قیمت تور زمینی همدان در بهمن ۱۴۰۲ + جدول

به گزارش باملین، شاید بسیاری از افرادی که به همدان سفر نکرده اند، این شهر زیبا را با غار علیصدر بشناسند، اما به طور کلی استان همدان دارای جاذبه های تاریخی و دیدنی فراوانی است که آن را به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری تبدیل کرده است. داخلی و خارجی.

استان همدان در منطقه ای کوهستانی واقع شده و دارای آب و هوای کوهستانی سرد و بادخیز است. همدان هر ساله زمستان های بسیار سرد و سختی را تجربه می کند. در ماه های گرم سال از جمله تیر و مرداد هوای این استان خنک و نسبتا مطبوع است و گاهی دمای هوا تا ۳۶ درجه افزایش می یابد. پس اگر از سردی هوا ایرادی ندارید، همدان می تواند یکی از بهترین گزینه های سفر شما (قبل از عید نوروز) باشد.

جاهای دیدنی همدان

  • غار علیصدر

همانطور که قبلا گفتیم یکی از جاذبه های معروف همدان غار علیصدر است. این غار یکی از معروف ترین و باشکوه ترین جاذبه های طبیعی همدان با شهرت جهانی است. غار علیصدر طولانی ترین مسیر قایقرانی درون غار در جهان را دارد. فضای داخلی غار پر از دالان های پیچ در پیچ و دالان های طولانی است. غار علیصدر در فهرست آثار طبیعی ایران به عنوان اثر طبیعی ملی قرار دارد.

  • آرامگاه ابن سینا

این بنا متعلق به فیلسوف، دانشمند و دکتر معروف ایرانی، ابوعلی سینا ملقب به شیخ الرئیس است. این بقعه مشهورترین اثر تاریخی مرکز همدان است و در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. بنای اولیه آرامگاه در زمان قاجار ساخته شده است. اما در زمان پهلوی بود که بنای فعلی که بر روی گنبد قابوس طراحی شده بود ساخته شد. امروزه این آرامگاه به عنوان نماد شهر همدان شناخته می شود.

  • شهر هگمتانه

بر روی تپه های مرکز شهر همدان و در خیابان اکباتان واقع شده است. این محوطه باستانی حاوی مجموعه ای ارزشمند از تاریخ تمدن ایران باستان است. این شهر اولین پایتخت ایران بوده و در کنار شهرهایی مانند شوش در خوزستان، آتن در یونان و روم در ایتالیا از معدود شهرهای باستانی است که هنوز پابرجاست.

  • قبر بابا طاهر

در میدان بابا طاهر همدان یکی از آثار ملی مرتبط با دوران معاصر وجود دارد. گنبد فیروزه‌ای رنگ این بنا بر روی پایه‌ای هشت ضلعی قرار گرفته و در سقف بقعه کاشی‌های معرق دیده می‌شود. در قسمت داخلی این آرامگاه ابیات بابا طاهر نوشته و بر روی سنگ های مرمر نصب شده است. این ساختمان در وسط پارکی زیبا در میدان بابا طاهر واقع شده است.

  • حمام قلعه

در یکی از قدیمی ترین محله های تاریخی شهر همدان به نام «گشگ تراشان» قرار دارد. بنای این حمام با معماری ایرانی-اسلامی و مربوط به دوره قاجاریه است. پس از مرمت دیوارها، این بنا به موزه مردم شناسی همدان تغییر یافت. در داخل حمام یک سفره خانه سنتی وجود دارد که با اجرای موسیقی زنده مخاطبان بسیاری را به این بنای تاریخی می کشاند.

مکان هایی که قبلا به آنها اشاره کردیم تنها پنج مورد از جاذبه های گردشگری استان همدان هستند. تعداد دیدنی ها و مکان های تاریخی این استان به حدی است که هیچ مسافر ناراضی آنجا را ترک نمی کند.

قیمت تور زمینی همدان

اگر قصد دارید تا قبل از آغاز سال جدید به همدان سفر کنید و می خواهید از قیمت تورهای گردشگری مطلع شوید، این قسمت را از دست ندهید.

هزینه سفر به همدان با اتوبوس با یک شب و دو روز در هتل سفیر ۲۹۸۰۰۰۰ تومان می باشد. این مبلغ برای اتاق سه تخته ۲۳۰۵۰۰۰ تومان می باشد.

اقامت در هتل کتیبه برای دو شب و سه روز ۳ میلیون و ۵۵ هزار تومان هزینه دارد. ضمناً قیمت یک شب و دو روز اقامت در هتل پارسیان بوعلی ۲ میلیون و ۹۹۰ هزار تومان است.

قیمت سایر هتل ها را با جزئیات در جدول زیر می توانید مطالعه کنید.

*لازم به ذکر است قیمت های درج شده در جدول مربوط به سایت های فروش آنلاین می باشد و ممکن است به دلیل نوسانات قیمت و سایر عوامل با قیمت های امروزی متفاوت باشد.*

گشت زمینی همدان (بهمن ۱۴۰۲)
نام هتل رتبه بندی ستاره ای نوع اتاق یک شب و دو روز دو شب و سه روز سه شب و چهار روز
سفیر ۳ ستاره دو تخت ۲,۹۸۰,۰۰۰ ۳,۷۶۰,۰۰۰ ۴,۵۴۰,۰۰۰
تخت سه نفره ۲,۳۰۵,۰۰۰ ۳,۰۱۰,۰۰۰ ۳,۷۱۵,۰۰۰
مهر ۳ ستاره دو تخت ۲,۹۷۰,۰۰۰ ۳,۷۴۰,۰۰۰ ۴,۵۱۰,۰۰۰
تخت سه نفره ۲,۲۲۰,۰۰۰ ۲,۹۳۵,۰۰۰ ۳,۶۰۰,۰۰۰
سنگ نوشته ۳ ستاره دو تخت ۳,۰۵۵,۰۰۰ ۳,۹۰۵,۰۰۰ ۴,۷۹۵,۰۰۰
تخت سه نفره ۲,۵۶۰,۰۰۰ ۳,۵۱۵,۰۰۰ ۴,۴۷۰,۰۰۰
پارسی بوعلی ۴ ستاره دو تخت ۲,۹۹۰,۰۰۰ ۳,۷۷۸,۰۰۰ ۴,۵۶۷,۰۰۰
تخت سه نفره ۲,۳۴۵,۰۰۰ ۳,۰۹۰,۰۰۰ ۳,۸۳۷,۰۰۰
امیران ۲ ۳ ستاره دو تخت ۲,۹۸۰,۰۰۰ ۳,۷۳۰,۰۰۰ ۴,۴۹۵,۰۰۰
تخت سه نفره ۲,۳۴۰,۰۰۰ ۳,۰۶۶,۰۰۰ ۳,۷۹۹,۰۰۰