قانون دریافت گواهینامه از این رو به اون رو شد! / از این به بعد با این شرایط گواهینامه میگیرید!

به گزارش باملین رئیس پلیس راهور فراجا از تغییرات گسترده در شیوه صدور گواهینامه‌ رانندگی خبر داد. با گواهینامه ایرانی در ۷۲ کشور می توانید رانندگی کنید و برای ۱۳ کشور نیز رایزنی های لازم انجام می شود.

 

تغییر قانون اخذ گواهینامه رانندگی

 

(وی از صدور گواهینامه دو زبانه رانندگی برای متقاضیان خبر داد):  براساس کنوانسیون ژنو گواهینامه رانندگی کشورمان در ۷۲ کشور دیگر معتبر است و در مورد پذیرش گواهینامه در ۱۳ کشور نیز درحال رایزنی و پیگیری هستیم. در همین راستا نیز تصمیم گرفتیم تا برای متقاضیان گواهینامه دو زبانه صادر کنیم. الزامی در دریافت کواهینامه دو زبانه وجود ندارد و به زودی سامانه درخواست آن فعال می‌شود.

(با اشاره به اجرای طرح رنگ‌بندی گواهینامه‌ها): گواهینامه سفید برای رانندگان خوب، گواهبنامه نقره‌ای برای رانندگان خیلی خوب و گواهینامه طلایی برای رانندگان عالی صادر می‌شود. البته ابن طرح فقط در رنگ‌بندی خلاصه نمی‌شود و یکسری تسهیلات نیز برای این رانندگان در نظر گرفته خواهد شد که از جمله آن می‌توان تخفیف در جرایم قبلی و … اشاره کرد که البته نیازمند تصویب مجلس است.

(اجرای طرح شماره‌گذاری خودرو در مقابل در منازل): این طرح به شکل آزمایشی در تهران اجرا می‌شود و بعد از آن به شکل سراسری اجرا شده و خدمات تعویض پلاک در محل نیز انجام خواهد شد.

به گفته وی در این طرح که به صورت آزمایشی از تهران آغاز می شود ون‌های پلیس راهور برای فرایند تعویض پلاک به در منزل متقاضیان مراجعه می‌کنند و متقاضیان با مراجعه به سامانه سخا اقدام به ثبت اطلاعات و درخواست خدمت می‌کنند و پس از آن تیم پلیس راهور برای انجام  تعویض پلاک خودرو به در منزل فرد مراجعه و کلیه خدمات درهمان مکان ارائه می‌شود.