افزایش عجیب و غریب قیمت طلا! / قیمت طلا ۶ آذر ۱۴۰۲

به گزارش باملین و به نقل از ایسنا قیمت طلا امروز دوشنبه به بالاترین حد خود در شش ماه گذشته رسید و تحت تاثیر کاهش ارزش دلار آمریکا و فدرال رزرو آمریکا با چرخه افزایش نرخ بهره بود.

بهای هر اونس طلا تا ساعت ۸ و ۳۶ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۱۰.۳ درصد افزایش به ۲۰۱۳ دلار رسید و طلای آمریکا نیز با ۰.۵۱ درصد افزایش به ۲۰۱۴ دلار رسید.

کایل رودا، تحلیلگر بازار مالی در کپیتال اظهار کرد که آنچه در حال حاضر طلا را به حرکت در می‌آورد، کاهش دلار آمریکاست. ارقام اقتصادی که در این هفته از ایالات‌متحده منتشر می‌شود، نشان می‌دهد که طلا بالای ۲۰۰۰ دلار خواهد ماند یا خیر.

شاخص دلار در برابر رقبای خود ۰.۱ درصد کاهش یافت که فاصله چندانی با پایین‌ترین سطح ۲ ماهه هفته گذشته نداشت که باعث شد قیمت طلا برای سایر دارندگان ارز کمتر شود.

تمرکز بازار اکنون به ارقام تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم ایالات‌متحده که قرار است در روز چهارشنبه و شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی ایالات‌متحده در روز پنجشنبه تغییر کند.

معامله‌گران طبق ابزار FedWatch CME   به طور گسترده‌ای انتظار دارند که فدرال رزرو در ماه دسامبر نرخ‌های خود را بدون تغییر باقی بگذارد، در حالی که قیمت‌گذاری با احتمال ۶۰ درصدی کاهش نرخ در ماه می سال آینده باشد. نرخ‌های بهره پایین، هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بهره را کاهش می‌دهد.

بر اساس گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۱.۳ درصد افزایش به ۲۴.۶۱ دلار رسید و پلاتین ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۹۲۷ دلار و ۴۸ سنت رسید. هر اونس پالادیوم ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۱۰۶۹ دلار و ۸۵ سنت رسید.