فوری؛ نرخ ارز حج ۱۴۰۳ تعیین شد

به گزارش باملین به نقل از تسنیم، پیش ثبت نام از واجدین شرایط برای حضور در حج سال آینده از ۲۴ دی ماه آغاز شد و تاکنون ۷ ثبت نام اولویت دار دعوت شده است و در آینده برای برخی از ایستگاه های پروازی دعوتنامه های جدید صادر خواهد شد. روزها. بودن

در روزهای اخیر مخبر معاون اول رئیس جمهور در خصوص تامین هزینه های ارزی حج سال آینده نامه ای به هیات وزیران ارسال کرد.

در این تصویب نامه آمده است:

هیأت وزیران در جلسه مورخ ۲۵/۱۱/۱۴۰۲ به پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

سازمان حج و زیارت مجاز به خرید ارز به مبلغ سیصد میلیون دلار به نرخ مبادلات ارزی و طلای ایران است و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران این مبلغ را برای پوشش ارزی واریز خواهد کرد. هزینه های حاج تماتو ۱۴۰۳ در حساب دلاری به نام سازمان حج و زیارت. ضبط کنید و در قالب یک کتاب نزد او نگه دارید.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بنا به درخواست سازمان حج و زیارت، مبلغ تعیین شده را با اعمال نرخ برابری دلار به ارز مورد نظر، از ارزهای موجود به عربستان سعودی پرداخت و واریز می کند.

بر این اساس نرخ ارز مورد نیاز برای هزینه های حج سال آینده حدود ۳۹ هزار تومان محاسبه می شود.

به گفته سید عباس حسینی، رئیس سازمان حج و زیارت، عملیات واریز مبلغ مذکور توسط بانک مرکزی انجام می شود.

تاکنون بیش از ۵۶ هزار نفر برای شرکت در حج سال آینده ثبت نام کرده اند و مراحل ثبت نام تا تکمیل ظرفیت مورد نظر سازمان حج و زیارت ادامه دارد.

در حال حاضر حدود یک میلیون نفر در انتظار حج هستند و سهمیه حج ایران برای سال آینده ۸۲ هزار و ۵۰۰ نفر تعیین شده است. البته از طریق وزارت امور خارجه مکاتباتی با عربستان در حال انجام است تا این سهمیه به مرز ۸۹ هزار نفر برسد.