فوری؛ هزینه نهایی حج تمتع ۱۴۰۳ اعلام می‌شود

به گزارش باملین به نقل از تسنیم، غلامرضا رضایی درباره زمان انتخاب کاروان های اعزامی به حج تمتع از حج سال ۱۴۰۳ اظهار داشت: مراحل گزینش کاروان های حج تمتع از اواخر هفته جاری آغاز می شود و سازمان حج و زیارت نیز از پایان هفته جاری آغاز می شود. زمان دقیق را اعلام خواهد کرد.

وی ادامه داد: برای ۳ ایستگاه پروازی شامل تهران، اصفهان و مشهد امکان انتخاب «مدینه قبل» و «مدینه بعد» برای زائران فراهم شده است. حجاجی که «مدینه متأخر» هستند پس از ادای مناسک حج به مدینه منوره مشرف می شوند و زائران مدینه قبلی ابتدا به فرودگاه مدینه مشرف می شوند و پس از زیارت حرم پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله محرم می شوند و خانه خدا را زیارت می کنند.

به گفته رضایی، قیمت نهایی حج در زمان ثبت نام کاروان ها اعلام می شود اما فعلا نمی توان رقمی را اعلام کرد.

به گزارش تسنیم، از ۲۴ دی ماه پیش ثبت نام از واجدین شرایط حضور در حج تمتع سال آینده آغاز شد و تاکنون ۷ اولویت برای ثبت نام دعوت شده است. اولویت اول ثبت نام برای دارندگان اوراق سپرده تا تاریخ ۱۳۹۴/۱۲/۲۹ بوده و ثبت نام دارندگان اوراق سپرده در آبان ماه ۱۳۹۵ در حال حاضر ادامه دارد.

واجدین شرایط زیارت این سفر مقدس می توانند ضمن برنامه ریزی های لازم و به روز رسانی اطلاعات خود در سامانه rezerv.haj.ir، کد رهگیری را دریافت و مدارک خود به ویژه تهیه گذرنامه معتبر را تکمیل کنند.

در حال حاضر حدود یک میلیون نفر در انتظار حج هستند و سهمیه حج ایران برای سال آینده ۸۲ هزار و ۵۰۰ نفر تعیین شده است. البته از طریق وزارت امور خارجه مکاتباتی با عربستان در حال انجام است تا این سهمیه به مرز ۸۹ هزار نفر برسد.

به گفته سید عباس حسینی، اگرچه هنوز محاسبه کامل هزینه حج انجام نشده است. رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: با توجه به نرخ ارز تعیین شده و کیفیت خدمات، قیمت حج نسبت به حج گذشته تغییر می کند و چند درصد به قیمت حج گذشته اضافه می شود. مرحله پیش ثبت نام کاروان ها این مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان خواهد بود سپس با توجه به نوع و کیفیت هتل، قیمت نهایی توسط زائران دریافت شود.