لوازم دستشویی را کجا نصب کنیم؟! | بهترین دکوراسیون و چیدمان برای نصب لوازم سرویس بهداشتی

لوازم دستشویی را کجا نصب کنیم؟ یکی از مواردی که در دکوراسیون و چیدمان دستشویی اهمیت زیادی دارد، نصب درست و چیدمان صحیح لوازم سرویس بهداشتی است. از آینه دستشویی گرفته تا آویز حوله و جای مایع دستشویی و … می توانند باعث زیبایی دکوراسیون سرویس بهداشتی شوند. در این مطلب از باملین قصد داریم نحوه چیدمان لوازم دستشویی را به شما آموزش دهیم تا بتوانید بهترین دکوراسیون را برای توالت منزل خود انتخاب کنید.

 

 

لوازم دستشویی را کجا نصب کنیم؟

 

آویز حوله و حوله ی دستشویی

به عنوان یک قاعده ی کلی، آویز های حوله و حوله ی دستشویی باید نزدیک روشویی نصب شوند. این آویز ها بهتر است میله های بلندی باشند و روی بزرگترین دیوار قرار بگیرند. آویزهای حوله به طور استاندارد باید ۱۰۰ تا ۱۱۰ سانتی متر از سطح زمین بالاتر باشند. معمولا در هتل ها ۱۱۰ سانتی متر بالاتر از سطح زمین نصب می شوند. اگراز چندین آویزاستفاده می کنید؛ حداقل ۲۲ سانتی متر بین آن ها فاصله قرار دهید. یکی از مواردی که در هر صورت و هر شکل و سایز دستشویی باید رعایت کنید این است که که آویز حوله ۵۰ سانتی متر بالاتر از سطح روشویی نصب شود که حوله در موقعیت مناسبی قرار بگیرد.

آیینه

آیینه ها را می توان بسته به نوع آینه در ارتفاعات مختلفی نصب کرد که البته بهتر است در ارتفاع ۹۵ تا ۱۰۰ سانتی متری از کف زمین نصب شوند. آیینه ها معمولا بالای روشویی نصب می شوند که با توجه به چیدمان و اندازه ی آیینه می تواند متفاوت باشد. داخل حمام بهتر است از آیینه ی نسبتا بلندتری استفاده شود.

جای صابون و مایع

جای صابون بهتر است که در ارتفاع ۱۱۰ تا ۱۳۵ سانتی متری حمام و به دور از دوش نصب و جا مایعی بهتر است در ارتفاع ۱۰۰ تا ۱۲۰۰ سانتی متری از کف زمین نصب شود.

دستمال توالت

دستمال توالت بهتر است در ارتفاع ۵۰ تا ۶۵ سانتی متری زمین و با فاصله ی ۲۰ الی ۳۰ سانتی متری توالت نصب گردد.

قفسه های دیواری

قفسه های دیواری داخل حمام بهتر است در ارتفاع ۱۳۵ سانتی متری از زمین نصب شوند و حداقل ۴۵ سانتی متر از بالا فضای خالی داشته باشند. در هر حال این اندازه ها بستگی به اندازه ی قفسه شما هم دارد.