فقط با انجام این ۱۰ تا کار از شر چربی های دور شکمت خلاص شو! | نحوه آب کردن چربی های دور شکم

چربی های دور شکم از آزاردهنده ترین چربی های بدن محسوب می شوند که استایل و اندام شما را به طور کلی خراب می کنند. برای از بین بردن چربی های دور شکم راهکارهای مختلفی بیان می شود. از ورزش و باشگاه رفتن بگیرید تا رژیم غذایی مناسب هر کدام می توانند تاثیر زیادی در حذف چربی های شکم شما داشته باشند. اما بهتر است با تمام راهکارهای این موضوع آشنا شوید تا بتوانید سریعتر و بهتر چربی های خود را از بین ببرید. در این مطلب از باملین قصد داریم ۱۰ راهکار اصلی از بین بردن چربی های دور شکم را بیان کنیم.

 

۱. غذای کم در وعده های زیاد بخورید

 

خوردن وعده های غذایی کوچک تر و مکرر که حاوی پروتئین و کربوهیدرات پیچیده باشد، کلیدی است. غذاهایی مانند مرغ، برنج قهوه ای و سبزیجات غیرنشاسته ای مثل بروکلی و اسفناج عالی هستند.

 

۲. بیشتر بخوابید تا کمتر بخورید

کم خوابی باعث افزایش اشتها می شود. سعی کنید هر شب ۷ تا ۸ ساعت بخوابید.

 

۳. آب کافی بنوشید

حداقل روزی ۶ تا ۸ لیوان آب میل کنید. نوشیدن آب کافی به سوزاندن کالری کمک می کند.

۴. از خوردن کربوهیدرات لذت ببرید

کربوهیدرات های سالم مانند غلات مصرف کنید، فیبر موجود در آنها باعث می شود احساس سیری طولانی تری داشته باشید.

 

۵. قند دریافتی خود را تغییر دهید

مصرف قند را کاهش دهید و به جای آن از میوه های تازه استفاده کنید. قند باعث ذخیره چربی اضافی ناحیه شکم می شود. اگر هوس یک خوراکی شیرین دارید، میان‌وعده‌ای مانند موز تکه‌شده با کره بادام آجیل ها را انتخاب کنید، یا با مخلوط کردن ماست یونانی با مجموعه‌ای از انواع توت‌ها و انجماد برای چند ساعت، بستی خود را درست کنید.

 

۶. با پروتئین دوست شوید

پروتئین باعث احساس سیری می شود و احتمال از دست دادن عضله در هنگام کاهش وزن را کم می کند. هنگام صحبت در مورد پروتئین، گوشت به ذهن متبادر می شود. اما شما می توانید از ماهی، تخم مرغ، لبنیات، لوبیا و عدس نیز استفاده کنید.

 

۷. صبحانه نخوردن را کنار بگذارید

با صبحانه نخوردن در طول روز غذای بیشتری میل خواهید کرد. حتی یک کاسه ماست و میوه راه خوبی برای شروع روز بدون مصرف کالری زیاد است.

 

۸. همیشه غذاهای کم چرب را انتخاب نکنید

غذاهای کم چرب اغلب حاوی مقادیر زیاد قند هستند که شما را وادار به خوردن بیشتر می کند. مثلاً ماست‌های کم‌چرب اغلب ممکن است فوق‌العاده قندی باشند، که باعث می‌شود میل به میان‌وعده‌های بیشتری داشته باشید. در حالی که ماست یونانی پرچرب قند کمتری دارد و احتمالا شما را سیر تر نگه می دارد.

 

۹. کالری ها را برای آخر هفته ذخیره نکنید

کالری ذخیره نکنید تا آخر هفته همه را بخورید. این کار باعث مصرف بیش از حد در آخر هفته می شود. به برنامه‌های آخر هفته‌تان زودتر نگاه کنید و ارزیابی کنید که می توانید کدام وعده‌های غذایی را سالم تر انتخاب کنید. برای مثال، اگر می‌دانید جمعه برای شام بیرون می‌روید، چرا غذای پنج شنبه شب را با یک سالاد مغذی عوض نکنید؟

 

۱۰. عادت های قدیمی را تغییر دهید

بدن با افزایش سن تغییر می کند، پس انتظار نداشته باشید مثل گذشته غذا بخورید و وزن کم کنید. با بالا رفتن سن، متابولیسم کم می شود. زنان در دوران یائسگی معمولاً به دلیل اینکه هورمون‌هایشان در حال تغییر است، شاهد افزایش وزن ناگهانی خواهند بود.