قیمت بلیط موزه‌های پاریس چقدر شد؟

من گزارش میدم باملین به گزارش ایسنا، در حالی که پاریس در تابستان امسال آخرین آمادگی خود را برای میزبانی المپیک انجام می دهد، موزه های این شهر قیمت بلیت را ۳۰ درصد افزایش داده اند. ورودی کلی موزه لوور در اوایل سال جاری از ۱۷ یورو (۱۸٫۳۰ دلار) به ۲۲ یورو (۲۳٫۷۰ دلار) افزایش یافت که شامل ۱ یورو (۱٫۱ دلار) اضافی برای ورود به موزه پیکاسو، ۱٫۵ یورو است. همچنین برای کاخ ورسای و ۲ یورو برای موزه رودن معتبر خواهد بود.

مفسران گفتند که این قیمت‌های جدید همزمان اجرا شد که انتظار می‌رود حدود ۱۵ میلیون مسافر المپیک ۲۰۲۴ پاریس را تماشا کنند.

موزه لوور از اظهار نظر علنی در مورد دلایل افزایش قیمت خودداری کرد، اما یک مقام موزه ناشناس گفت که موزه لوور برای تامین مالی پروژه های مختلف از جمله ساخت ورودی جدید تحت فشار است و دولت فرانسه از تامین بودجه بیشتر دولتی خودداری کرده است. .

یکی از متصدیان موزه لوور در این باره می گوید: «با افزایش قیمت موافقت کردیم، اما نه به این میزان، به خصوص در شرایط تورم. این افزایش مخاطبان محلی را از خود دور می کند و جذب آنها چالش برانگیز خواهد بود.»

مجله فرانسوی Alternative Economique تخمین زد که تصمیم موزه لوور برای افزایش قیمت بلیط همزمان با افزایش تعداد گردشگران به دلیل المپیک پاریس، ۴۴٫۳ میلیون یورو (۴۷٫۸ میلیون دلار) درآمد برای آنها به همراه خواهد داشت.

اریک آنسو، استاد دانشگاه سوربن در این باره به تایمز گفت: مایه شرمساری است که موزه لوور قیمت بلیط ورودی خود را تا این حد نجومی افزایش می دهد.

۳۰ درصد از بازدیدکنندگان موزه های شهرداری فرانسه، که معمولا رایگان هستند، از پیشینه های اقتصادی-اجتماعی پایین تر هستند، در حالی که تنها ۱۳ درصد از بازدیدکنندگان از موزه های عمومی بسیار گران تر پاریس محلی و ۷۰ درصد بازدیدکنندگان مسافران خارجی هستند.

استاد دیگری از دانشگاه پاریس به مجله Alternative Economic گفت: «با چنین افزایش قیمتی، بازدید از موزه به چیزی استثنایی تبدیل می‌شود. با این حال، موزه ای مانند لوور را نمی توان در یک بازدید دید. بازدیدکنندگان محلی باید تشویق شوند که به طور منظم، برای دوره های زمانی کوتاه مانند وقت ناهار از آنها بازدید کنند.