لباس هایی که سال ۱۴۰۳ نباید بپوشیم | از مد افتاده های سال جدید را بشناسید!

برای عید امسال چه لباس هایی نپوشیم؟ شاید شما هم به دنبال خرید لباس عید باشید، اما ندانید که چه لباس هایی از مد افتاده اند و دیگر نباید آنها را بپوشید. به طور کلی شاید امروزه تعداد لباس هایی که مد می شوند و تنوع در مدگرایی افزایش پیدا کرده است، اما بسیاری از پوشش ها جذابیت سابق را ندارند و به قول معروف مد نیستند. در این مطلب از باملین لباس هایی که سال ۱۴۰۳ نباید بپوشیم را معرفی می کنیم.

 

 

لباس هایی که در سال ۱۴۰۳ از مد افتادند

۱- شلوار جین کمر کش

شلوار جین کمر کش یکی از متداول ترین انواع شلوارها است که برخلاف راحتی، سن شما را بالاتر نشان می دهد و به طور مستقیم با پیری مرتبط است. بهتر است به جای پوشیدن این نوع شلوار با پوشیدن یک شلوار جین ساق بلند استایلی جوان تر و مدل روزتر داشته باشید.

۲- طرح های چاپی

هر الگوی جسورانه ای بر روی لباس می تواند توجه دیگران را به خود جلب کند، اما برخی از طرح های چاپی دقیقا می توانند برعکس عمل کنند. طرح های آناناسی، صاعقه، درخت نخل و مواردی از این قبیل در اواسط دهه ۲۰۱۰ مورد استقبال زیادی قرار گرفتند. اما در دهه ۲۰ این نوع طرح ها تا حدودی قدیمی به نظر می رسند. اگر می خواهید مطابق مد لباس بپوشید، توصیه می کنیم از طرح های کلاسیک که به این سادگی ها از مد نمی افتند، مانند طرح های راه راه، خال خالی و تارتان استفاده کنید.

۳- لوگوهای تجاری روی لباس

لوگوهای تجاری بزرگ بر روی لباس و انواع اکسسوری یکی دیگر از مواردی است که از مد افتاده اند. کمربندهای بزرگ گوچی یا کیف های لوگودار که حدود چهار سال پیش مد بودند، دیگر طرفداری ندارند و موجب می شوند استایل شما قدیمی به نظر برسد.

۴- اپل های بزرگ

اپل های بزرگ در دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی مد بوده اند. این پدها اکنون دوباره مد شده اند، اما به شکل کاملا فشرده، ظریف و کوچک و دیگر خبری از اپل های بزرگ و ظاهر جعبه ای نیست.

۵- لباس ورزشی مخمل

لباس های مخمل ورزشی در اوایل دهه ۲۰۰۰ بسیار پرطرفدار بودند. اما اکنون طرفداری ندارند. اگرچه لباس های ورزشی هنوز هم مد هستند، اما فناوری پارچه از آن زمان تا کنون راه طولانی را طی کرده است و اکنون از پارچه هایی مانند فلامنت، غواصی، پنبه ای، اسپندکس و دورس با طرح ساده برای دوخت این نوع لباس ها استفاده می شود.

۶- رنگ های نئونی

رنگ های نئونی که از آنها با نام شب تابی، شبرنگ و شب نما نیز یاد می شود، رنگ های روشن، جیغ و شفافی هستند که در شب از خود نور تولید کرده و مانند چراغ عمل می کنند. این رنگ ها حدود یک دهه پیش مد بودند و در صورتی که به این رنگ ها علاقه دارید، توصیه می کنیم از اکسسوری های کوچک نئونی استفاده کنید و در استفاده از آنها زیاده روی نکنید.

۷- عینک آفتابی میکرو

عینک آفتابی از چشمان ما محافظت می کند و عملکرد آن در اولویت قرار دارد. با این حال، اگر می‌خواهید استایل شما مدرن و شیک به نظر برسد، توصیه می کنیم از خرید قاب عینک های گرد و کوچک خودداری کنید. این عینک ها زمانی مد بودند و اکنون دیگر طرفدار ندارند. همچنین پیشنهاد می کنیم از عینک آفتابی های شش ضلعی و مستطیلی شکل و هر فریمی که بیش از حد با رنگ، الگو یا لوگو تزئین شده است، نیز استفاده نکنید. در عوض برای داشتن یک استایل مد روز و زیبا یک فریم کلاسیک خریداری کنید.

۸- شلوار جین تنگ

شلوارهای جین تنگ نیز که زمانی مد بودند، اکنون طرفداری ندارند. این روزها اکثر مردم به پوشیدن شلوارهای جین دمپا، بوت کات، مام استایل و مام فیت علاقه نشان می دهند و شلوارهای جین تنگ دمده شده اند.