قبل از انتخاب محل اقامت در سفر این نکات را جدی بگیرید

به گزارش باملین به نقل از ایسنا، یحیی نقی زاده محجوب گفت: با توجه به نزدیک شدن به تعطیلات نوروزی و همچنین لزوم نظارت موثر بر سطح خدمات قابل ارائه در امکانات گردشگری کشور، استقرار سامانه برای نظارت بر تاسیسات گردشگری با عنوان “نماد” در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: سامانه Namad.mcth.ir به منظور جلوگیری از گران فروشی مراکز اقامتی و رزرواسیون، شفاف سازی قیمت ها و امکان بازبینی لیست قیمت واحدهای گردشگری و همچنین اطلاعات اولیه مسافران در مورد گردشگری برای عموم ایجاد شده است. امکاناتی از جمله آدرس، کلاس، امکانات، خدمات و لیست قیمت در این سامانه اینترنتی در دسترس عموم است.

مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری یادآور شد: با توجه به اینکه اطلاعات مندرج در این سامانه به صورت مستقیم و برخط از سامانه جامع پایش، آمار و اطلاعات تأسیسات گردشگری (جانا) استخراج شده است، لذا تمامی ادارات کل استان ها موظفند اطلاعات سیستم مذکور را به صورت فوری به روز کنید.

بر اساس توضیحات روابط عمومی معاونت گردشگری، کاربران «نماد» می توانند با ورود به سامانه Namad.mcth.ir، استان، شهر و نوع مرکز اعم از هتل، هتل آپارتمان، زیارتگاه، متل، اقامتگاه بوم گردی را انتخاب کنند. و دیگران. ضمن اطلاع از مجوز واحد مربوطه از سوء استفاده های احتمالی در خصوص افزایش نرخ جلوگیری شود.