبزی به محیط آشپزخانه است. توصیه می کنیم از گیاهان مصنوعی برای این قسمت از فضای آشپزخانه استفاده کنید. زیرا مراقبت از گیاهان طبیعی در بالای کابینت کار دشواری خواهد بود.

 

 

۶- قفسه بندی

اگر فضای بالای کابینت آشپزخانه شما به اندازه کافی بلند است، می توانید آن قسمت را قفسه بندی کنید و از این قفسه ها برای قرار دادن لوازم مختلف استفاده نمایید.

 

 

۷- تابلوهای هنری

قرار دادن تابلوهای هنری در آشپزخانه می تواند منجر به آسیب رسیدن به آنها شود. زیرا ممکن است از پاشیدن آب و مواد غذایی در امان نباشند و زیبایی خود را از دست بدهند. با این حال، بالای کابینت فضای نسبتا امنی است که می توانید از آن برای قرار دادن تابلوهای هنری استفاده کنید.

 

 

۸- کمد

یک راه عالی برای استفاده از فضای بین کابینت آشپزخانه و سقف، نصب فضای ذخیره سازی بیشتر است. با اضافه کردن چند کابینت در فضای خالی بالای کابینت، دیگر نگران گردوغبار گرفتن این فضای خالی نخواهید بود. همچنین فضای بیشتری را برای قرار دادن لوازم مختلف در اختیار خواهید داشت.

 

 

۹- لوازم آشپزخانه

می توانید از این فضا برای قرار دادن لوازمی مانند لوازم خانگی، ظروف تزئینی، قوری قدیمی، تخته های چوبی، بطری های روغن یا هر چیز دیگری که فضای آشپزخانه شما را اشغال کرده است، استفاده کنید.

 

 

۱۰ – دیوار تاکیدی

دیوارهای تاکیدی یا Accent wall یکی از بهترین راه حل ها برای ایجاد یک ظاهر برجسته در فضای آشپزخانه هستند. از یک رنگ ساده، یک کاغذ دیواری زیبا یا متریال خاص مانند آجر برای تزئین دیوار بالای کابینت استفاده کنید. این کار به فضای آشپزخانه شما بافت و گرمی خاصی می بخشد.