قیمت ایمپلنت (اروپایی، آمریکایی، کره ای و ایرانی)

قیمت ایمپلنت دندان در تهران چقدر است؟ چه عواملی بر روی قیمت ایمپلنت دندان می تواند اثر گذار باشد؟ این ها سوالاتی است که بیشتر مراجعه کنندگان به کلینیک های زیبایی از دندانپزشک خود می پرسند. ایمپلنت دندان به عنوان بهترین جایگزین دندان های از دست رفته در حال حاضر بیشتر محبوبیت را در بین مردم پیدا کرده است. کسانی که قصد کاشت ایمپلنت دندان را دارند باید از شرایط انجام این عمل و از همه مهم تر قیمت ایمپلنت دندان اطلاع یابند. در این مقاله به بررسی قیمت ایمپلنت دندان در شهر تهران و همچنین برخی از عوامل موثر در تعیین ایمپلنت در شهر تهران خواهیم پرداخت.

قیمت ایمپلنت

قیمت ایمپلنت دندان در تهران

ایمپلنت دندان که از یک پایه فلزی (فیکسچر) از جنس تیتانیوم و یک روکش که به عنوان تاج دندان قرار می گیرد ساخته شده است. در این روش پایه ایمپلنت دندان در استخوان فک قرار می گیرد و بعد از اینکه فیکسچر ایمپلنت با استخوان فک پیوند شد روکش آن را نصب خواهند کرد. انواع ایمپلنت دندان مختلفی وجود دارد و قیمت ایمپلنت دندان در تهران به فاکتور های متنوعی بستگی دارد که در ادامه این مقاله به آن اشاره خواهد شد.

یکی از مهمترین موارد موثر در تعیین قیمت ایمپلنت دندان در تهران نوع برند ایمپلنت انتخابی توسط بیمار است. به طور کلی قیمت ایمپلنت دندان در شهر تهران از بازه قیمتی ۹,۰۰۰,۰۰۰ (نه میلیون تومان) الی ۲۹,۰۰۰,۰۰۰ ( بیست ونه میلیون تومان) به ازای هر واحد دندانی همراه با روکش آن تعیین شده است. همان طور که درمتن به آن اشاره شد برند ایمپلنت دندان عامل اصلی در تعیین قیمت آن است در این قسمت برخی از مهمترین و رایج ترین برند های ایمپلنت مورد استفاده در کلینیک ها و مطب های دندانپزشکی در تهران را بررسی کرده ایم:

 

قیمت ایمپلنت امریکایی

ایمپلنت های کشور امریکا در رتبه اول از لحاظ کیفیت و دوام قرار دارند. این نوع ایمپلنت دندان به دلیل تحریم های و قیمت های بالا کمتر در کشور موجود می باشد و دسترسی به قطعات آن محدود است. در برخی از کلینیک های تهران قیمت ایمپلنت امریکایی از حدود ۲۲,۰۰۰,۰۰۰ (بیست ودو میلیون تومان) تا ۳۰,۰۰۰,۰۰۰ (سی میلیون تومان)  به ازای هر واحد دندانی و روکش آن تعیین شده است.

هزینه ایمپلنت

قیمت ایمپلنت سوئیسی

ایمپلنت سوئیسی یکی بهترین ایمپلنت های موجود در بازار ایران است که در کلینیک های دندانپزشک در تهران مورد استفاده قرار می گیرد.  به طور کلی ایمپلنت های سوئیسی در شهر تهران از قیمت ۸,۰۰۰,۰۰۰  (هشت میلیون تومان) تا ۲۸,۰۰۰,۰۰۰ (بیست و هشت میلیون تومان) قیمت گذاری شده است. از بهترین برند های ایمپلنت های سوئیسی می توان به برند اشترومن اشاره کرد که  از لحاظ کیفیت همانند ایمپلنت های امریکایی می باشد. قیمت این ایمپلنت دندان حدود ۲۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان به همراه روکش و ضمانت مادام العمر  آن قیمت گذاری شده است.

 

قیمت ایمپلنت های مطرح اروپایی( آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی)

ایمپلنت های اروپایی بعد از ایمپلنت های امریکایی و سوئیسی از قیمت کمتری برخوردار هستند. کشور های آلمانی و فرانسوی و ایتالیایی از برند های مطلوب اروپایی هستند که در کلینیک ها و مطب های دندانپزشکی در تهران یافت می شود. به طور کلی قیمت ایمپلنت های اروپایی از قیمت ۸,۰۰۰,۰۰۰ (هشت میلیون تومان) تا ۲۰,۰۰۰,۰۰۰ (بیست میلیون تومان) به ازای هر واحد دندان و روکش آن همراه با ضمانت تعیین شده است.

 

قیمت ایمپلنت های کره ای

این نوع ایمپلنت های در بازار ایران بسیار طرفدار دارند یکی از ویژگی های این نوع ایمپلنت دندان قیمت اقتصادی آن نسبت به ایمپلنت های امریکایی، سوئیسی و اروپایی است. ایمپلنت های کره ای به دلیل تنوع زیاد و حجم واردات آن در تهران به راحتی قابل دسترسی است. قیمت ایمپلنت های دندان کره ای در تهران از حدود قیمت ۵,۰۰۰,۰۰۰ (پنج میلیون تومان) تا ۸,۰۰۰,۰۰۰ (هشت میلیون تومان) به ازای هر واحد دندانی و روکش آن به همراه ضمانت آن ارائه می شود.

 

قیمت ایمپلنت های ایرانی

کشور ایران نیز در چند سال اخیر به ساخت ایمپلنت های دندانی پرداخته است. که از آن به عنوان اقتصادی ترین ایمپلنت موجود در بازار ایران و تهران یاد می شود. به طور کلی ایمپلنت های ساخت ایران از قیمت ۳,۰۰۰,۰۰۰ (سه میلیون تومان) تا ۶,۰۰۰,۰۰۰ (شش میلیون تومان) به ازای هر واحد دندان با روکش تعیین شده است.

 

عوامل موثر در تعیین قیمت ایمپلنت دندان در شهر تهران

عوامل و فاکتور های بسیاری در تعیین قیمت ایمپلنت دندان در تهران می تواند نقش داشته باشد و بر اساس آن ها تعیین شود. در این بخش به برخی از ویژگی ها و فاکتور های مهم تعیین قیمت ایمپلنت دندان در شهر تهران پرداخته شده است.

عوامل موثر در تعیین قیمت ایمپلنت دندان در شهر تهران

  • یکی از اصلی ترین عامل های تعیین قیمت ایمپلنت در شهر تهران نوع برند ایمپلنت دندان است که می تواند در موفقیت کاشت ایمپلنت دندان شما بسیار اهمیت داشته باشد.
  • موقعیت جغرافیایی کلینیک ها و مطب های دندانپزشکی در شهر تهران نیز از عامل های دیگر تاثیر گذار در تعیین قیمت ایمپلنت دندان است. در مناطق پر برخوردار برند های مطرح ایمپلنت دندان بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد در نتیجه قیمت های ایمپلنت دندان در این مناطق بیشتر از سایر نقاط دیگر شهر خواهد بود.
  • تخصص دندانپزشک و همچنین میزان تجربه آن در کاشت ایمپلنت دندان یکی دیگر از موارد موثر در قیمت گذاری ایمپلنت دندان است.
  • به روز بودن و مدرن بودن تجهیزات کلینیک های دندانپزشکی در تعیین قیمت ایمپپلنت دندان تاثیر گذار است. هرچه که تجهیزات یک کلینیک یا مطب دندانپزشک به روز تر و با تکنولوژی روز دنیا تجهیز شده باشد در درمان و بهبود سریع تر درمان بیماران کمک خواهد کرد.
  • سایر درمان های لازم برای بیمار در تعیین نهایی قیمت ایمپلنت دندان موثر است. برای مثال کشیدن دندان، سینوس لیفت، پیوند استخوان در برخی از موارد بیماران به دلیل تحلیل استخوان قابلیت کاشت ایمپلنت دندان را ندارد برای این کار ابتدا دندانپزشک برای بیمار پیوند استخوان انجام می دهد که این شامل هزینه های جدا از کاشت ایمپلنت دندان است.

 منبع : قیمت ایمپلنت